• دوشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۵
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 99070704888
  • منبع : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی

ناجا بعد از کادر درمانی بیشترین شهید را برای مقابله با کرونا داده است

ناجا بعد از کادر درمانی بیشترین شهید را برای مقابله با کرونا داده است

فرمانده نیروی انتظامی تأسی از شهدا را رمز پیروزی و موفقیت در همه عرصه ها دانست و گفت: همه افتخارات کشور را مدیون روحیه رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس هستیم.

به گزارش ایسنا سردار حسین اشتری در مراسم تجلیل از پیشکسوتان نیروی انتظامی که با حضور حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی - دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر و امام جمعه موقت تهران، تعدادی از مسئولان و معاونان لشکری، کشوری و جمعی از نمازگزاران و فعالان فرهنگی در مسجد "غدیر خم"(ضرابخانه) برگزار شد، خاطر نشان کرد: ان شاء الله بتوانیم راه شهدای گرامی و ایثارگران عزیز دوران دفاع مقدس را ادامه بدهیم و درود می فرستیم بر روح بلند و ملکوتی شهدا خصوصا شهدای این محل؛ الحمدالله نمازگزاران و اهالی این محل در پیروزی انقلاب اسلامی و نیز دوران دفاع مقدس نقش به سزایی ایفا کردند.

فرمانده ناجا  با بیان اینکه همانگونه که از نام دفاع مقدس مشخص است ما در دوران هشت ساله در حال دفاع بودیم، یادآور شد: نام دفاع مقدس برگرفته از هشت سال دورانی است که رزمندگان اسلام جانانه با نثار خون در برابر دژخیمان بعثی برای دفاع از میهن اسلامی ایستادند و دفاع کردند.

اشتری با بیان اینکه جنگ را بعثی های عراقی و آمریکایی ها به کشور ما تحمیل کردند و دلایل متعدی وجود دارد و همه می دانیم در شرایطی نبودیم که بخواهیم جنگی را شروع کنیم، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی تازه شکل گفته بود و نیروهای مسلح بیشتر به دلیل فعالیت های منافقان و ضدانقلابی ها در گیرودار تامین و حفظ امنیت در شهرها و داخل کشور بودند.

فرمانده نیروی انتظامی به بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در ۳۱ شهریورماه امسال در خصوص جنگ تحمیلی هشت ساله دوران دفاع مقدس و اینکه در آن دوران دشمن چشم طمع به میهن اسلامی ما داشت، اشاره کرد و با برشمردن مواردی گفت که رهبر معظم انقلاب علاوه بر تحریک از سوی دشمنان، اوضاع ابتدای انقلاب در ایران  را نیز در تشجیع صدام به حمله، موثر دانستند.

وی تصریح کرد: در اوایل دوران دفاع مقدس با کمترین تجهیزات در برابر بعثی های عراقی ایستاده بودیم البته در ظاهر یک کشور بود به نام عراق اما در پشت پرده مجموعه ای از دشمنان با تجهیزات، تسلیحات و لشکری آماده و مهیا شده بودند و ما در وضعیت خاصی که آمادگی لازم را برای دفاع نداشتیم.

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه جنگ با کشور ما با جنگ های همه کشورهای دیگر در دنیا متفاوت است، اظهارکرد: چندین ویژگی بارز منحصر به فرد را می توان برای آن دوران برشمرد؛ اول اینکه ما یک کشور اسلامی بودیم که رزمندگان غیور ما در برابر حمله دشمن از خاک میهن اسلامی و نیز ارزش های اسلامی دفاع می کردند.

