• چهارشنبه / ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۲
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 99052921813
  • منبع : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی

تشدید اقدامات مقابله ای پلیس با اراذل و اوباش

 تشدید اقدامات مقابله ای پلیس با اراذل و اوباش

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه جانمان را برای تامین و خفظ امنیت می دهیم، گفت: پلیس در مسیر رشد و تعالی و این پیشرفت ها باعث دلگرمی و امیدواری مردم است.

به گزارش ایسنا سردار حسین اشتری در آیین گرامیداشت روز خبرنگار و افتتاحیه خبرگزاری و استودیو پلیس ضمن تبریک روز خبرنگار به ویژگی های ناجا اشاره و اظهارکرد: نیروی انتظامی یک سازمان و نهاد "منحصر به فرد" است و به جهت گستردگی و تنوع ماموریت ها به صورت مستمر با مردم ارتباط داریم. هر شخصی در طول روز به نوعی با نیروی انتظامی سروکار دارد و خدماتی دریافت می کند.

فرمانده ناجا یادآور شد: سازمان عظیم نیروی انتظامی طی ۴۰ سال گذشته رشد بسیار خوبی داشته است و با مروری بر عملکرد پلیس پس از انقلاب اسلامی می توان دریافت که اقدامات مطلوبی توسط نیروی انتظامی صورت گرفته و افتخار ما این است که در طول این سال ها با جان و دل برای تامین امنیت و نظم کشور تلاش و به این مهم افتخار می کنیم.

شهدای ناجا جان خود را برای امنیت تقدیم می کنند

وی با اشاره به نقش آفرینی نیروهای پلیس در دوران دفاع مقدس یادآور شد: نیروی انتظامی در مسیر تامین نظم و امنیت بیش از ۱۳ هزار شهید تقدیم نظام و انقلاب کرده است که از این تعداد ۸۰۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس، جان عزیز خود را برای کشور فدا کرده اند.

اشتری با بیان اینکه دفاع از نظم و امنیت کشور ماموریت اصلی نیروی انتظامی است و باید بگویم دفاع همچنان در ناجا باقی است و ادامه دارد، گفت: پلیس همیشه و در همه حال مشغول انجام وظیفه، ماموریت و دفاع از نظم و امنیت است به طوری که  ۵۰۰۰ شهید نیروی انتظامی از ۱۳ هزار شهیدی که ناجا تقدیم نظام و انقلاب کرده است پس از انقلاب و در مسیر تامین نظم و امنیت کشور بوده است.

فرمانده ناجا با اشاره به تنوع و گستردگی ماموریت های نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: در ماموریت های مرزی و صیانت از مرزهای کشور، مقابله با اشرار، قاچاقچیان ، تروریست ها و همه مخلان نظم و امنیتی که به دنبال تعدی به حقوق مردم هستند تا پای جان پیش می رویم و در این مسیر شهدایی نیز تقدیم نظام و انقلاب کرده ایم.

اشتری با اشاره به وجود ۲۰ هزار جانباز و ۲۰۷۰ آزاده در نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: برای تامین نظم و امنیت به هیچ عنوان کوتاه نمی آییم و با وجود خطراتی که در مسیر ماموریت ها داریم جانمان را برای حفظ امنیت می دهیم.  

فرمانده ناجا با اشاره به فعالیت و ماموریت های پلیس های تخصصی اظهارکرد: از نقطه صفر مرزی تا دل شهرها، جاده های کشور و نقطه به نقطه از این آب و خاک به صورت شبانه روزی فعالیت داریم. در بسیاری از کشورها ماموریت مرزبانی برای ارتش یا وزارت دفاع آن کشور تعریف شده است یا در برخی از کشورها فعالیت راهنمایی و رانندگی جزیی از زیرمجموعه شهرداری، وزارت کشور یا استانداری است. در کشورهایی شاهدیم که فعالیت های فضای مجازی در رصد سازمان های غیرمرتبط با پلیس است .

خدمات دهی به مردم را فرصت و توفیق می دانیم

وی اضافه کرد: اما مطابق مقایسه ای تطبیقی صورت گرفته، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تنوع و گستردگی ماموریت دارد و این مهم را یک فرصت، مزیت و توفیق می دانیم و باعث قدرت ، قوت و اقتدار پلیس است.

اشتری تاکید کرد: شایسته است مجموعه ای که با این حجم از گستردگی و تنوع ماموریتی در حال خدمت به مردم است، عملکرد، ماموریت ، ایثارگری و فداکاری هایش به درستی به مردم انعکاس یابد و در کنار این مهم با بهره مندی از بسترهای رسانه ای زمینه پیشگیری از جرم و آگاه سازی عمومی را فراهم آوریم.

اصحاب رسانه؛ یار و یاور پلیس

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: امروز در جمع فرهیختگان ، مدیران و اصحاب رسانه هستیم که دوشادوش نیروی انتظامی و حتی پیشگام تر از آنان در حال خدمت رسانی به مردم هستند و امیدواریم اصحاب رسانه را که مانند یار و یاورو همکاران خود می دانیم همیشه در کنار ما باشند و ضمن انعکاس اقدامات و عملکرد پلیس به مردم، برای اطلاع رسانی صحیح به ویژه پیشگیری از جرم و کاهش آسیب های اجتماعی تلاش کنند.

لزوم تلاش برای ارتقای آگاهی عمومی

اشتری تاکیدکرد: اگر امروز بتوانیم به جوانان عزیز، فرزندان این مرز و بوم و آحاد جامعه آموزش های لازم را به گونه ای ارائه کنیم که دچار مشکل نشوند و آسیب های اجتماعی نتواند بر آنان و جامعه مسلط شود به معنای واقعی کلمه "خدمت" کرده ایم.

