• چهارشنبه / ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۰۸
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99052216451
  • خبرنگار : 30054

گزارشی از حقایق سخت کارآفرینی، بر اساس یک داستان واقعی!

رستگاری در دقیقه 90! داستان موفقیت فروشگاه اینترنتی ماشین نو

رستگاری در دقیقه 90! داستان موفقیت فروشگاه اینترنتی ماشین نو

حتما شنیدید که در آخرین لحظات ناامیدی، راه نجات و نوری هست که اگر تسلیم نشویم مسیر ما به موفقیت هموار خواهد شد. این اتفاق برای فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی ماشین نو هم رخ داد؛ وقتی تا مرز تعطیلی پیش رفت اما ادامه داد و موفق شد.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام ماشین نو، این مجموعه در سال ۹۵ با هدف عرضه مستقیم انواع لوازم یدکی و مصرفی خودروهای خارجی و داخلی به عنوان یکی از اولین سایت‌های این حوزه - و به علت تجربه و تخصص کاری بنیانگذار آن در حوزه لوازم یدکی خودرو - با اهداف بلندپروازانه ای راه اندازی شد؛ اما مسیر فروش اینترنتی لوازم یدکی، به هیچ وجه هموار نبود و نیست!

در این سال‌ها که از نزدیک شاهد فراز و نشیب های این سایت و مشکلات متعدد ماشین نو بودم به خوبی می‌دانم که محسن مومیوند، بنیانگذار ماشین نو، یکی از سخت‌ترین و شاید غیر ممکن ترین فروش‌های اینترنتی را به امری ممکن و پذیرفته شده تبدیل کرد.

او یک نفره و با سرمایه محدود شخصی توانست این چند سال را در بازار ناشناخته و آنلاین لوازم یدکی به کار خود ادامه دهد و خوشبختانه توانست کسب و کار خود را پس از ۴ سال، از روزهای بدون فروش و بدون درآمد، از خطر تعطیلی و مشکلات تامین و لجستیک و ... به سوددهی برساند.

بعد از ماشین نو سایت‌های فروش متعددی راه اندازی شدند که بسیاری از آنها عطای سختی های کار را به لقایش دادند و امروز، ماشین نو مانده با مبارزه هایش!

 فروش اینترنتی لوازم یدکی خودرو سختی های بسیار بیشتری دارد، از جمله:

. مقاومت شدید بازار سنتی با رویه‌های آنلاین فروش

. نوسان شدید قیمت کالاها و تغییرات قیمتی مستمر

. مشکلات ارسال کالا به دلیل نوع کالا، ابعاد و ...

. مشکلات تامین کالا به علت تنوع بسیار زیاد قطعات هر خودرو و مشخصه های گوناگون آنها

اما امروز ماشین نو توانسته با آزمودن راهکارهای مختلف، این مشکلات را پشت سر گذاشته و امروز به بزرگترین بازارچه (marketplace) لوازم یدکی خودرو در ایران تبدیل شود.

ماشین نو برای مشتریان خود خدمات متعددی ارائه کرده است:

. عرضه قطعات یدکی بیش از ۳۰ برند خودرو و ده ها مدل خودرو

. سیستم خودکار استعلام قیمت آنلاین کالاها

. امکان خرید اقساطی لوازم یدکی تا ۱۲ ماه

. ارسال فوری سفارشات

. تضمین بهترین قیمت

. ضمانت عودت کالا تا ۷ روز

. راه اندازی مجله خودرو

ماشین نو و مومیوند دو روی سکه موفقیت در کارآفرینی هستند. یک رو، مشکلات متعدد مالی، منابع انسانی، توسعه، بازار و ... و روی دیگر، فردی که برای اهداف خود مبارزه کند و ادامه دهد.

امروز ماشین نو به مرحله ای از رشد رسیده که از زیاندهی به سوددهی رسیده است. گرچه مسیر موفقیت در کارآفرینی هیچگاه هموار و بدون مانع نخواهد بود اما بدون جذب سرمایه، رساندن کسب و کار از مرز تعطیلی تا سوددهی امر ساده‌ای نبوده و نیست و رمز آن، فقط ناامید نشدن و ادامه دادن است.

قطعاً این موفقیت بدون همراهی با تیمی که دلسوزانه و با تلاش زیاد به توسعه و افزایش فروش ماشین نو کمک می‌کنند محقق نمی‌شد، تیمی که توانسته چرخ‌های به گل نشسته این سایت را دوباره به جاده همواره موفقیت برگرداند.

تجربه‌های چهار ساله مدیریت کسب و کاری نوپا برای بنیانگذار ماشین نو به سرمایه‌ای ارزشمند تبدیل‌شده تا همانطور که کسب و کاری زیان ده را به سوددهی رسانده، این سوددهی را به رشدی تصاعدی و مستمر تبدیل نماید.

ماشین نو یکی از مثال‌های موفقی است که هم برای علاقه مندان کارآفرینی حرف دارد و هم برای مشتریان سراسر کشور! اما قطعاً در آینده‌ای نه چندان دور، از موفقیت‌های بزرگ و بزرگتر شدن این وبسایت بیشتر خواهیم شنید.

برای ورود به وبسایت ماشین نو می‌توانید به آدرس www.mashinno.com مراجعه کنید.

انتهای رپرتاژ آگهی