خبرنگار: 30173

برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
برای دسترسی به اخبار قدیمی‌تر، در منوی مربوطه سال و ماه را محدود کنید.
 • مشهد در روزهای قرمز کرونایی
 • پروژه پارکینگ‌پایانه زیرسطحی آزادی

  پروژه پارکینگ‌پایانه زیرسطحی آزادی

  پروژه پارکینگ‌پایانه زیرسطحی آزادی مشهد، تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. با افتتاح این پروژه ضمن انتقال اتوبوس‌ها و خودروها به زیر سطح زمین  و ایجاد یک پلازای شهری، ورودی وکیل‌آباد سامان خواهد یافت.

 • ثروت‌های آینده
 • پویش "موکب مهربانی"

  پویش "موکب مهربانی"

  به همت خیرین و نیکوکاران پنجشنبه ۱۰ مهرماه، ۲ هزار ۴۰۰ پرس غذای گرم، تعدادی بسته‌ معیشتی و لباس‌های گرم در قالب پویش "موکب مهربانی" در میان حاشیه نشینان شهر مشهد توزیع شد.

 • آغاز عملیات اجرایی احداث "رود پارک"

  آغاز عملیات اجرایی احداث "رود پارک"

  آغاز عملیات اجرایی احداث "رود پارک" در مسیر کال چهل بازه مشهد، دوشنبه ۷ مهرماه با حضور مسئولان شهری آغاز شد.

 • ماسک بپوشیم
 • عزاداری شب پنجم محرم در میدان شهدا مشهد

  عزاداری شب پنجم محرم در میدان شهدا مشهد

  مراسم عزاداری شب پنجم ماه محرم دوشنبه ۳ شهریور ماه در میدان شهدا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.  

 • کوه‌پارک مشهد

  کوه‌پارک مشهد

  گشایش کوه‌پارک در مشهد با شعار "خانواده امن‌ترین جای دنیا، به جای خانه امن‌ترین جای دنیا" انجام شد که با شرایط بحرانی و پیچیده این روزهای شیوع ویروس کرونا می‌تواند فرصت مطلوبی را برای دستیابی به آرامش،کاهش اضطراب و استرس برای شهروندان مشهدی به دنبال داشته باشد. کوه پارک که فضایی سه برابر پارک ملت مشهد را داراست در بولوار شهید فکوری، انتهای بولوار دلاوران واقع است.

 • خسته نمی‌شویم
 • تابستان و کرونا
 • وضعیت خوابگاه‌های دانشگاه فردوسی
 • مثبت ۴۰

  مثبت ۴۰

  با رسیدن به فصل خرداد و بلندتر شدن روزها، گرمای هوا نیز در بیشتر نقاط ایران رو به افزایش است. در مشهد نیز افزایش درجه گرمای هوا طی هفته گذشته سیر صعودی داشته است. به طوریکه در گرم‌ترین ساعات روز پنجشنبه ۱۵ خرداد بیشینه دما به ۳۹ درجه سانتیگراد رسید و طبق پیشبینی‌ها ممکن طی امروز و فردا تا مثبت ۴۰ درجه نیز افزایش یابد. این در حالیست که با شیوع ویروس کرونا بسیاری از مردم متصورند که "گرمای هوا" یکی از عوامل از بین رفتن این ویروس است. هرچند که تا به امروز هیچ منبع معتبر علمی این موضوع را تایید نکرده است.

 • زندگی در شرایط قرمز

  زندگی در شرایط قرمز

  از اوایل  هفته گذشته  وضعیت کرونا در مشهد به رنگ سفید نزدیک می‌شد اما با توجه به تعریف جدید وزارت بهداشت از وضعیت سفید، زرد و قرمز برای کلانشهر ها مشهد از چهارشنبه هفته گذشته در وضعیت قرمز قرار گرفته است. بر اساس تعریف جدید، اگر تعداد بستری شدگان به بیش از روزانه ۲۰ نفر برسد، شهر در وضعیت قرمز قرار دارد. این در حالی است که فعالیت قطار شهری و اتوبوسرانی و اصناف پر خطر از امروز سه شنبه ۶ خرداد به حالت عادی بازمیگردد و رعایت اصول بهداشتی نقش تعیین کننده‌ای در سفید یا قرمز بودن وضعیت شهر مشهد دارد.

