• سه‌شنبه / ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۱
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 99052115410
  • خبرنگار : 50310

محرمی متفاوت با پروتکل‌های بهداشتی

محرمی متفاوت با پروتکل‌های بهداشتی

ایسنا/لرستان مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به این‌که رسانه‌ها در تحقق دولت و تمدن نوین اسلامی نقش مؤثری دارند، گفت: با توجه به شرایط کشور امسال شرایط متفاوتی را در ماه محرم تجربه خواهیم کرد و تمامی مراسمات عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی قدرتی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه خبرگزاری‌ها باید بلندگوی نظام و انقلاب اسلامی باشند، اظهار کرد: امروز عصر رسانه و ارتباطات بوده و رسانه حرف اول را در جهان می‌زند.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها اگر به موقع و به جا وارد شده و پیام را درست منتقل کنند در راستای تحقق اهداف انقلاب گام برداشته‌اند، تصریح کرد: رسانه و خبرگزاری می‌تواند موفق باشد که بتواند مبلغ دین و اسلام باشد و این امر شامل همه جنبه‌های حکومت، سیاست، اقتصاد و علم اسلامی و هر چیزی که در کشور ما وجود دارد می‌شود.

نقش رسانه‌ها در تحقق دولت و تمدن نوین اسلامی

قدرتی با تأکید بر اینکه انتظار ما این است که رسانه‌ها هرچه بیشتر فعال بوده و در تراز انقلاب فعالیت کنند، افزود: در فرآیندی که رهبر معظم انقلاب ترسیم کردند باید پس‌از انقلاب به‌دنبال تحقق دولت و تمدن نوین اسلامی باشیم که در این راستا رسانه‌ها می‌توانند نقش اساسی داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با بیان اینکه مطالبه‌گری رسانه‌ها یکی‌از مواردی است که می‌تواند به تحقق دولت اسلامی کمک کند، تصریح کرد: هدف ما رسیدن به تمدن نوین اسلامی بوده که خبرگزاری‌ها در حرکت به این سمت می‌توانند نقش بسزایی داشته باشند که نتیجه آن باید به ظهور نشستن کامل اسلام ناب باشد.

رسانه‌ها انتظارات جامعه را برآورده کنند

وی با اشاره به اینکه انتظارات از رسانه‌ها بالاست و همین انتظارات وظیفه رسانه‌ها را سنگین‌تر می‌کند، افزود: البته هرچقدر وظیفه سنگین‌تر باشد شیرینی کار هم بیشتر است، رسانه‌ها بایستی انتظارات جامعه را برآورده کرده و خبررسانی شفاف، صریح و بدون جانب‌داری از این انتظارات است.

قدرتی با اشاره به شرایط فعلی کشور و شیوع  گسترده ویروس کرونا و دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا در کشور در رابطه با برگزاری مراسمات عزاداری در ایام ماه محرم‌الحرام، تأکید کرد: در این زمینه هر هیئت در جایگاه و محلی که مستقر است با رعایت دقیق فاصله‌گذاری اجتماعی و توزیع ماسک مراسم عزاداری را برگزار می‌کند.

ضرورت فضاسازی سحر استان در ماه محرم

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به این‌که پُررنگ بودن فضای محرم در فضاسازی است و در این راستا همه دستگاه‌های دولتی، هیئت‌های مذهبی و ... باید پای کار بیایند، عنوان کرد: در این ایام هر هیئت می‌تواند به یک کارگاه تولید ماسک تبدیل شده و در امر رعایت مسائل بهداشتی به مردم و دولت کمک کنند.

برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در گرو وضعیت استان

وی با بیان اینکه مراسم‌های ماه محرم با قوت برگزار می‌شوند، افزود: برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی بستگی به وضعیت استان در آن روزها دارد و از هم‌اکنون نمی‌توان تصمیم گرفت که برگزار می‌شود یا نه!

قدرتی با اشاره به پای کار آمدن شهرداری‌ها و آموزش و پرورش، بیان کرد: طبق ابلاغیه‌ای که داشته‌اند تمام حیاط‌های مدارس آموزش و پرورش در اختیار هیئت‌هایی که درخواست داشته باشند قرار خواهد گرفت، همچنین ورزشگاه‌های با سقف بلند و فضای متناسب با پروتکل‌های بهداشتی نیز در اختیار هیئت‌های مذهبی قرار داده می‌شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با بیان این‌که روضه‌های خانگی با حفظ پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهند شد، اظهار کرد: باید سعی شود که این مراسم نیز در فضاهای باز برگزار شود و در صورت نبود فضای باز مناسب باید با حفظ پروتکل‌های بهداشتی و با حداقل جمعیت برگزار شود.

