• شنبه / ۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۶:۰۴
  • دسته‌بندی: آموزش و پرورش
  • کد خبر: 99060100769
  • خبرنگار : 71424

استخدام بی سابقه در آموزش و پرورش تا پایان سال ۱۴۰۰/افزایش ۶۵ درصدی حقوقها از پارسال تا کنون

استخدام بی سابقه در آموزش و پرورش تا پایان سال ۱۴۰۰/افزایش ۶۵ درصدی حقوقها از پارسال تا کنون

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مجموعه اتفاقاتی که از مهر ۹۸ تا خرداد ۹۹ در حقوق فرهنگیان رخ داد گفت: این اتفاقات منجر به افزایش بیش از ۶۵ درصدی حقوق آنها شد.

به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی در ارتباطی با رادیو گفت و گو به مناسبت هفته دولت درباره افزایش حقوق فرهنگیان اظهار کرد: یکی از دغدغه های جامعه فرهنگی رتبه بندی است. فرهنگیان علاقه مند هستند همانند دانشگاهیان و متناسب با صلاحیت های حرفه ای و تخصصی در درجات مختلفی طبقه بندی شوند.

وی افزود: معلم یک واژه منحصر است که افراد تجربیات و صلاحیت و تحصیلات متفاوتی دارند و انتظار دارند که این موارد در دریافتی آنها لحاظ شود. سندتحول و قانون هم بر این موضوع تاکید و تصریح کرده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه قبل از دوره وزارت بنده هم اقداماتی انجام شده بود و مجموعه این تلاش ها در دوره بنده به ثمر نشست گفت: بر اساس آیین نامه، رتبه بندی معلمان در رسته شاغلین رسمی متناسب با صلاحیت های عمومی ، حرفه ای و اختصاصی در رتبه های یک تا پنج قرار گرفته و برحسب هررتبه از مزایایی بهره مند شدند.

افزایش ۶۵ درصدی حقوق فرهنگیان از مهر ۹۸ تا خرداد ۹۹

با افزایش های اعمالی، حقوق فرهنگیان به متوسط دریافتی سایر کارکنان دولت نزدیک شده است

حاجی میرزایی بابیان اینکه رتبه بندی از مهر ۹۸ اجرایی شد که هم کمک خوبی بود و هم پاسخی به مطالبات بود افزود: آخر سال ۹۸ فوق العاده فصل دهم قانون مدیریت خدمات که اجازه رشد ۵۰ درصدی امتیازات را می داد بخش اداری که از این ظرفیت استفاده نکرده بودند که مشمول شدند. چون قبلا رتبه بندی را از همین ظرفیت فصل دهم اجرا کرده بودیم، شاغلین آموزشی هم از مزایایی بهره مند شدند و مجددا همه در یک نقطه مشترکی از این قانون بهره مند شدند.

وی افزود: یک فوق العاده تخصصی داشتیم که مشاغل اداری در مابقی دستگاه های اداری می گرفتند اما در آموزش و پرورش شامل آن نبودند که از خرداد ۹۹ اعمال و در احکام اعمال شد. مجموعه اتفاقاتی که از مهر ۹۸ تا خرداد ۹۹ در حقوق فرهنگیان رخ داد بیش از ۶۵ درصد افزایش حقوق را به همراه داشت.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی فرهنگیان گلایه دارند که چرا مرتب این موارد اطلاع رسانی می شود؟ گفت: این نکته درست است؛ اما این سوال را همه جا از ما می پرسند، زیرا در جامعه فرهنگیان چنین سوالی مطرح است. با همه اینها تصریح می کنم که افزایش ۶۵ درصدی حقوق باعث شده حقوق فرهنگیان به متوسط دریافتی کشوری سایر کارکنان دولت نزدیک شود.

