• شنبه / ۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۴
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99060100619
  • خبرنگار : 50034

نماینده مردم همدان:

مسئولان آمار واقعی اشتغال را اعلام کنند/ همدان ۱۰۰۰ معلم کم دارد

مسئولان آمار واقعی اشتغال را اعلام کنند/ همدان ۱۰۰۰ معلم کم دارد

ایسنا/همدان نماینده مردم همدان وفامنین در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ملاک و مبنای کار مجلس یازدهم بیانیه گام دوم انقلاب است، گفت: ملاک تعامل با مدیران شایسته سالاری است و خط و فکر سیاسی نیست.

حجت الاسلام والمسلمین احمدحسین فلاحی شنبه یکم شهریورماه در جمع خبرنگاران، با اشاره به شکل‌گیری فراکسیون بیانیه گام دوم در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: اگر مدیری کار نمی‌کند و یا خیانت می‌کند از هر خط و فکر سیاسی باشد حتماً با او برخورد می‌شود چراکه ملاک عملکرد ما بیانیه گام دوم انقلاب است.

وی با تأکید بر اینکه خدمت به مردم دومین ملاک در برخورد با مدیران است، تصریح کرد: خروجی کار یک مدیر باید در خدمت به مردم باشد چراکه امروز مردم نیاز به خدمت دارند.

نماینده مردم همدان در خانه ملت با اشاره به اینکه نگاه ما در حل مشکلات استان عالمانه و عاقلانه است، افزود: از زمان قبل از انتخابات مشکلات شهرستان را رصد کردیم و تمامی دستگاه‌ها را از نزدیک دیده‌ و مشکلات را رصد کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در عرصه درمان در همدان مشکل مطب داریم، یادآور شد: در همدان به علت مراجعه زیاد از کردستان و کرمانشاه واقعاً مشکل مطب وجود دارد که از شورای سابق شهر همدان خواستم مصوبه شهرک پزشکان را ارائه دهند که با وجود اینکه در این مصوبه مکان و سرمایه‌گذار مشخص شده اما هنوز این مصوبه اجرایی نشده و مشکل حل نشده است.

کلید زدن پروژه جدید اصلاً عاقلانه و عالمانه نیست

فلاحی با تأکید بر اینکه در این موقعیت کلید زدن پروژه جدید اصلاً عاقلانه و عالمانه نیست، بیان کرد: سیاست دولت هم همین بوده است به ویژه  اگر در سال آخر که دولت تلاش دارد، پروژه‌های با درصد پیشرفت بالا را تمام کند.

وی درباره مساکن مهر همدان تأکید کرد: برخی از پروژه‌های مساکن مهر که در آنها ۸۰ درصد امکانات فراهم شده، به علت دعوای بین پیمانکار و بانک معطل مانده است که از مسئولان می‌خواهیم بحث مساکن مهر معطل مانده را حل کنند، ما به دعوای پیمانکار و بانک کاری نداریم، باید به فکر مردم باشیم.

۱۱ روستای همدان آب آشامیدنی ندارند

نماینده مردم همدان و فامنین با انتقاد از اینکه بعد از ۴۰ سال نباید شاهد این باشیم که ۱۱ روستای همدان آب آشامیدنی نداشته باشند، خاطرنشان کرد: چرا باید در همدان ۱۱ روستا آب آشامیدنی نداشته باشد؟ چرا باید یکی از نقاط محروم کشور در همدان باشد؟ باید ثروت به طور عادلانه توزیع می‌شد که متأسفانه این کار انجام نشده است.

وی با بیان اینکه براساس آمایش سرزمینی ۸۵ درصد جمعیت همدان شهرنشین است، اظهار کرد:  ۱۵ درصد جمعیت همدان روستانشین هستند که حاصل بی توجهی‌ها مهاجرت به شهرها و توسعه حاشیه نشینی شده البته در برخی جاها مهاجرت معکوس داشته ایم که به علت بارندگی‌ها بوده تدبیر ما کجا رفته است؟

بازگرداندن واگذاری غیرحقوقی شرکت‌ها

فلاحی با اشاره به واگذاری‌های غیرحقوقی برخی از پروژه‌ها و شرکت‌ها به بخش خصوصی، گفت: از سیستم قضایی می‌خواهیم برخی از پروژه هایی که به صورت غیرحقوقی واگذار شده است را تعیین تکلیف کند البته برخی از این پروژه‌ها که به قیمت های ناچیز واگذار شده بود، بازگرداندیم و به دنبال بازگشت تعداد دیگری هستیم.

نماینده مردم همدان در خانه ملت سیلوی همدان را یکی از این پروژه‌ها دانست و  ادامه داد: سیلوی همدان که به صورت غیرحقوقی و با قیمت ناچیز به بخش خصوصی واگذار شده بود درحال بازگرداندن است و خوشبختانه پیشرفت خوبی داشته و درآستانه ابطال واگذاری است.

