• چهارشنبه / ۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۶:۴۲
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99070201738
  • خبرنگار : 30054

وکیل رایگان، خدمتی نو از موسسه حقوقی اوستا

وکیل رایگان، خدمتی نو از موسسه حقوقی اوستا
وکیل رایگان

معنای لغوی وکیل، کارگزار ،مباشر ،کسی که شخص انجام کارهای خود را به وی واگذار می کند ،نمایندگان مجلس که از طرف مردم انتخاب می شود.

به گزارش ایسنا به نقل از موسسه حقوقی اوستا، طبق ماده ۶۵۶ قانون مدنی وکالت عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین، طرف دیگر را برای انجام کاری نایب خود قرار می دهد. وکالت عقدی جایز است .

قبل از پرداختن به موضوع وکیل رایگان در تهران ابتدا نیاز است توضیحاتی در مورد وکیل داده شود.

موارد مرتفع شدن عقد وکالت :

۱. عزل وکیل توسط موکل

۲. استعفای وکیل

۳. به موت یا جنون وکیل یا موکل

طبق ماده ۶۷۹قانون مدنی موکل می تواند هروقت بخواهد وکیل را عزل کند مگر این که عدم عزل وکیل در ضمن عقد لازمی شرط شده باشد.

انواع وکالت :

۱. وکالت مطلق : یعنی شخصی را برای تمام امور وکیل قرار دهد که شامل امور اداری ومالی موکل می شود.

۲. وکالت مقید: یعنی وکیل فقط در مورد مشخصی که موکل تعیین می کند حق دخالت دارد.مثل خرید خانه یا فروش خانه.

وکالت از لحاظ شکلی به وکالت رسمی ،عادی یا شفاهی تقسیم می شود. مورد وکالت باید امری باشد که به موجب قانون یا طبیعتا در انحصار شخص نباشد مثل وکالت در مجلس معامله که باید خود شخص عمل کند و نمی‌تواند فرد دیگری را به عنوان وکیل معرفی کند و موضوع دیگر این که موکل خودش قادر به انجام موضوع وکالت باشد به طور مثال فرد ورشکسته که از دخالت در اموال ممنوع است نمی‌تواند در مورد آن به دیگری وکالت دهد.

انواع وکیل :

۱. وکیل انتخابی : رایج ترین نوع وکیل است که موکل فردی را به عنوان وکیل خود انتخاب می‌کند که در مراجع قضایی به دفاع از وی بپردازد.

۲. وکیل تسخیری : این وکیل در امور کیفری به وکالت می‌پردازد یعنی در امور کیفری که وجود وکیل در دادگاه و برای دفاع از متهم لازم است  و شخص متهم بضاعت مالی نداشته باشد و یابه هر دلیلی از اخذ وکیل خود داری کند دادگاه از میان وکلای دادگستری یک وکیل برای وی انتخاب می‌کند .به وکیلی که به این نحو وارد پرونده می‌شود وکیل تسخیری می گویند.

۳. وکیل معاضدتی : در صورتی که فرد تمکن مالی نداشته باشد می‌تواند از کانون وکلا تقاضای وکیل معاضدتی کند .کانون هم پس از بررسی شرایط متقاضی برای وی وکیل معاضدتی تعیین می‌کند .وکیل معاضدتی حق دریافت هیچ گونه وجهی را از موکل خود ندارد به استثنای هزینه تمبر دادرسی.

گرفتن وکیل رایگان در تهران

۴. وکیل سازمانی : بر اساس قانون حمایت از نیروهای مسلح و دولتی در صورتی که این کارمندان دولتی چه کشوری و چه لشکری در زمان انجام خدمت خود با مشکل حقوقی و قضایی روبه رو شوند سازمان محل خدمت موظف است متخصصان حقوقی خود را به عنوان وکیل برای دفاع از کارمندان در اختیار آن ها قرار دهد.

به چنین وکلایی که در مراجع قضایی از حقوق کارمندان خود دفاع می کنند وکیل سازمانی می گویند.

۵. وکیل اتفاقی : در برخی موارد افرادی در رشته حقوق تحصیل کرده‌اند ولی هنوز شغل آن ها وکالت نیست ولی به صورت کاملا اتفاقی در مسیر حل مشکلات و رسیدگی به پرونده خویشاوندان خود در مراجع قضایی قرار می‌گیرند.

در واقع این افراد بدون وارد شدن به مراحل کارآموزی و آزمون کانون وکلا در یک مورد خاص پروانه وکالت اخذ کرده‌اند و  با سپری نمودن روند قانونی و پرداخت هزینه ها می توانند چنین وکالتی را بپذیرند و از این طریق از حقوق خویشاوندانش دفاع کنند، به چنین وکیلی وکیل اتفاقی می‌گویند.

وکیل رایگان در تهران

امروزه کار وکالت هم مانند سایر کارها بدون نیاز به حضور فیزیکی موکل و از طریق تلفن و اینترنت انجام می شود که با توجه به نیاز روزافزون مردم به اطلاعات حقوقی و استفاده آن ها از خدمات مشاوره حقوقی در زمینه های مختلف حقوق "موسسه حقوقی اوستا" خدمت جدیدی را تحت عنوان وکیل رایگان به مجموعه خدمات خود اضافه کرده است که در این خدمت جدید خدمات مشاوره‌ای رایگان در اختیار شهروندان محترم قرار می گیرد که با تماس های تلفنی می توانند تمام سوالات حقوقی خود را در زمینه های مختلف حقوقی و ثبتی از مشاوران و وکلا موسسه پرسیده و جواب های کامل دریافت کنند.

وکلا و مشاوران موسسه حقوقی اوستا در طول شبانه روز پاسخ گوی سوالات مردم هستند.

وکیل رایگان به عنوان خدمت جدید از موسسه اوستا است که برای تمام شهروندان لازم و ضروری است  چرا که با توجه به حجم پرونده های حقوقی نیاز مردم به خدمات مشاوره ای بیش از پیش احساس می‌شود.

تمام اقشار مردم به راحتی و با گرفتن شماره تماس های موسسه ۴۵۴۰۳-۰۲۱ می توانند با کارشناسان و مشاوران و وکلای موسسه حقوقی اوستا ارتباط برقرار کنند و از خدمات مشاوره رایگان و وکیل رایگان استفاده کنند.

https://www.avestalaw.com

انتهای رپرتاژ آگهی