تایید اطلاعات ۷۵ هزار فرهنگی در ثبت نام مسکن فرهنگیان

تحویل ۵۰۰ واحد مسکونی تا پایان امسال 

حاجی میرزایی درباره مسکن فرهنگیان نیز اظهار کرد: فراخوانی به همه فرهنگیان اعلام کردیم که هر کسی صاحب خانه نیست و واجدشرایط خانه دار شدن است ثبت نام کند. ۳۲۰ هزار نفر از شاغلین و بازنشستگان ثبت نام کردند که اسامی را در اختیار وزارت راه قرار دادیم که اطلاعات ۷۵ هزار نفر تایید شد، البته بررسی ها ادامه دارد و ممکن است تعداد دیگری به این جمع افزوده شود.

وی ادامه داد: تفاهم ما برای ساخت ۱۷۰ هزار مسکن است و قرار شده هرکجا که زمین داریم ما در اختیار قرار دهیم و هرکجا زمین نداریم وزارت راه اقدام کند تا فرهنگیان از تسهیلات درنظر گرفته شده استفاده کنند. در گام اول نزدیک به ۲۰ هزار نفر واحد مسکونی شان هم مشخص شد و ۳۰ تا ۹۰ درصد هم احداث شده است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: به ما نوید داده اند تا ۵۰۰ واحد را تا آخر سال ۹۹ تحویل بدهند. اولویت را به بازنشستگان، زوج های فرهنگی و زنان سرپرست خانوار داده ایم. اعتباری برای دریافت وام مسکن در نظر گرفته شده است.

به روز رسانی پرداخت خسارات بیمه ای 

حاجی میرزایی با اشاره به بیمه فرهنگیان نیز اظهار کرد: همه ما در معرض بیماری قرار داریم. کاری که توانستیم امسال انجام دهیم این بود که تعداد خدمات مشمول بیمه را افزایش دادیم و تعداد مراکزی که افراد می توانستند مراجعه کنند را نیز افزایش دادیم. زمان پرداخت خسارات را به یک هفته کاهش دادیم و اکنون پرداخت خسارات به روز است.

استخدام بی سابقه در آموزش و پرورش تا پایان سال ۱۴۰۰ 

وی با بیان اینکه در سال ۹۹ مجوز استخدامی که گرفتیم در ۱۰ سال گذشته بی سابقه است افزود: ۲۰ هزار مجوز جذب در دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور و ۲۸ هزار نفر از طریق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و برگزاری آزمون استخدامی و ۲۵ هزار مجوز تبدیل وضعیت حق التدریس ها و آموزش دهنده و آموزشیاران نهضت و مربیان پیش دبستانی را دریافت کرده ایم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: طبق قانون برنامه تا آخر سال ۱۴۰۰ باید همه این افراد که از آنها نام بردیم تبدیل وضعیت و استخدام شوند که برای امسال این مجوز ۲۵ هزار نفر است.

سیر صعودی جمعیت دانش آموزی و بازنشستگی فرهنگیان تا سال ۱۴۰۴ 

حاجی میرزایی با بیان اینکه در طول برنامه ششم توسعه که هنوز یکسال آن باقی مانده است ۱۸۶ هزار نفر در آموزش و پرورش استخدام شده اند که سه برابر جذب نیرو در برنامه پنجم توسعه است گفت: تا سال ۱۴۰۴ سیر جمعیت دانش آموزی صعودی و سیر بازنشستگی در آموزش و پرورش هم صعودی است و هرسال حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار نفر بازنشسته می شوند.

کرونا و آموزشی که تعطیل نشد 

وی در ادامه درباره عملکرد وزارت آموزش و پرورش در دوران کرونا  گفت و توضیح داد که دنیا در برابر پدیده غیرمنتظره ای قرار گرفت که همه شئون زندگی را تحت تاثیر قرار داد و بزرگترین وقفه آموزشی رخ داد. بیش از یک میلیارد افراد در حال تحصیل از رفتن به مدرسه و دانشگاه محروم شدند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: این تعطیلات طولانی شد و یکی از مهمترین آسیب های ان این بود که خطر ترک تحصیل افراد محروم تر را تهدید می کند. فراموشی یافته ها و از دست دادن یک سال زندگی از دیگر تبعات چنین تعطیلات طولانی مدت بود. ما به این نتیجه رسیدیم که آموزش را تعطیل نکنیم. نهضتی در میان فرهنگیان شکل گرفت. باید روی کارهای ارزشمند فرهنگیان کار شود و نمونه های فداکاری و ایثار آنها به نمایش کشیده شود.

