• شنبه / ۱۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۷
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99071208577
  • خبرنگار : 50190

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان:

کلیات مکتب شهید سلیمانی تدوین و به دفتر مقام معظم رهبری ارسال شده است

کلیات مکتب شهید سلیمانی تدوین و به دفتر مقام معظم رهبری ارسال شده است

ایسنا/کرمان فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: شورای سیاستگذاری مکتب حاج قاسم را راه اندازی و دبیرخانه و هیأت اندیشه ورز را برای آن تعریف کردیم. ۱۵ کارگروه برای آن تعریف شده که همه در حال فعالیت هستند. کلیات مکتب تدوین و به دفتر مقام معظم رهبری ارسال شده و تمام احکام مسئولین نیز صادر شده است و در حال حاضر آمادگی داریم روزانه ۳۵۰ دانش آموز را که برای زیارت به کرمان می آیند را اسکان دهیم.

سردار "حسین معروفی" در دیدار فرماندار کرمان با اشاره به اهمیت حضور مسئولین بین مردم گفت: مردم هر چه بیشتر مسئولین را ببینند امیدوارتر می شوند حتی اگر مشکلی را نتوانند حل کنند همین در کنار مردم بودن تکیه گاهی است که نباید از دست برود. باید بین مردم بود. رابطه صف و ستاد باید کم شود و برویم ببینیم مشکل مردم چیست؟ اگر نرویم و نبینیم نخواهیم فهمید چه مشکلاتی دارند نخواهیم فهمید باغدار جنوب خرمای خود را هر کیلو ۲۰۰۰ تومان باید بفروشد چون سردخانه ای در منطقه وجود ندارد و مردم در کرمان آن خرما را کیلویی ۲۰ هزار تومان باید خریداری کنند، در حالی که این مشکل با احداث یک سردخانه قابل حل است. یا در فهرج تنها با سه کیلومتر لوله گذاری ۲۰۰ خانوار توانستند بعد از ۴۰ سال از آب شرب سالم بهره مند شوند. در نرماشیر با اعزام بیل مکانیکی و ۵۰ نفر از بسیجی ها ۵ کیلومتر کانال احداث و ۶ پارچه روستا و بخشی از شهر اصلاح آب پایدار شدند. کمبود سرویس بهداشتی در شهرستان های جنوبی یک مشکل بزرگ محسوب می شد که سپاه نسبت به رفع آن اقدام کرد.

وی افزود: در حوزه اقتصاد برخی جاها برنامه ریزی درستی وجود ندارد. خودمان را سرگرم چیزهای بی ارزش نکنیم. انقلاب اسلامی بر خدمت به مردم تاکید دارد. آیت الله بهجت مردم و خدا را یک طرف قرار دادند و می فرمودند تا می توانید به مردم خدمت کنید.

معروفی ادامه داد :کدام شب راحت تر سر به بالین میگذاریم؟ شبی که خدمت بیشتری کرده باشیم لذا دستی را بگیرید تا خدا دستتان را بگیرد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان این نکته که کارهایی که در خدمت به مردم انجام می دهید باید بدون در نظر گرفتن گرایشات سیاسی باشد گفت: خدا نتیجه خدمت به مردم را در همین دنیا به انسان خواهد داد.

وی اضافه کرد: فرماندار و بخشدار و مدیر مربوط به قشر خاصی نیست. در سپاه هم همینطور است ما سپاه اصولگرا یا سپاه اصلاح طلب نیستیم. ما سپاه انقلاب اسلامی هستیم و برای سه گروه «ملت بزرگ ایران»، «انقلاب اسلامی» و «ولایت» فدا می شویم و برایمان در این راه نیز فرقی ندارد چه دولت و چه مجلسی روی کار باشد چرا که این مسئولیت ها می آیند و می روند و تنها این مردم هستند که می مانند پس نباید دین مان را خرج دنیای دیگران کنیم

معروفی اذعان کرد: گرایشات سیاسی افراد محترم است ولی مهم اصول، مردم و انقلاب است زیرا این مردم هستند که پای انقلاب و پای نظام ایستاده اند پس دعوا سرِ ایستادگی مردم است چون مردم ایستاده اند. دشمنان فشار می آورند، تحریم می کنند، دعوا سرِ هوشمندی مردم است. تشییع جنازه حاج قاسم نشان دهنده هوشمندی مردم است. این مردم جایی که احساس کنند منافع ملی و اعتقاداتشان در خطر است از هر گروه و هر جناح و حزبی  باشند در یک صف قرار می گیرند. مردم غیرت دارند و قدرشناس و هوشمند هستند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به فعال شدن لشکر پیشکسوتان اظهار کرد: ۴۰۰۰ پیشکسوت در این لشکر فعالیت می کنند و به خدا قسم اگر این نظام خدای ناکرده مورد تهدید قرار گیرد اولین کسانی که سد راه آنها خواهند شد همین افرادی هستند که بدنشان پر از ترکش و اثرات جنگ و مواد شیمیایی است.

وی خطاب به مسئولین گفت: شاید برخی مواقع حجم کارتان زیاد باشد و خسته به منزل برمی گردید و نمی توانید نماز شب بخوانید و عبادت کنید اما مطمئن باشید ثواب آن خدمت اگر بیشتر از نماز شب نباشد کمتر نیست. نگاه به خدمت به مردم بایداعتقادی باشد.اسلام بر آن تاکید می کند چرا که این خدمت به مردم امید می دهد. امید از جنود الهی است و ناامیدی از جنود شیطان است پس وقتی امید بیشتر شود اعتقادات هم قویتر شده و روی کردن به ائمه هم بیشتر می شود؛ پس خدمات دهی امید می آورد و این بار امروز به دوش شما مسئولین است.

