• دوشنبه / ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۵:۴۵
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 99052720183
  • خبرنگار : 50223

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

بنای تقابل با نمایندگان نداریم

بنای تقابل با نمایندگان نداریم

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: هرگز بنای تقابل با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی را نداریم بلکه تعامل خواهیم کرد.

«حسین کلانتری» ظهر روز دوشنبه ۲۷ مرداد ماه در نشست با فرمانداران ۹ گانه استان ضمن گدامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی افزود: با توجه به شیوع بیماری کروناویروس شرایط برگزاری عزاداری محرم ۹۹ نسبت به سال‌های گذشته متفاوت است. مبنا و ملاک عمل ما فرمایشات مقام معظم رهبری است و در استان و شهرستانها مصوبه ستاد ملی کرونا که مضمون فرمایشات مقام معظم رهبری است، ملاک می باشد.

وی اظهارکرد: امسال مراسم عزاداری محرم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی طی تعامل و همکاری هیئت ها و هیئت امناء مساجد در نقاط مختلف استان برگزار می شود و از برگزاری این مراسم حمایت می کینم و درصورتی که از مصوبات تخطی شود با جدیت می ایستیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه به فضا سازی شهرها و روستاهای استان در ایام محرم بیش از پیش مورد توجه باشد و فضای استان حسینی شود، خاطرنشان کرد: در ایام عزاداری محرم از تریبون‌های این مراسم مردم را به رعایت دستورالعمل بهداشتی تشویق و ترغیب کنند.

کلانتری با اشاره در پیش بودن کنکور ۹۹ تصریح کرد: در شهرستان‌هایی که محل آزمون کنکور ۹۹ هستند فرمانداران تدابیر لازم را در این زمینه بیندیشند و حوزه ها نیز بازدید و نظارت داشته باشند.

وی ادامه داد: فرمانداران با همکاری و هماهنگی مسئولان صمت، دستگاه‌های نظارتی و بازرسی بر بازار شهرستان‌های استان نظارت بیش از پیش داشته باشند، بازاریان منصف را تشویق و با سهل انگاران و مخلان بازار طبق قانون برخورد بازدارنده شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خطاب به فرمانداران ۸ گانه استان عنوان کرد: نظارت کامل در شهرستان داشته باشید و گزارشی از همه حوزه ها و عملکرد سال گذشته خود را تدوین کنید چراکه عملکرد نظام بواسطه دولت تدبیر و امید است و خدمات دولت تدبیر و امید برای مردم اطلاع رسانی  شوند.

کلانتری گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد دومین استان در زمینه انعقاد و امضاء تفاهم نامه پروژه های جهش تولید با سازمان برنامه و بودجه بوده که ۳۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۷۰۰ میلارد تومان و اشتغالزایی ۱۳ هزار و ۲۰۰ نفر بوده است که تاکنون ۲۰ درصد این اعتبارات این پروژه ها تخصیص داده شد.

وی افزود: در خصوص راه‌های ارتباطی استان اقدامات خوبی صورت گرفته و یا در حال انجام است که محور گچساران به بهبهان با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان چهارخطه شده و اماده افتتاح و بهره برداری است، عملیات اجرای احداث تقاطع تنگ مهریان با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال در آینده نزدیک آغاز می شود و تا پایان دولت تدبیر و امید محور یاسوج- شیراز به جاده چهارخطه تبدیل می شود.محور پاتاوه به دهدشت که از مصوبات مقام معظم رهبری است تا پایان سال ۹۹ افتتاح و به بهره برداری می رسد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد:پروژه ها و طرح های عمرانی و اقتصادی زیادی در سطح استان در حال اجرا و بهره برداری است که باید به مردم اطلاع رسانی شوند اما برخی مسایل کم ارزش و حاشیه ای در برخی رسانه ها و فضای مجازی برجسته می شوند.

کلانتری تصریح کرد: فرمانداران در حوزه شهرداری ها کمک کنند تا شائبه ها برطرف شود و انرژی کار شهرداری‌ها برای خدمات رسانی بهتر بیشتر شود. همچنین فرمانداران بر طرح ها و پروژه‌هایی که تاپایان دولت تدبیر و امید باید به بهره برداری برسند نظارت داشته باشند. با خانواده شهدا دیدار داشته باشد و با مردم و تشکلهای مردم نهاد ارتباط داشته باشید و از ظرفیت این اقشار استفاده کنید.

وی در خصوص تغییر بخشداران استان اظهارکرد: فرمانداران دلایل جابجایی بخشداران را اعلام کنند و بخشدارانی را که نمی خواهند جابجا شوند با بیان دلایل تعیین تکلیف شوند، قرار بود فرمانداران معاون زن و بخشدار زن منصوب کنند که این مساله جزو شاخص های ارزیابی فرمانداران خواهد بود چراکه خانم های توانمند و شایسته ای برای خدمت کردن در استان داریم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه از نقدهای دلسوزانه استقبال می کنیم اما مراقب باشید نظام تضعیف نشود و مردم نا امید نشوند چراکه سیاست دشمن نا امیدی مردم است، بیان کرد: دشمن دنبال ناکارآمد جلو دادن نظام جمهوری اسلامی و مایوس و نا امید کردن مردم است و نظام دنبال امیدوار کردن مردم است بنابراین باید برای ایجاد امید خدمات نظام را به مردم بگوییم.

