• دوشنبه / ۲۹ دی ۱۳۹۹ / ۱۶:۱۱
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 99102921474
  • خبرنگار : 30054

آشنایی با آزمون ها و روش های تحصیل انگلیسی

آشنایی با آزمون ها و روش های تحصیل انگلیسی

دانستن زبان دوم همواره مزیتی ویژه برای کسانی بوده که این توانایی را دارا هستند.

به گزارش ایسنا،بنابراعلام بست کانادا، بسیاری از افراد به واسطه شغل یا علاقه‌مندیشان در تلاش هستند تا یک زبان دوم را بیاموزند. در میان زبان‌های مختلف برای یادگیری، زبان انگلیسی یکی از محبوب‌ترین‌ها است.

مردم بسیاری در سراسر جهان به این زبان تکلم می‌کنند، چه در کشورهایی که زبان رسمی‌شان انگلیسی است، چه در کشورهای دیگر به عنوان زبان دوم شهروندانش.

آزمون‌های زبان انگلیسی

یکی از مرسوم‌ترین روش‌ها برای نشان دادن دانش زبان انگلیسی، گرفتن نمره‌های بالا در آزمون‌هایی است که به طور اختصاصی برای همین مقصود طراحی شده‌اند.

زبان‌های مختلف از فرانسوی گرفته تا اسپانیایی و ایتالیایی آزمون‌های ویژه‌ای دارند که افراد خارجی با دادن آن آزمون‌ها می‌توانند توانایی خودشان در صحبت کردن، نوشتن، شنیدن و خواندن در آن زبان را نشان دهند. نمره‌های این نوع آزمون‌ها مدرک‌هایی معتبر و مورد تایید توسط بسیاری از مراجع رسمی، اداری و دانشگاهی هستند.

افرادی که به عنوان زبان دوم یک زبان خارجی را یاد می‌گیرند، می‌توانند با ارائه نمره خود در یکی از این آزمون‌های معتبر، بدون نیاز به تکرار آزمون‌های متعدد، توانایی خود در درک و فهم آن زبان را نشان دهند.

زبان انگلیسی هم آزمون‌های ویژه خود را دارد. شاید بیشترین مخاطب این نوع آزمون‌ها دانشجویان بین‌المللی باشند که دوست دارند در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری در کشوری انگلیسی زبان مانند کانادا درس بخوانند. اثبات تبحر در زبان انگلیسی بخشی از فرآیند درخواست آنها برای پذیرش دانشگاهی است.

نمره‌های چنین آزمون‌هایی نشان می‌دهند که این افراد به اندازه کافی انگلیسی می‌دانند تا نوشته‌های دانشگاهی و آکادمیک را درک کنند، بتوانند متون تخصصی مرتبط به درسشان را بنویسند و در ضمن ارتباطی سازنده با همکلاسی‌ها و اساتید خود در دانشگاه داشته باشند. دو تا از شناخته‌شده‌ترین و پذیرفته‌شده‌ترین این آزمون‌ها، آزمون‌های تافل و آیلتس هستند:

تافل

تست انگلیسی به عنوان زبان خارجی یا آن طور که در بین بیشتر افراد مشهور است یعنی آزمون تافل، مشهورترین و معمول‌ترین آزمون برای تست تبحر در زبان انگلیسی است.

تافل به همراه آزمون آیلتس، تنها دو آزمونی هستند که معمولا توسط دانشگاه‌های آمریکایی پذیرفته می‌شوند. آزمون تافل به طور ویژه طراحی شده تا دانش انگلیسی متقاضیان را برای استفاده در محیط‌های دانشگاهی محک بزند.

آیلتس

سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی یا همان آیلتس به طور گسترده‌ای در سراسر جهان و توسط دانشگاه‌ها و کارفرماها به رسمیت شناخته می‌شود. آزمون آیلتس دو نوع دارد: نسخه آکادمیک و نسخه عمومی. دانشگاه‌ها عموما نمره نسخه آکادمیک را ملاک قرار می‌دهند، در حالی که نسخه عمومی بیشتر مورد توجه آژانس‌های دولتی برای دادن اجازه کار یا مهاجرت به افراد خارجی است.

