• دوشنبه / ۳ آذر ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۸
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99090302172
  • خبرنگار : 30054

هزینه شارژ کارتریج لیزری به چه عواملی بستگی دارد

هزینه شارژ کارتریج لیزری به چه عواملی بستگی دارد

شارژ کارتریج یعنی پر کردن مجدد مواد مصرفی پرینتر از جوهر و یا پودر تونر. در کارتریج های جوهر افشان شارژ کارتریج با مایع جوهر انجام می‌شود و در کارتریج های لیزری شارژ کارتریج با پودر تونر انجام می‌پذیرد که صرفا با پر کردن مجدد کارتریج نمی‌تواند نتیجه مطلوب کسب شود و شاید نیاز به تعویض قطعاتی هم باشدکه نیاز به تجربه و تخصص ویژه دارد.

به گزارش ایسنا، بنابراعلام پردیس چاپگر باران، با گران شدن قیمت دلار و بالارفتن هزینه ها خیلی از مجموعه ها و سازمان ها و شرکت ها تا چند مرحله کارتریج های خود را شارژ می‌کنند اما برای شارژ کارتریج لیزری هم باید اطلاعات دقیقی داشته باشیم تا بتوانیم بهترین کیفیت را برای شارژ کارتریج خود داشته باشید.

هزینه شارژ کارتریج لیزری به چه عواملی بستگی دارد؟

زمانی که تونر داخل تانک کارتریج به انتها می‌رسد با چاپ کمرنگ روی کاغذ و یا ارور چاپگر متوجه می‌شویم که پودر تونر داخل کارتریج به انتها رسیده است و اگر قصد شارژ کارتریج را داشته باشیم ،هزینه شارژ کارتریج برای ما و مجموعه ما خیلی مهم می‌باشد بنابراین با کمی جستجو در بازار با قیمت های مختلفی روبرو می‌شویم.  قیمت شارژ کارتریج به عواملی بستگی دارد که در ادامه این متن به شما آموزش می‌دهیم:

اگر می‌خواهید اطلاعات جامع درباره شارژ کارتریج داشته باشید به شما پیشنهاد می‌کنم که متن شارژ کارتریج چیست را مطالعه کنید.

برای شارژ کارتریج لیزری باید به موارد زیر دقت نمایید:

۱. اعتبار شرکتی که کار خدمات شارژ کارتریج را انجام می‌دهد را چک کنید. معمولا شرکت‌های معتبر بیشتر به خدمات رسانی و رضایت مشتری فکر می‌کنند، به عنوان مثال شما اگر در بازار برای دریافت خدمات شارژ کارتریج جستجو کنید با  مجموعه‌های مختلفی برخورد خواهید کرد که هرکدام قیمت مختلفی برای شارژ کارتریج به شما ارائه می‌دهند، حتی با افرادی که حضورا در مجموعه شما و اصطلاحا شارژ در محل انجام می‌دهند هم برخورد خواهید کرد اما نکته اصلی اینجا است که اگر ما با عوامل تاثیر گذار در هزینه شارژ کارتریج آشنا نباشیم نمی‌توانیم انتخاب مناسبی برای این کار داشته باشیم.

 ۲. شارژ کارتریج با پودر مرغوب انجام شود. باید بدانید که هیچ شرکت سازنده چاپگری، پودرشارژ کارتریج را بصورت جداگانه به بازار ارائه نمی‌دهد،اما پودر شارژ مرغوب با استانداردهای لازم چندسالی است که در بازار موجود می‌باشد و مراکز معتبری که شارژ کارتریج را انجام می‌دهند از این نوع پودر استفاده می‌کنند ، اگر کارتریج شما با پودر مرغوب شارژ نشود این امرباعث آسیب به پرینتر شما خواهد شد چراکه زمانی که کارتریج با پودر استاندارد شارژ نشود فیوز دستگاه که معمولا وظیفه تولید حرارت تا ۲۰۰ درجه سانتیگراد را برعهده دارد ،برای ذوب کردن پودر غیر استاندارد باید زمان بیشتری برای تولید حرارت صرف کند و این حرارت باعث اصطکاک تمامی قطعات داخل پرینتر و کارتریج خواهد شد و ادامه دار شدن این موضوع باعث خرابی قطعات پرینتر خواهد شد.