کلانتری در خصوص تغییر مدیران شهرستان بدون هماهنگی فرمانداران و سلب اختیار مدیران شهرستانی تصریح کرد: هیچ مدیرکلی حق ندارد اختیارات قانونی مدیر شهرستانی را سلب کند رد صورت مشاهده چنین موضوعی به ما گزارش شود، عزل مدیر شهرستانی و نصب سرپرستی حق مدیرکل است اما هیچ مدیرکلی حق ندارد رئیس یک اداره شهرستانی را بدون هماهنگی با فرماندار منصوب کند.

وی در رابطه با سخت گیری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به مردم در شهرستان‌ها اظهار کرد: بانک های استان جهت پرداخت تسهیلات به مردم و متقاضیان آسان بگیرند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در زمینه فک پلمب خودسرانه مراکز متخلف در رابطه با کرونا تاکید کرد: کسی که خودسرانه اقدام به فک پلمب کند مجرم است و به دستگاه قضایی معرفی شود تا طبق قانون با متخلفان و قانون شکنان در زمینه رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی برخورد شود. همه محدودیت‌ها و نظارت‌ها برای حفظ سلامتی مردم است و کسانی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می کنند تشویق شوند اما با کسانی که پس از تذکر دادن رعایت نمی کنند برخورد شود.

کلانتری ادامه داد: کسی که با ایمنی بالا دارد و ناقل ویروس کروناست همچون بمب در جامعه است بنابراین باید جهت حفظ سلامتی دیگران دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنیم تا با مشکل مواجه نشویم.

وی در خصوص ارتباط فرمانداران با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: نماینده مردم هستند، مردم آنها را انتخاب کردند و مورد احترام هستند، قانون جایگاه‌شان را تعریف کرده و اختیارات‌ قانونی‌شان مشخص است. فرماندار تسلیم نماینده نشوند چراکه دولت هنوز تغییر نکرده و سرجای خودش است و قرار نیست که از سیر تا پیاز را عوض کند و اگر مدیر این کار را کند خودش را باخته و واداده است و ما هم به نتیجه برسیم پاسخگویی لازم را می خواهیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: هرگز بنای تقابل با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را نداریم بلکه قرار است که تعامل داشته باشیم یعنی هرکس با اختیارات خودش سرجای خود بنشیند و با حفظ حرمت‌ها از ظرفیت نمایندگان استفاده خواهیم کرد، سیاست دولت تعامل با نمایندگان در جایگاه خودمان است و ما زیر پرچم ولی فقیه، نیروی دولت تدبیر و امید هستیم اما به نظر نمایندگان احترام می گذاریم.

کلانتری با بیان اینکه مدیران و فرمانداران با نمایندگان ارتباط داشته باشند در خادمی مردم شریک هستیم و با همفکری هم برای گرفتن اعتبار برای استان تلاش می کنیم، اظهارکرد: تعامل در راستای اهداف نظام، آرمان‌های امام راحل و شهدا، فرامین مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت تدبیر و امید حداکثری است. در دولت تدبیر و امید، مدیر دولت را که بیرون نمی کنند.

وی تصریح کرد: نمایندگان فعلی مردم استان کهگیلویه و بویراحمد ماجراجو نیستند، دنبال کار هستند، نگاه تعاملی دارند و در خصوص مطرح شدن استیضاح رئیس جمهور در مجلس هم امضاء نکردند. ممکن است موارد خاصی هم پیش بیاید که طبیعی است وبا گفت و گو رفع می شود و آنجای که باید بایستیم می ایستیم و ممکن است سرمان هم شکسته شود اما شکسته نمی شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نه با هورا خودمان را گم کنیم و دل خوش باشیم و نه با هو کشیدن ها مایوس شویم بلکه برای رضای خدا به مردم خدمت کنیم، تاکید کرد: خادم مردم استان بخصصو مناطق محروم هستم اما وقتی اتفاقی می افتد که سلامتی مردم را به خطر می اندازد باید تذکر داده شود و مردم در جهت پیشگیری از کرونا توجه بیشتری برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی داشته باشند.

کلانتری عنوان کرد: در صورتی که غفلت کنیم تلفات ناشی از کرونای استان سنگین تر می شود، با توجه به اینکه در دو شهرستان بویراحمد و دنا آخر هفته ها مسافر دارند مسئولیت مسئولان این دو شهرستان بیشتر می شود و باید کنترل و نظارت شود.

وی بیان کرد: برخی ها ممکن است دنبال دامن زدن به حاشیه ها باشند و ما را از خدمت به مردم دور کنند بنابراین فرمانداران و مسئولان به شدت از حاشیه دوری کنند و مراقب باشند چراکه فرصت برای به حاشیه رفتن نداریم و باید به کار و خدمت برای مردم بپردازیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.