اشتری با بیان اینکه مزیت ما در دوران دفاع مقدس مکتبی بود که برگرفته از واقعه عظیم عاشورا و مبانی دینی است، به فرمایشات سردار رشید اسلام سپهبد شهید "حاج قاسم سلیمانی" که فرمودند" ما ملت امام حسینیم" اشاره و اظهارکرد: ملت غیور ایران بارها و بارها در صحنه های مختلف همچون دفاع مقدس و پس از آن نشان داد که در حفظ آرمان ها و ارزش های مقدس اسلام و نیز پیروی از مکتب حضرت ابا عبدالحسین (ع) تا پای جان ایستاده است و از آن  دفاع می کند.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) - بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران - در هشت سال دوران دفاع مقدس فرمودند باید دفاع کنید، افزود: این موضوع بسیار متفاوت و خاص است. مردم به دستور ولی فقیه خود در دوران دفاع مقدس به جبهه های نبرد شتافتند اما در دیگر کشورها فقط نیروهای مسلح در جبهه های جنگ حضور می یابند.

اشتری با اشاره به اینکه برخورداری از نعمت ولایت فقیه و هدایت های داهیانه ایشان در صحنه های مختلف از ویژگی های خاص کشور ما به شمار می آید، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس همین ویژگی ها باعث شد در حالی که ما از کمترین تجهیزات و امکانات برخوردار بودیم آن هم در برابر دشمنی کاملا مسلح و تجهیز شده بتوانیم بیایستیم و پیروز میدان شویم.

وی با یادآور شدن اینکه در آن دوران حتی مشکلاتی نظیر وجود شخصی مثل بنی صدر و مخالفتش با حضور مردم و حتی نیروهایی نظیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نتوانست مانع موفقیت و پیروزی شود، اظهارکرد: توکل به خدا و اطاعت از مقام معظم رهبری و داشتن روحیه شهادت طلبی و جان نثاری رزمندگان اسلام نتیجه داد و پیروزی را از آن ما کرد.

اشتری با اشاره به اینکه صدام در آن دوران براساس محاسبات خودش گفته بود سه روزه خوزستان را تصرف می کند و به تهران می رسد، گفت: دشمن نمی دانست با چه روحیه و اعتقادی طرف شده است؛ روحیه شهادت طلبی و ایثارگری که فقط در مکتب امام حسین (ع) جاری است به گونه ای که جوان ۱۴ ساله با دستکاری در شناسنامه به عشق امام حسین (ع) خود را با شوق به جبهه حق علیه باطل می رساند.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه مدیون روحیه شهادت طلبی و ایثارگری رزمندگان اسلام در دوران هشت ساله دفاع مقدس هستیم، گفت: همزمان با دوران دفاع مقدس، حوادث بسیار تلخ و پیچیده ای در کشور داشتیم، حوادثی نظیر ترورها در دهه ۶۰ توسط منافقین، ضد انقلابیون و توطئه هایی که در اقصی نقاط کشور رخ می داد.

وی با بیان اینکه تسری پیدا کردن روحیه دوران دفاع مقدس و تأسی از رزمندگان اسلام، رمز موفقیت پیروزی در  امور است، اظهارکرد: با وجود تمام مشکلات اگر این روحیه نبود تا ۱۰۰ سال دیگر هم به این پیشرفت ها نمی رسیدیم هر چند دشمن با عملیات روانی گسترده سعی دارد بر این پیشرفت در عرصه های مختلف سایه بیفکند و آن ها را ناچیز جلوه دهد همچنین جوانان دهه هفتادی با تأسی از شهدای بزرگواری همچون همت، باکری و ... و الگو قرار دادن آنان در موضوعات مختلف علمی و ... به مدارج علمی بالایی دست یافتند.

اشتری با تاکید بر اینکه مسئولان بایستی مشکلات اقتصادی را حل کنند، خاطرنشان کرد: وجود مشکلات اقتصادی یک بحث است و پیشرفت در عرصه های مختلف موضوعی دیگر. باید بدانیم هر چه قدر از دوران دفاع مقدس، روحیه جهادی و ایثارگرانه رزمندگان اسلام بیشتر الگو گرفته شود به همان میزان نیز از آسیب های اجتماعی و وقوع جرایم در جامعه کاسته می شود.