وی با اشاره به اینکه دو شرکت کیوان و خوش نوش همدان نیز باید تعیین تکلیف شوند، خاطرنشان کرد: شرکت خانه سازی ایران که در همدان یک شعبه داشت و به مبلغ بسیار پایین واگذار شده بود، در همان روزهای اول بازگردانده شده است و خریدار آن عدم صلاحیت خورده و درحال حاضر هم عواقب را پس می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه هم و غم ما در شش ماهه گذشته این بوده که پروژه‌های تعطیل و نیمه تعطیل را دوباره فعال کنیم، تصریح کرد: در بخش دولتی ظرفیت اشتغال پایین است و باید در بخش خصوصی این زمینه ایجاد شود که متأسفانه  همدان این ظرفیت را ایجاد نکرده و سرمایه‌گذاران با رفتارهای نامناسب رفته‌اند.

آمار اشتغال صرفا روی کاغذ است

فلاحی با بیان اینکه نخستین دغدغه ما در همدان اشتغال بوده است، درباره آمارهای غیرواقعی اشتغال در همدان، افزود: از مسئولان همدان مطالبه داریم آمار واقعی را اعلام کنند چراکه این آمار درست نیست و صرفاً روی کاغذ بوده است.

وی با تأکید بر اینکه در اصلاح مدیران به جد به دنبال اصلاح مدیرانی که کارآمد نیستند، هستیم، بیان کرد: متأسفانه در برخی از پروژه‌ها نگاه عاقلانه نبوده بلکه نگاه اشرافی بوده است.

وی با اشاره به اجرای پروژه‌های بدون مجوز در استان، اظهار کرد: در پروژه اسکای مال باید این قضیه روشن شود چرا پروژه‌ای به این گستردگی در داخل شهر هیچ توجیهی ندارد و ما به نهادهای قضایی و نظارتی گفتیم که تعیین تکلیف شود. این پروژه‌ها باید جایی باشد که به درد مردم بخورد.

قدرت مافیای کنکور از مجلس بالاتر نیست

فلاحی درباره این سوال خبرنگار ایسنا که آیا قدرت مافیای کنکور از مجلس بالاتر است که قانون حذف کنکور تصویب نمی شود؟ گفت: یکسری از مؤسسات وجود دارد که منافعشان در مسیر کنکور است که البته قدرتشان از مجلس بالاتر نیست.

وی درباره حذف کنکور، افزود: عدم توجه به کمیسیون آموزش باعث شده این مسئله به سرنوشت خود نرسد البته اینکه افرادی نفوذ داشته اند تا این کار نشود را قبول دارم اما به دنبال نهایی کردن حذف کنکور برای سال آینده هستیم.

مسئولان هر چه سریع تر خانه های سازمانی را خالی کنند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعداد زیادی از خانه‌های سازمانی همدان خالی نشده است، گفت: تعداد زیادی از خانه‌های سازمانی همدان خالی نشده که برخی دست مسئولان مربوطه است.

وی با اشاره به اینکه در استفتاء مقام معظم رهبری گفته شده استفاده از خانه‌های سازمانی غاصبانه است، بیان کرد: مسئولان هرچه سریع تر خانه‌های سازمانی و اموال مردم را خالی کنند.

فلاحی با بیان اینکه در استان همدان ۱۰۰۰ معلم کم داریم، تصریح کرد: متأسفانه به علت بی‌توجهی و تعمد در بحث کوچک سازی دانشگاه فرهنگیان بوده است که ظرفیت این دانشگاه را به ۳۵۰۰ دانشجو کاهش دادند و باعث شده کمبود معلم داشته باشیم که باعث شده کیفیت آموزشی ما کاهش یابد.

وی با اشاره به اینکه دو ماه است که وقت کمیسیون آموزشی صرف آموزش و پرورش شده است، اذعان کرد: صندوق فرهنگیان با ۱۲ هزار میلیارد به غارت رفته است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی درباره مسکن نیز خاطرنشان کرد: دولت کسی را وزیرکرده که افتخارش این است که آجر روی آجر نگذاشته درحالیکه اگر سیاست مسکن مهری که در دولت قبل اجرا می‌شد الان مشکل نداشتیم اما به علت تعصبات و لجاجت های سیاسی مردم دچار مشکل شدند.

وی با اشاره به طرح دو فوریتی مالیات بر خانه های خالی، ادامه داد: طرح دو فوریتی مالیات بر خانه های خالی تصوب شده و آمار خانه های خالی که دو میلیون و 700 هزار واحد است، اعلام شده و طبیعتا مدیران استانی هم باید آمار خانه هالی خالی استان را اعلام کنند.