حاجی میرزایی با بیان اینکه راه حل ثابت و یکسانی در تمام دنیا وجود نداشت و کشورها به روش های متعددی متوسل شدند اظهار کرد: ما از حیث سرعت و کیفیت آموزش کارنامه قابل قبولی داریم. یک هفته پس از تعطیلات آموزش های تلویزیونی شروع شد و به تدریج ساعات تدریس افزایش یافت و به ۴۰ نوبت آموزش از طریق شبکه های رسانه ملی رسید و ۲۰۰۰ برنامه آموزشی ارائه شد.

 وی ادامه داد: البته دو سوم کتاب درسی آموزش داده شده بود و یک سوم باقی مانده از طریق رسانه ملی  تدریس شد. تلویزیون ۹۷.۳ درصد پوشش داشت. پس از برنامه نیز امکان دانلود برنامه ها وجود داشت. تنها اشکال کار این بود که تعاملی نبود و امکان دریافت بازخورد و کنترل نداشتیم که بچه ها برنامه را دیده اند یا خیر؟. بنابراین ناگزیر شدیم به روش های دیگری روی بیاوریم که در همین راستا شبکه شاد راه اندازی شد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه شبکه شاد بومی، ملی، یکپارچه، سراسری و تعاملی بود عنوان کرد: زمانی نداشتیم که بخواهیم این شبکه را به صورت پایلوت اجرا کنیم بنابراین قطعا ابتدای کار کاستی هایی داشت. بیش از ۱۱.۵ میلیون دانش آموز، دومیلیون اولیای دانش آموزان و مدیران و معلمان به شبکه پیوستند. تمام محتوای مورد نیاز تولید و در شبکه شاد بارگذاری کردیم.

پرونده سال تحصیلی ۱۳۹۸ ـ ۱۳۹۹ با کمترین دغدغه بسته شد 

 حاجی میرزایی ادامه داد: برای کسانی که دسترسی به اینترنت نداشتند نیز بسته های آموزشی تهیه و ارسال شد و در برخی مناطق نیز کلاس هایی به صورت حضوری برگزار شد. ضمن آنکه از اواخر اردیبهشت مدارس به صورت موقت و یک ماهه برای رفع اشکال داوطلبانه بازگشایی شد و ۲۰ درصد دانش آموزان در روستاها و ۱۵ درصد در شهرها مراجعه کردند و اشکالاتشان رفع شد که در دوره ابتدایی آمار بالاتر بود. آزمون های پایانی نیز برگزار و پرونده سال تحصیلی با کمترین دغدغه بسته شد.

امکان برگزاری حضوری کلاسها در ۳۵ درصد مدارس کشور 

وی درباره سناریوهای بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور ماه در سه وضعیت سفید، زرد و قرمز گفت: ستاد ملی کرونا به پیشنهاد آموزش و پرورش اعلام کرد که آغاز سال تحصیلی از ۱۵ شهریور باشد. اصل بر این است هرکجا امکان برگزاری حضوری هست، کلاس ها حضوری برگزار شوند. ۳۵ درصد مدارس ما زیر ۵۰ دانش آموز دارند و مجموع دانش آموزان آنها به ۵۰۰ هزار نفر می رسد که می توانند کلاس ها را با رعایت فاصله گذاری اجتماعی به صورت حضوری برگزار کنند.