وی با اشاره به این‌که هرچه داریم از محرم، صفر و امام حسین(ع) است، عنوان کرد: طبق فرمایشات امام خمینی(ره) محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته بنابراین اساس انقلاب اسلامی ایران محرم و امام حسین(ع) است.

قدرتی با بیان اینکه خط آتش دشمن و هشتک‌های آن‌ها در فضای مجازی بسیار داغ شده است، عنوان کرد: این امر در آستانه محرم و صفر صورت گرفته و دشمن در این رابطه با برنامه ظاهر شده است.

امام حسین(ع) پایه و اساس جمهوری اسلامی ایران

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به اینکه نفوذی‌های داخلی و دشمنان خارجی در این رابطه با تمام قوا ورود پیدا کرده‌اند، افزود: همه این نقشه‌ها و توطئه‌ها به خاطر این بوده که دشمنان می‌دانند که پایه و اساس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امام حسین (ع) است.

وی با تأکید بر اینکه مبنای انقلاب اسلامی ایران امام حسین(ع) است، تصریح کرد: همه دشمنان در پی این هستند که ریشه انقلاب اسلامی ایران که مبنا و اساس آن امام حسین (ع) است را بزنند بنابراین بر اساس بیانات مقام معظم رهبری تمام برنامه‌ها و مراسم‌های محرم طبق دستورالعمل‌های بهداشتی و ستاد ملی کرونا خواهند بود و همه ما نیز تابع آن‌ها هستیم.

قدرتی با بیان اینکه تلاش ما بر این است که امسال محرم بسیار خوبی را داشته باشیم و حفظ جان مردم در مقابل ویروس کرونا برای ما خط قرمز است، عنوان کرد: در این راستا یک سری کارها را تبلیغات اسلامی به‌عنوان مغز متفکر فرهنگی استان باید انجام دهد و بخش دیگر نیز توسط هیئت‌های مذهبی باید انجام شود.

مدیرکل تبلیغات اشلامس لرستان با اشاره به برگزاری جلسه با هیئت‌های مذهبی در این رابطه و اندیشیدن تمهیداتی با دستگاه‌های فرهنگی و مرتبط با این قضیه در استان، عنوان کرد: خط قرمز هیئت‌های مذهبی نیز حفظ جان مردم است و در این رابطه نیز باید برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند.

پویش «من ماسک می‌زنم» در هیئت‌های مذهبی راه‌اندازی می‌شود

وی با اشاره به راه‌اندازی پویش «من ماسک می‌زنم» در هیئت‌های مذهبی استان، تصریح کرد: توصیه شده که هیئت‌های مذهبی از اکنون شروع به برنامه‌ریزی کرده و تبلیغات اسلامی نیز تلاش می‌کند که ماسک را به‌صورت رایگان در بین مردم توزیع کند.

قدرتی با تأکید بر اینکه هیئت‌های مذهبی باید تلاش کنند که ماسک مورد نیاز خود را برای دهه محرم تولید کنند، گفت: همچنین محل‌های تجمع هیئت‌های مذهبی نیز با حفظ فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی پیش‌بینی شده است و محل تجمع قبل از ورود افراد ضدعفونی خواهد شد و زمان برگزاری مراسم‌ها با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی به حداقل خود خواهد رسید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با تأکید بر اینکه اگر مراسم‌ها در حسینیه‌ها و یا مساجد برگزار می‌شوند نیز باید با تعداد کم عزاداران برگزار شوند، عنوان کرد: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا نذورات پخش نخواهند شد و اگر کسی خواست که نذر خود را پخش کند باید از ظروف دَربسته استفاده کند.

وی افزود: از دستگاه‌های مرتبط در این رابطه انتظار همکاری داریم و از مردم و عزاداران امام حسین(ع) نیز درخواست داریم که با حفظ توصیه‌های بهداشتی در مراسم‌ها حضور پیدا کنند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.