 • وضعیت رستوران‌ها در ییلاقات اطراف مشهد

  وضعیت رستوران‌ها در ییلاقات اطراف مشهد

  ییلاقات اطراف مشهد از جمله "طرقبه"و "شاندیز" بجز آب و هوای خوب و محیط سرسبزی که دارند برای مشهدی‌ها و بسیاری از زائران و مسافرانی که پیش از این به مشهد آمده‌اند به داشتن رستوران‌های متعدد و غذاهای لذیذ همچون "شیشلیک" و "دیزی" معروف هستند. اما بعد از شیوع ویروس کرونا در کشور و به جهت جلوگیری از گسترش آن و به دستور مقامات بهداشتی رستوران‌های این مناطق همچون سایر نقاط کشور مجبور به تعطیل کردن خدمات خود شدند. اما با توجه به برداشته شدن تدریجی محدودیت‌های اصناف و پایان ماه مبارک رمضان رستوران‌های این مناطق با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت خود را آغاز نمودند.

 • افزایش خطوط و ساعات کاری اتوبوسرانی مشهد

  افزایش خطوط و ساعات کاری اتوبوسرانی مشهد

  با اعلام شورای اسلامی شهر مشهد تعداد خطوط فعال و ساعات فعالیت اتوبوسرانی مشهد افزایش یافت. بر این اساس، از ۱۶ اردیبهشت ماه تعداد خطوط به ۴۷ خط روزانه و ۱۸ خط حومه و ساعت فعالیت نیز از ۶ صبح تا ۱۹ تغییر یافت. با شیوع ویروس کرونا، فعالیت اتوبوسرانی مشهد از ۲۶ اسفندماه سال گذشته ابتدا محدود و سپس از تاریخ ۲۹ اسفند تا پایان فروردین به صورت کامل تعطیل شد و سپس  در روزهای نخست اردیبهشت ماه به صورت محدود در دو شیفت صبح و عصر فعالیت خود را آغاز کرد.

 • پایگاه‌های انتقال خون مشهد

  پایگاه‌های انتقال خون مشهد

  با شیوع ویروس کرونا در کشور و به دلیل نگرانی افراد جامعه از ابتلا به این ویروس با حضور در اماکن عمومی به‌خصوص مراکز انتقال خون باعث شده تا این روزها میزان ذخایر خونی این سازمان بسیار کاهش پیدا کند و در برخی شهرها به  مرحله بحرانی برسد. از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور سازمان انتقال خون ایران بارها در اطلاعیه‌هایی این اطمینان را به هموطنان داده است که در تمامی مراکز این سازمان همه‌ پروتکل‌های بهداشتی در جهت جلوگیری از انتقال این ویروس به داوطلبان اهداء خون  و حتی بیشتر از آن رعایت می‌شود

 • اجرای ویژه برنامه "نوروز را با من بخوان"

  اجرای ویژه برنامه "نوروز را با من بخوان"

  ویژه برنامه " نوروز را با من بخوان " به همت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری و آتش‌نشانی مشهد در ۶۰ نقطه پرتراکم شهر مشهد و با هدف جلوگیری از کسالت روحیه و حفظ نشاط شهروندان در زمان الزام رعایت حداکثری فاصله‌گذاری اجتماعی توسط شهروندان در روز ۱۳ فروردین برگزار شد.طی اجرای این طرح، گروه‌های سرود و موسیقی و استندآپ کمدی در بیش از ۶۰ نطقه پرتراکم و آپارتمان‌نشین برنامه اجرا کردند تا شهروندان بتوانند از پشت پنجره خانه های خود نظاره‌گر این برنامه باشند.