بنگاه ها فقط باید مشاوره دهند

فلاحی کاهش تعرفه بنگاه داران را از دیگر اقدامات حوزه مسکن دانست، افزود: طبق قانون بنگاه داران حق ثبت مبایعه نامه را ندارند و مبایعه نامه باید در دفترخانه ها انجام شود و بنگاه ها فقط باید مشاوره دهند درحالیکه افزایش قیمت مسکن در خیلی جاها توسط بنگاه ها انجام می‌گیرد.

وی درباره فعالیت های آموزشی مدارس در دوران کرونا، یادآور شد: دانش آموزان مدارس کم جمعیت برخی روستاها امکان برگزاری و حضور در کلاس برایشان وجود دارد و بخشی که امکان برگزاری حضوری نیست به صورت مجازی و از طریق شبکه شاد و چهار شبکه تلویزیونی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به مشکل تلویزیون و موبایل دانش آموزان نقاط محروم و کمتر برخوردار، اظهارکرد: تصمیم گرفته شده بسته های آموزشی را هرهفته به این دانش آموزان برسانند تا هیچ دانش آموزی از آموزش جانماند.

برخی روستاهای همدان مشکل آنتن دهی دارند

فلاحی با بیان اینکه برخی از روستاهای همدان مشکل آنتن دهی دارند، گفت: شرکت زیرساخت باید این مشکلات را حل کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی درباره اخذ هزینه ثبت نام توسط مدارس نیز بیان کرد: هیچ مدرسه ای حق ندارد از دانش آموزان پول دستی بگیرد بلکه باید از طریق کارتخوان پرداخت صورت بگیرد.

وی با تأکید برتوزیع عادلانه ثروت در استان، تصریح کرد: به جد پیگیر توزیع عادلانه ثروت در استان هستم و از مسئولان استان نقشه دیجیتال و آمار اعتبارات استان را خواسته ام که مشخص شود این اعتبارات در کجا هزینه شده و چرا همچنان بعد از 40 سال باید 11 روستای ما آب آشامیدنی نداشته باشد؟

وی با بیان اینکه به مسئولان استان فرصت می‌دهیم در اسرع وقت مشکل آب 11 روستای همدان را حل کنند، تأکید کرد: با مدیرانی که با قرارگاه پیشرفت و آبادانی همراهی نکنند در سطح وزارت برخورد خواهیم کرد.

وقوع ۱۰۰ تخلف فقط توسط یک مدیر

فلاحی در پاسخ به خبرنگار ایسنا درباره وضعیت مدیرانی که توسط وی تذکر داده شده است، گفت: برخی از مدیران درمرحله دادیاری و صدور کیفر خواست قرار دارند و بعضی در دیوان محاسبات پرونده دارند.

وی با اشاره به اینکه ابزار ما دیوان محاسبات است، از وقوع 100 مورد تخلف توسط یک مدیر خبر داد و افزود: 100 مورد از تذکرات داده شده در مورد یک مدیر است که باید جوابگو باشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت با تأکید براینکه از برجام هیچ آبی گرم نشده و نخواهد شد، اظهارکرد: برجام نه روحی دارد و نه جسمی و آقایان هفت سال وعده سرخرمن دادند.

وی با بیان اینکه برجام برای ما هیچ منافعی نداشته است، ادامه داد: نه از دموکرات ها کاری ساخته است و نه از جمهوری خواهان. به مردم ایران می‌گویم یادشان نرود همان رئیس جمهور دموکرات آمریکا که گفت بدون شلیک یک گلوله فعالیت هسته ایران را تعطیل می‌کنم وتعطیل شد.

فلاحی با اشاره به اینکه برجام جز ضرر چیزی برای ما نداشته است، بیان کرد: باید در جاهایی که منافع جمهوری اسلامی وجود دارد ورود کنیم اما به دنبال آمریکا و اروپا رفتند و هیچ نتیجه ای هم نداشت.

وی با تأکید براینکه دستاورد برجام این شد که حتی به هواپیمای ظریف هم سوخت ندادند، گفت: توهین به مسافر ایرانی در فرودگاه فلان کشور و محدودیت ورود برخی از مسئولان ایرانی به سازمان ملل دستاورد برجام بوده. صد رحمت به قرارداد ترکمن چای.

وزارت نفت با زندگی مردم بازی نکند

این نماینده مجلس درباره مشکل توزیع گاز LPG درسطح استان، اذعان کرد: چند استان این مشکل را دارند که به معاون وزیر نفت و مسئولان امنیتی استان هم گفتم مشکل را حل کنند. اکنون وقت سامان دادن به مصرف گاز LPG نیست وزارت نفت با زندگی مردم بازی نکند، مردم به اندازه کافی مشکل دارند.

وی با اشاره به صفوف طولانی توزیع گازLPG بیان کرد: از مسئولان خواستم این مشکل را حل کنند.مشکل گاز را از جای دیگری ساماندهی کنند مشکل گاز در مصرف نیست.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.