هزینه اینترنت شبکه شاد تامین می شود/ اتصال تمامی مدارس به شبکه ملی اینترنت 

 وزیر آموزش و پرورش گفت: هرکجا جمعیت زیاد است بچه ها به دو دسته تقسیم شوند و به این ترتیب تعداد دانش آموز در هرکلاس کم شود اما ممکن است در برخی مناطق اجازه برگزاری حضوری را به کلی به ما ندهند که در این صورت آموزش غیرحضوری است. شبکه شاد را توسعه داده ایم و آموزش های تلویزیونی هم شروع می شود.

حاجی میرزایی افزود: از ابتدای شهریور با وزارت ارتباطات در ارتباطیم و متعهدیم که همه مدارس به شبکه ملی اینترنت وصل شوند. درباره پهنای باند نیز در حال گفت وگو هستیم. هزینه اینترنت را هم تامین می کنیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۱ ۱۷:۱۳

حقوق نیروهای خدماتی کی اضافه شده؟

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۱ ۱۷:۳۳

با سلام. چرا خبری از فرستادن بخشنامه استخدامی مربیان پیش دبستانی به استان‌ها وشهرستان ها نمی‌باشد.

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۱ ۱۸:۲۴

آقای وزیر لطفا تکلیف رتبه بندی بازنشستگان نیمه اول سال خصوصا اول مهر ۹۸ را مشخص کنید این حق قانونی ماست آخه بلاتکلیفی و انتظار تا کی

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۱ ۱۸:۲۶

آقای وزیر بازنشستگان اول مهر سال ۹۸ منتظر اجرای رتبه بندی هستند چرا کاری نمی کنید این که حق مسلم ماست

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۱ ۱۸:۳۰

لطفا با اجرای رتبه بندی بازنشستگان اول مهر سال ۹۸ اقدامات خوب خود را کامل کنید

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۱ ۱۸:۵۲

ثبت نام ازمون ازکی شروع میشه؟؟چه منابعی؟؟؟ توروخدااونایی که سنشون لب مرزه روبذارین تواولویت که فقط همین امسال رومهلت دارن وواسه سال اینده سنشون به استخدام نمیخوره

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۱ ۲۰:۵۳

آخه چرا بزرگنمایی میکنید من معلم هستم اولین سال تدریس هست حقوق 2ونیم که با کسری ها 2و دویست واریز میشه برام حیف نمیشه فیش حقوقی را بزارم

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۱ ۲۱:۲۸

سلام بنده مهر 98 حکمم دو میلیون و هشتصد و الان سه میلیون و چهارصد از بقیه همکارا هم در این بازه زمانی افزایش بیش از 40 درصد نداشتیم حالا جناب وزیر این 65 درصدو از کجا آوردن الله اعلم

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۱ ۲۱:۴۴

همش وعده وعید شما مشکلات مدارس مناطق محروم روحل کن پهنای باند اینترنت هم به موقع

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۱ ۲۱:۵۴

عرض سلام و احترام چندین سال هست به عنوان حق التدریس مشغول هستیم در حال حاضر هم مشغول هستیم و پا به پای نیروهای رسمی و پیمانی فعالیت می کنیم. همچنان با توکل به خدا منتظر تبدیل وضعیت هستیم تا با آرامش بیشتر به آموزش کودکان سرزمینمان بپردازیم. امید و توکل به خدا و با کمک وزیر محترم هر چه زودتر به نتیجه برسیم و همیشه ایشان را دعا کنیم. سپاس

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۱ ۲۲:۰۸

ما هنوز اضافه کاریای پارسال رو طلبکاریم‌ یادتون‌ باشه

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۱ ۲۳:۴۱

وزیر آموزش و پرورش و قتی د ر مورد افزایش حقوق 65 درصدی فرهنگیان می گوید این مورد شامل نیروهای خدماتی وسرایدارها نمی شود معلوم نیست آیا نیروهای خدماتی جزو این وزارتخانه حساب می شوند؟

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۰۰:۱۷

سلام حقوق نیروهای خدماتی خیلی پائین است لطفا رسیدگی فرمائید

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۰۰:۳۴

ازشما بزرگواران بسیارمتشکریم. اما باعث دل شکستگی هست که از نیروهای آزاد صحبتی به میان نیامد.حداقل برای آزمون استخدامی نیروهای آزاد با سابقه بالا شرایط سنی را برمیداشتید.