 • دوری از ویروس

  در خانه بمانیم

  دوری از ویروس

  وقتی با دشمنی می‌جنگی که آن را نمی‌بینی احتیاط بیش‌ از هر عامل دیگری در حفظ سلامتی موثر خواهد بود. ازدحام موثرترین راه انتقال ویروس‌هاست و شهری که می‌خواهد از ویروس‌ فاصله بگیرد باید این عامل موثر را از بیماری دور کند. قرنطینگی خانگی و خالی کردن شهر از تردد غیر ضروری همان چیزی است که باید اتفاق بیفتد تا شهر در برابر این بیماری ایمن شود.  عکس‌های این گزارش تصاویری است از خیابان‌های خلوتی که از ویروس فاصله گرفته‌اند.  این گزارش در ساعات غیر اداری این خیابان‌ها تهیه شده است تا روایتگر «باید»ها باشد و نه الزاما «هست»ها.

 • آدم و درخت

  آدم و درخت

  امروزه ما در جهانی زندگی می‌کنیم که تقریبا در هر دقیقه ۱۰ هکتار جنگل نابود می‌شود. اما در ایران وضعیت شاید کمی نگران کننده‌تر هم باشد؛ چراکه اگر قرار باشد با همین سرعت پوشش جنگلی ایران را نابود کنیم، مطمئنا تا ۵۰ سال آینده هیچ جنگلی نخواهیم داشت. سرانه فضای شهری در ایران هم چندان وضعیت مناسبی ندارد. در ایران به‌طور میانگین ۱۲متر مربع فضای سبز شهری برای هر نفروجود دارد که حدودا نصف استاندارد جهانی آن است. با توجه سرعت گسترش شهرها و حرکت جامعه به سمت صنعتی شدن، بیش از هر چیز توجه به حفظ جنگل‌ها و گسترش فضای سبز احساس می‌شود که مسلما در این رابطه آگاهی و نقش شهروندان می‌تواند بسیار سازنده باشد.

 • افتتاح نمایشگاه و رونمایی از کتاب عکس بدرقه سردار در کیش

  افتتاح نمایشگاه و رونمایی از کتاب عکس بدرقه سردار در کیش

  افتتاح نمایشگاه و رونمایی از کتاب عکس بدرقه سردار(مراسم تشییع سردارسلیمانی در شهرهایی از ایران)، با ۷۴ اثر از ۳۸ عکاس، عصر چهارشنبه ۳۰بهمن ۱۳۹۸ در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش برگزارشد.این نمایشگاه قرار است در تهران و شهرهای دیگر نیز به نمایش عموم قرار گیرد.

 • "مادرانگی"

  "مادرانگی"

  همیشه و همه‌جا دست فرزند خردسال خود را می‌گیرد و مراقب است تا حادثه‌ای نتواند او را مورد آزار قرار دهد، آغوش او پناه‌گاه امنی برای فرزندانش است، مهر و محبت مادر از بدو ورود فرزندش به این دنیا و تا انتها بی‌پایان است و آن را بی‌هیچ منتی تقدیم فرزاندان و خانواده خود می‌کند. "مادرانگی" را می‌توان بزرگ‌ترین نشانه از آدمیت انسان‌ها دانست.

 • راهپیمایی ۲۲ بهمن در خراسان رضوی

  راهپیمایی ۲۲ بهمن در خراسان رضوی

  مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و بزرگداشت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی همزمان با سراسر کشور در مشهد برگزار شد.

 • شهر به استقبال ۲۲ بهمن رفت

  شهر به استقبال ۲۲ بهمن رفت

  با آغاز دهه فجر و  نزدیک شدن به ۲۲ بهمن حماسه بزرگ انقلاب، شهر مشهد حال و هوای دوران انقلاب را به خود گرفته است.