۳. پر کردن مخزن تونر کارتریج به میزان استاندارد. باید بدانیم که مخزن هر کارتریج چقدر ظرفیت دارد و اگر از ظرفیت مخزن پودر کمتری در هنگام شارژ داخل مخزن پر شود کارتریج تعداد برگ کمتری چاپ می‌کند به عنوان مثال کارتریج لیزری مدل ۰۵ اچ پی ظرفیت مخزن آن حدود ۱۲۰ گرم پودر جای می‌گیرد و حدود ۲۳۰۰ برگ چاپ می‌کند، در بعضی از مدل‌های کارتریج لیزری تا ۱۵۰۰ گرم مخزن آنها ظرفیت دارد و اگر در هنگام شارژ کارتریج پودر کمتری درون مخزن کارتریج ریخته شود تعداد چاپ پرینتر کاهش یافته و کارتریج زودتر خالی می‌شود.

۴. انجام شارژ کارتریج توسط تکنسین با تجربه. تجربه و تخصص در هر موردی باعث افزایش کیفیت خواهد شد. برای شارژ کارتریج افراد متخصص و با تجربه می‌توانند بهترین کیفیت را به شما ارائه دهند ،برخی افراد تجربه کافی در شارژ کارتریج را ندارند و بعد از حضور در آموزشگاه های مختلف و گذراندن دوره کوتاه آموزشی به بازار کار می‌آیند و مطمئنا کاری که تجربه پشت آن نباشد با آزمون و خطای  بسیار مواجه می‌باشد و احتمال آسیب به چاپگر و یا کارتریج وجود دارد.

۵. انجام شارژ کارتریج در کارگاه مجهز. یکی از عوامل مهم در کیفیت شارژ کارتریج مجهز بودن به وسایل و تجهیزات با کیفیت و متناسب با نوع کارتریج می‌باشد، باید توجه داشت که شارژ کارتریج یک تخصص است و بایداین کار توسط وسایل و تجهیزات استاندارد انجام شود و توسط دستگاه مربوطه تست کیفیت کارتریج آزمایش شود تا هرگونه ایراد مرتفع شود. باید بدانید که ذرات پودر تونر  ۲/. میکرون است و می‌تواند تا ۶ ساعت در هوا معلق بماند، بنابراین شارژ در محلی استریل و محیطی کارگاهی باید انجام شود و افرادی که در محیط هستند از ماسک و تجهیزات ایمنی استفاده کنند ،چرا که تونر مواد شیمیایی می‌باشد و تنفس پودر برای ریه مضر و میتواند سرطان زا باشد.

۶. استفاده از قطعات با کیفیت و استاندارد. کارتریج لیزری از قطعات مختلفی ساخته شده که بعد از مدتی استفاده باید تعویض شوند و اگر در تعویض قطعات دقت کافی انجام نشود و از قطعات متفرقه و غیر استاندارد استفاده شود در کیفیت کارتریج تاثیر مستقیم دارد و حتی می‌تواند باعث آسیب جدی به باقی قطعات و حتی پرینتر شود.

تمامی این موارد در هزینه شارژ کارتریج تاثیر گذار است و اگر قصد شارژ کارتریج لیزری برای سازمان و یا شرکت خود را دارید یکی از بهترین راه‌های اعتبارسنجی مجموعه ایی که می‌خواهید برای انجام خدمات شارژ کارتریج انتخاب نمایید این است که لیستی از مجموعه هایی که به عنوان مشتری این شرکت می‌باشند را دریافت کنید و میزان رضایت مندی آنها را جویا شوید.

در پایان یکی از شرکت‌های معتبر ارائه دهنده شارژ کارتریج به سازمان ها و شرکت‌های بزرگ دولتی وخصوصی را خدمت شما همراهان گرامی معرفی می‌کنیم :

شرکت پردیس چاپگر باران( سهامی خاص)
فروش و خدمات انواع ماشین‌های اداری

تلفن دفتر مرکزی : ۰۲۱۸۸۳۲۲۱۲۰

انتهای رپرتاژ آگهی