وی با اشاره به بخشی از فرمایشات فرمانده معظم کل قوا در خصوص تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمن، گفت: تهاجم و شبیخون فرهنگی از هشدارهای رهبر معظم انقلاب به مسئولان است که امروز شاهد این نفوذ در میان جوانان کشور هستیم. زمانی دشمن در مرزها بود اما اکنون و به واسطه فضای مجازی به خانه هایمان رخنه کرده است.

فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: تنها راه برون رفت از مشکلات و آسیب های اجتماعی و انجام اقدامات پیشگیرانه در این خصوص - که وظیفه نیروی انتظامی است - پیروی و تاسی از مکتب امام حسین (ع) در امور است و امام (ره) و مقام معظم رهبری بر ادامه این راه تاکید دارند.

اشتری با بیان اینکه نسخه شفا دهنده و نجات بخش پیروی از این مکتب است، گفت: نیروی انتظامی حافظ جان، مال و ناموس مردم است. انصافا پلیس امروز با پلیس قبل از دوران انقلاب اسلامی قابل مقایسه نیست؛ پلیسی که حافظ ارزش های اسلامی است و برای دفاع از میهن اسلامی و آرمان ها و این ارزش های مقدس شهدای زیادی تقدیم کرده است.

وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس، ماموران نیروی انتظامی علاوه بر حضور در خط مقدم جبهه های حق علیه باطل، در اقصی نقاط کشور با ناامن کنندگان مبارزه می کردند، گفت: در آن دوران پلیس حدود ۴۰ گردان داشت ۸ هزار و ۵۰۰ نفر از ماموران جان برکف نیروی انتظامی شامل ژاندارمری، کمیته های انقلاب اسلامی و ... بودند، شهید شدند همچنین حدود ۱۴ هزار جانباز و ۲ هزار نفر آزاده تقدیم نظام مقدس اسلامی کردند. بعد از دوران دفاع مقدس، باب شهادت در ناجا برای دفاع از امنیت باز است.

اشتری با بیان اینکه امروز پلیس در خدمت مردم، حافظ ارزش ها ملجاء و پناهگاه مردم است، گفت: سبزپوشان نیروی انتظامی از فرزندان شما مردم عزیز هستند. مقام معظم رهبری نیروی انتظامی را مجاهد فی سبیل الله ذکر فرموده اند چون جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه اخیراً پیش یکی از ماموران کلانتری قلهک هنگام نجات دادن فردی که خود را آتش زده بود، به شهادت رسید، اظهارکرد: ان شاء الله همه ما بتوانیم خادمان خوبی برای مردم میهن عزیزمان باشیم. شأن مردم، خدمتگزار بودن برای آنها است.

وی به اقدامات نیروی انتظامی در میدان مقابله با کرونا اشاره و خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی جزو اولین نیروهایی بود که در بحث مقابله با شیوع کرونا در کنار کادر درمانی برای خدمتگزاری به مردم در صحنه حاضر شد.

فرمانده ناجا به تأسی و پیروی مردم از فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر اجرای  دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا که راهگشای بخش اعظمی از مشکلات در این خصوص شد، اشاره و اظهار کرد: بعد از کادر درمانی بیشترین تعداد شهدا متعلق به ماموران نیروی انتظامی در بحث کرونا است.

پاشتری با بیان اینکه ان شاء الله بیش از گذشته خدمتگزار خوبی برای مردم و سرباز خوبی برای ولایت باشیم، گفت: کشور ما آینده بسیار خوبی دارد و امیدواریم با نصرت الهی و هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری گشایش امور حاصل شود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس در این مراسم از تعدادی پیشکسوتان ناجا، فعالان عرصه های فرهنگی و سبزپوشان نیروی انتظامی با اهداء لوح تقدیر شد همچنین در این مراسم از طرف حجت الاسلام "سید جلال مجدهاشمی" امام جماعت مسجد جامع غدیر خم نیز لوح تقدیری به پاس زحمات ارزنده فرمانده نیروی انتظامی سردار "حسین اشتری" به وی اهداء شد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.