معروفی با تاکید بر اینکه در مکتب حاج قاسم نگاه این است که مردم پای انقلاب بمانند اظهار کرد: امروز شهر کرمان مورد توجه جهانیان، جبهه مقاومت و مورد توجه ملت بزرگ ایران است. به شهر کرمان باید توجه ویژه شود همه انتظار دارند کرمان را از ابعاد زیبایی شهر، زیرساختها، پتانسیل ها و فرهنگ شهری متفاوت ببینند. در کرمان انتظارات ویژه ای وجود دارد و البته مردم کرمان از با فرهنگ ترین مردم تاریخ ایران اسلامی اند و به گذشته این دیار از از میرزارضای کرمانی تا سردار سلیمانی افتخار می کنیم

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی نه تنها کرمان را بلکه دنیای شیعه و اسلام را بزرگ کرد افزود: اگر ما دست به دست هم ندهیم نمی توانیم این بزرگی را حفظ کنیم و نمی توانیم آن راه به کشور و به دنیای اسلام سرایت دهیم. کار، کارِ بزرگی است. اتفاق اتفاق بزرگی است. اگر وضعیت بیماری کرونا سفید شود کرمان جوابگوی حضور مردم کشور و زائران ایشان نخواهد بود.کار سنگین است تصور کنیم اگر در یک روز ده هزار نفر زائر وارد کرمان شود چگونه می توانیم آنها را اسکان وخدمات دهیم؟ آنچه این زائران در کرمان می بینند نشان دهنده فرهنگ ماست لذا کار ما کار مشکلی است توقعات بسیار بالاست.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم چیزی که به عنوان مکتب حاج قاسم سلیمانی در حال ترویج است همان باشد که حضرت آقا فرمودند و مورد نظر ایشان بوده است اظهار کرد:  باید بدانیم در کرمان هر سنگ بنایی بگذاریم تا آخر بر همان مسیر خواهد بود . راهیان نور سردار سلیمانی را تبدیل کردیم به راهیان مکتب حاج قاسم و همانطور که مردم می روند اهواز و مناطق جنگی را می بینند باید وقتی به کرمان می آیند مکتب حاج قاسم سلیمانی را ببینند و وقتی برمی گردند فهمیده باشند مکتب حاج قاسم چیست.

معروفی با بیان اینکه مکتب سردار سلیمانی چیز دست نیافتنی نیست و تنها باید کار کنیم تا برای همه دست یافتنی شود، اظهار کرذ: به لحاظ نمادسازی شهر کرمان به شدت عقب است. برخی استانها از ما جلو افتادند و انتظار از ما بیشتر است . ادارات شهرستان باید پای کار بیایند و شهر را به شهر مکتب حاج قاسم سلیمانی تبدیل کنند. از بیت الزهرا (س) تا میدان بسیج و از حسینیه ثارالله تا موزه دفاع مقدس و مصلی باید دالانی درست شود که هر کس از آن دیدن کند مکتب حاج قاسم را ببیند و بیاموزد، لذا شهر کرمان باید تا ماه آینده متحول شود.

وی با اشاره به وصیت سردار سلیمانی گفت: چرا حاج قاسم خواست کرمان دفن شود؟ او که می دانست کی و چگونه شهید می شود می توانست بخواهد در کربلا کنار ۷۲ تن دفن شود یا در حرم ابالفضل العباس یا حرم امیرالمومنین یا امام رضا(ع) دفن شود. یقیناً هر جا وصیت می کرد او را دفن می کردند ولی خواست کرمان و در کنار شهید یوسف الهی دفن شود این چه حکمتی دارد؟ سردار مطالب زیادی گفته که هنوز جایی گفته نشده است. از بزرگی های او چیزهایی وجود دارد که اگر گفته شود برخی تصور می کند غلو شده یا افسانه است. برخی مطالب در مورد حاج قاسم حیرت انگیز است. ولی باید از همین متن وصیتنامه فهمید که سردار نیازی به غلو و تعریف و تحریف ندارد این حقیقت است ما با حقیقت حاج قاسم زندگی می کنیم نه با خاطراتش.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: شورای سیاستگذاری مکتب حاج قاسم را راه اندازی و دبیرخانه و هیأت اندیشه ورز را برای آن تعریف کردیم. ۱۵ کارگروه برای آن تعریف شده که همه در حال فعالیت هستند. کلیات مکتب تدوین و به دفتر مقام معظم رهبری ارسال شده و تمام احکام مسئولین نیز صادر شده است و در حال حاضر آمادگی داریم روزانه ۳۵۰ دانش آموز را که برای زیارت به کرمان می آیند را اسکان دهیم.

معروفی با تاکید بر اینکه تشییع حاج قاسم در عراق، خوزستان، تهران، قم، مشهد و کرمان باید نمادسازی شود افزود: اگر با دلمان کارکنیم با وجود همه مشکلات اقتصادی می توانیم اقدامات بزرگی انجام دهیم پس باید کمک کنیم سالگرد مردمی برای شهید سلیمانی برگزار شود که در این صورت مانند عاشورا باقی خواهد ماند و بدانیم این زنده نگه داشتن مکتب حاج قاسم در امتداد مکتب امام حسین(ع) است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.