وی با بیان اینکه متاسفانه دامنه ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی افزایش پیدا کرده است، اظهارکرد: ما این قدرت و توان را در کنار مردم فرهیخته داریم که به اهداف مطلوبمان برسیم و اجازه جولان دادن به هنجارشکنان ، قانون شکنان و کسانی که در صدد آسیب رساندن به نظم و امنیت این آب و خاک هستند، ندهیم و چه کاری زیباتر از تلاش برای نظم و امنیت مردم و جامعه است.

در کنار هم آسیب های اجتماعی را کاهش دهیم

فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: همه باید تلاش کنیم که آسیب های اجتماعی کاهش و آگاه سازی عمومی افزایش یابد و در چنین جامعه ای آرامش داشته باشیم کما اینکه بنده به عنوان کسی که در موضوع امنیت  عمومی مسئولیت بر عهده دارد باید بگویم به رغم وجود مشکلاتی، یک کشور امن و با ثبات داریم.

خبرنگاران پل ارتباطی ناجا و مردم

اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه خبرنگاران و اصحاب رسانه پل ارتباطی ناجا و مردم هستند،گفت: اگر اخبار و ماموریت های پلیس به موقع ، خوب، درست و دقیق و با امانت داری منعکس شود نتایج و دستاوردهای مطلوبی را شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در حوزه های مختلف حرفه ای کار می کند، اظهارکرد: پلیس امروز در مسیر رشد و تعالی و گام های بلندی را برای پیشرفت برداشته است البته به این نقطه قانع نیستیم و معتقدیم که تلاش هایمان باید روزافزون باشد.

اشتری با تقدیر از زحمات و اقدامات سردار "احمد نوریان" - معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا - گفت: ان شاء الله در فرصتی مغتنم سردار "نوریان" این فضا و امکان را فراهم آورند که اصحاب رسانه و خبرنگاران از نزدیک دستاوردهای پلیس های تخصصی اعم از آگاهی، پیشگیری، مرزبانی، دانشگاه علوم انتظامی امین و ... را از نزدیک ببینند، چرا که پیشرفت های پلیس باعث امیدواری مردم است.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه پیشرفت های پلیس باعث افتخار همه ما و نتیجه زحمات ۴۰ ساله است، اظهارکرد: در طی این سال ها نیروی انتظامی پیشرفت کرده و به بلوغ رسیده است. مردم با دیدن پیشرفت های پلیس به آرامش می رسند و دلگرم می شوند. بهترین هدیه ما به مردم امنیت و آرامش است.

تشدید اقدامات مقابله ای با اراذل و اوباش

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: یکی از اقداماتی که طی ایام اخیر در دستور کار قرار داده ایم، تشدید اقدامات مقابله ای با مخلان نظم و امنیت به ویژه اراذل و اوباشی است که به حقوق مردم تعدی می کنند.

اشتری با اشاره به انتشار کلیپ هایی در فضای مجازی که عده ای اوباش به حقوق مردم تعدی می کنند، گفت: هر چند بروز و ظهور چنین حوادث و اتفاقاتی نیازمند بررسی کارشناسی است اما باید بگویم نیروی انتظامی با راه اندازی قرارگاه مبارزه با اراذل و اوباش و مخلان نظم و امنیت، مقابله با این افراد قانون شکن را تشدید کرده است.

وی تاکید کرد: اجازه نمی دهیم اراذل و اوباش و قانون شکنان عرض اندام و به حقوق مردم تعدی کنند و حتما با قدرت با این  افراد برخورد می کنیم.

اشتری افزود: گروه های مشخص، آموزش دیده و با اشراف اطلاعاتی را برای مقابله با اراذل و اوباش در نظر گرفته ایم به گونه ای که این افراد "برق آسا" دستگیر می شوند و چه بسا در یک شب و طی عملیاتی ده ها نفر از اوباش را دستگیر می شوند و ابهت آنان را در هم شکسته و اقتدار پلیس را نشان داده ایم.

اقدامات پلیس به جامعه منعکس شود

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: چنین اقداماتی باید به مردم به خوبی منعکس شود تا مردم دلگرم تر و اوباش و قانون شکنان دچار هراس شوند. انعکاس  رسانه ای ماموریت های اقتداری پلیس برای احساس امنیت در جامعه موثر است.

اشتری در بخش دیگری از سخنان خود یادآورشد: نباید اجازه دهیم برخی افراد و اوباش با تحرکات خود موجب هراس در جامعه شوند و توسط معاندان اخبار به گونه ای وارونه و خلاف واقع  منعکس شود که گویی امنیت خدشه دار شده است، در اینجا اعلام می کنم که پلیس با اقتدار در مقابل هر اوباشی ظاهر می شود.

 فرمانده نیروی انتظامی ضمن قدردانی از  سردار  احمد نوریان - معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا و سردارابراهیم کریمی - جانشین معاون اجتماعی ناجا - گفت: ان شاء الله خدمتگزار خوب و صدیقی برای مردم و سربازی ولایی برای مقام معظم رهبری باشیم.

گفتنی است، پیش از سخنان سردار "حسین اشتری" ، سردار "احمد نوریان" گزارشی از عملکرد  معاونت اجتماعی ناجا ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس در این مراسم از سردار "ابراهیم کریمی" -  جانشین معاون اجتماعی ناجا  و سرهنگ "سید احمد خسروی" - رئیس مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات ناجا - و برخی از مدیران رسانه ها تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.