تحصیل زبان انگلیسی در کشور دیگر

روش‌های گوناگونی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد؛ یکی از جالب‌توجه‌ترین این روش‌ها، حضور در یک کشور انگلیسی زبان مانند کانادا و یادگیری زبان در آن جا است. این یادگیری می‌تواند از طریق شرکت در تورهای آموزش زبان باشد یا ورود به یکی از دانشگاه های کانادا و خواندن زبان قبل از شروع درس‌های رشته مورد انتخاب‌تان.

دوره های آموزش زبان در کانادا یا آن طور که در بین مردم شناخته می‌شوند یعنی دوره های ESL، شما را در موقعیتی ویژه قرار می‌دهند تا آن چه که از زبان جدید یاد می‌گیرید را هر روز و در هر لحظه‌ای از اقامت‌تان در آن کشور به کار بگیرید.

در زمان تحصیل در کشوری مانند کانادا، شما عملا در حال زندگی در کشوری هستید که زبان رسمی آن جا انگلیسی است. شما در مراودات روزمره‌تان (چه بیرون از کلاس درس و دانشگاه، چه در داخل کلاس‌ها و در کنار دیگر دانشجویان) در حال استفاده از زبان انگلیسی هستید؛ در نتیجه مهارت‌های شما در این زبان در مدت خیلی کوتاه‌تری و به شکل قابل توجهی بیشتر خواهد شد.

یادگیری زبان از طریق تجربه‌های زندگی واقعی، موثرترین و مفرح‌ترین روش یادگیری زبان انگلیسی است.

نیاز به افرادی که بتوانند به طور موثر با مردمان کشورهای مختلف و از فرهنگ‌های گوناگون ارتباط برقرار کنند، در دنیای امروز بیشتر و بیشتر می‌شود. به همین خاطر تور های آموزش زبان در کانادا می‌توانند یکی از جالب‌توجه‌ترین روش‌های یادگیری این زبان خارجی باشند؛ چرا که شما با زندگی در یک کشور دیگر (حتی اگر مدت کوتاهی باشد)، این فرصت خارق‌العاده را دارید تا مهارت‌های ارتباطی خود را تقویت کنید.

در جامعه جهانی چنین مهارت‌های ارتباطی می‌توانند به شما کمک بزرگی در شغل‌تان در آینده کنند، چه در آن کشور باشید، چه به کشور خودتان برگردید.

دوره ESL چیست؟

انگلیسی به عنوان زبان دوم یا همان ESL، یک برنامه آموزشی برای کسانی است که انگلیسی زبان مادریشان نیست. بیشتر کلاس‌های ESL میزبان تعداد محدودی دانش‌آموز هستند، در نتیجه دانش‌آموزان می‌توانند توجه شخصی بیشتری را از معلم خود دریافت کنند. دانش‌آموزان و دانشجویان در این نوع کلاس‌ها همچنین در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی شرکت می‌کنند.

هدف یک برنامه ESL تقویت مهارت زبانی انگلیسی دانش‌آموزان و دانشجویان است. بسته به توانایی و سطح دانش زبانی، علاقه‌مندی‌ها و نیازهای دانش‌آموزان، کلاس‌ها در سطوح مختلفی برگزار می‌شوند. در تمام برنامه‌های آموزشی این حوزه‌ها مورد توجه هستند: مکالمه، گرامر، خواندن، شنیدن، نوشتن و دایره لغات.

بسیاری از افراد به دوره‌های ESL می‌روند تا برای درس خواندن در کالج یا دانشگاه آماده شوند. کلاس‌های انگلیسی تجاری هم در دسترس هستند، برای دانشجویانی که می‌خواهند دامنه لغات و توانایی‌های ارتباطی خود برای انجام تجارت به زبان انگلیسی را بالا ببرند.

کسانی که می‌خواهند به سفر بروند، توجه کنند که به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا، سفر به کشورهای گوناگون در حال حاضر محدودیت‌هایی دارد. در مورد سفرهای خارجی باید تابع دستورهای وزارت بهداشت بود.

انتهای رپرتاژ آگهی