 • دیدار تیم‌های بسکتبال بانوان آویژه صنعت پارسا مشهد و شهرداری گرگان

  دیدار تیم‌های بسکتبال بانوان آویژه صنعت پارسا مشهد و شهرداری گرگان

  از مرحله پلی‌آف لیگ برتر بسکتبال بانوان ایران، ظهر شنبه ۵ بهمن ماه،به میزبانی خراسان رضوی در مجموعه ورزشی سجاد برگزار شد. در پایان این دیدار، شهرداری گرگان توانست با نتیجه ۱۲۰بر ۸۸ بر میزبان خود پیروز شود.

 • دیدار تیم‌های هیأت فوتبال خراسان رضوی - شهروند ساری

  دیدار تیم‌های هیأت فوتبال خراسان رضوی - شهروند ساری

  در چهارچوب هفته بیستم و یکم لیگ‌برتر فوتسال بانوان، ظهر جمعه ۲۷ دی‌ماه، تیم‌های هیأت فوتبال خراسان رضوی و شهروند ساری به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان این دیدار، دو تیم با نتیجه ۵ بر۵ به تساوی رسیدند.

 • راهپیمایی مردم مشهد در پی شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی

  راهپیمایی مردم مشهد در پی شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی

  در پی شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی، جمعه ۱۳ دیماه، مردم مشهد پس از نماز جمعه این شهر راهپیمایی کردند.

 • دیدار تیم‌های بسکتبال آویژه صنعت پارسا مشهد و خانه بسکتبال شیراز

  دیدار تیم‌های بسکتبال آویژه صنعت پارسا مشهد و خانه بسکتبال شیراز

  از هفته‌ی هشتم لیگ برتر بسکتبال بانوان کشور مسابقه دو تیم آویژه صنعت پارسا مشهد و خانه بسکتبال شیراز، پنجشنبه ۱۲ دی‌ماه در محل مجموعه ورزشی سجاد برگزار شد که در پایان با نتیجه‌ی ۷۷ بر ۷۴ به نفع خانه بسکتبال شیراز به پایان رسید.

 • مراسم تشییع پیکر آیت‌الله سید محمد مهدی خلخالی

  مراسم تشییع پیکر آیت‌الله سید محمد مهدی خلخالی

  مراسم تشییع پیکر آیت‌الله سید محمد مهدی خلخالی امروز دوشنبه ۲ دی، از مهدیه مشهد مقدس به سمت حرم مطهر رضوی برگزار شد.ایشان از مشاوران تدوین قانون اساسی و مولف کتاب‌هایی همچون حاکمیت در اسلام (ولایت فقیه) و شریعت و حکومت بود که شامگاه شنبه ۳۰ آذر ماه در سن ۹۵ سالگی در مشهد مقدس به دیار ابدی شتافت.

 • دیدار تیم‌های اشتادسازه و ارشیاشید

  دیدار تیم‌های اشتادسازه و ارشیاشید

  در چهرچوب هفته هفتم پانزدهمین دوره لیگ برتر هندبال بانوان باشگاه‌های کشور، ظهر جمعه 22 آذر، اشتادسازه مشهد و ارشیاشید طرقبه و شاندیز در سالن امام رضا(ع) دانشگاه فردوسی به مصاف یکدیگر رفتند. در پایان این دیدار، تیم میزبان با نتیجه 32 بر 8 میهمان خود را شکست دهد.

 • افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش،فناوری و فن بازار - مشهد

  افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش،فناوری و فن بازار - مشهد

  نمایشگاه دستاوردهای پژوهش،فناوری و فن بازار، چهارشنبه 20 آذر ماه با حضور محمدرضا کلایی، شهردار مشهد، محمد کافی، رییس دانشگاه فردوسی و تعدادی از اعضای شورای شهر در نمایشگاه بین المللی مشهد افتتاح شد.