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۰۱:۳۹

آقای وزیر نیروهای قراردادی اصلا چیزی براشون زیاد نشده شش ماه از سال گذشت هنوز نگارش براشون نیامده؟

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۰۳:۱۲

جناب وزیرآموزش پرورش بیا لطف کن از آموزش دهندگان و آموزش یاران نهضت سوآدآموزی ،کسانی که تاقبل سال۱۳۹۷به مدت حتی یک سال ،یا یک دوره با نهضت سوآدآموزی همکاری داشته اند و متاهل و دارای فرزند میباشند را به کار گیرید و استخدام کنید که خدا میداند حقشان است کسی که توانسته یک شخص بی سوآد را با سوآد کند حتمآ لایق معلم خوب برای بچه ها و فرزندان مااست،سپاس

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۰۳:۵۱

لطفأ از آقای وزیر آموزش و پرورش بپرسید که برچه اساس و قانونی باید ادارات آموزش و پرورش کشور مدیر ویا معاون مدارس تعیین کنند.چونکه حق زیادی از فرهنگیان با سابقه بالا ضایع میشود ولی متأسفانه هستند بسیاری از فرهنگیان که بدون هیچ سابقه تدریس و امتیازی از همان اول مدیر ویا معاون مدارس میشوند بدون اینکه مشکلی باشد

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۰۴:۳۰

سلام توجه بیشتری به حقوق اساتید کنید.چندترم حقوق نمیدن استادی که 5درس کارگاهی 4ساعته در هفته دارد ....پایان ترم یه ملیون دویست حداق الزحمش میشه...لطفاا به حقوق اساتید بیشتر توجه کنید هم خیلی ناچیزه هم خیلی با تاخیری پرداخت میشه....سپاااس

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۰۶:۱۷

پس خدماتی ها چی پس ماده ۷ اموزش وپرورش چی شد چرا خدماتی ها هیچ توجهی نمیشه تبدیل وضعیت خدماتی ها دوسال تو مجلس رای اورده چرا اجرا نمیشه

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۰۸:۵۹

تورو خدا دوباره یا فرصت برای ثبت نام مسکن بدهید برای مت روز اخر سایت باز نشد وجا ماندیم تورو خدا یه فرصت مجدد ۲۵ ساله مستاجرم بازنشسته سال مهر۹۸

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۱۰:۲۰

آقای وزیرسلام ۱۰سال هست تکلیف قراردادی کارمعین آموزش پرورش مشخص نکردین خواهش که دارم دستورپیمانی یارسمی شدن بدین برای خودپدربیامورزی درست کنید

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۱۹:۲۰

65 درصد اضافه از پارسال؟؟؟ من خودم با 27سال سابقه...تمام وقت ..فوق لیسانس...پارسال هم می گفتن یکی دو میلیون اضافه شده به حقوقها به طور متوسط...فقط 24هزار و 500تومن اضافه شده بود......

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۲۰:۵۸

آقای وزیر وقتی در مورد افزایش حقوق 65 درصدی فرهنگیان می گوید این مورد شامل معلمان شده و نیروهای خدماتی وسرایدارها از این افزایش تبعیض آمیز محروم مانده ایم.

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۲۱:۲۴

ایا شرایط سنی دارد

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۳ ۰۰:۰۷

سلام. رو تون نمیشه بگید حقوق یه فرهنگی چقدر بوده که من با18 سال سابقه با این همه اضافه تازه حقوقم شد 4 میلیون

avatar
۱۳۹۹-۰۶-۰۳ ۱۶:۱۱

البته معلمان بزرگوار توجه داشته باشند که چند ماه از سال خدمت میکنند و اینکه دبیران متوسطه سه روز در هفته تدریس دارند ما کارمندان در کل فصول و هر نوع شرایط سر کار میرویم