• چهارشنبه / ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۳:۵۹
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 1400021510239
  • منبع : نمایندگی خراسان رضوی

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان:

راهپیمایی روز قدس در هیچ نقطه‌ای از خراسان رضوی برگزار نمی‌شود

راهپیمایی روز قدس در هیچ نقطه‌ای از خراسان رضوی برگزار نمی‌شود

ایسنا/خراسان رضوی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: به لحاظ ملاحظات اجتماعی در فراگیر شدن موج چهارم ویروس کرونا در کشور و محدودیت‌های ناشی از شیوع آن لذا هیچ‌گونه راهپیمایی تحت عنوان روز جهانی قدس در هیچ نقطه‌ای از استان برگزار نخواهد شد. 

حجت الاسلام سیدمحمدسلطانی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ۱۵ اردیبشهشت ماه در نشست خبری اعلام ویژه برنامه‌های روز قدس در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی بیان کرد:   انقلاب اسلامی ملت ایران با آرمان بلند امام راحل«ره» در طریق تمدن‌سازی نوین اسلامی با شعار خدامحوری و دین‌مداری برای جهانیان، تکیه‌گاه معنوی و جایگاهی والا شد. 

وی ادامه داد: نقطه عطف پیام آزادی مستضعفان از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، همین حمایت قطعی و حتمی از مظلومان فلسطین بود که با تکیه بر همبستگی و اتحاد ملت‌های مسلمان به نمادی در مقابله با دشمنان خدا تبدیل شد. یقیناَ امت‌های جهان با همین نماد عملی در مواجهه با دشمنان بشریت می‌توانند تجربه بزرگ همبستگی خود را به رُخ دولتمردان مستکبر و در رأس آن آمریکای تروریست بکشند و آنچه با فتنه و حیله برای قشری از مردم دنیا ترسیم کرده‌اند، به مسیر درست برگردانده شود.

سلطانی ادامه داد: به طور حتم امروز نام قدس شریف، پرچم اتحاد مسلمانان و مظلومان عالم شده تا فریاد مظلومیت و آزادی آنان به موج خروشانی تبدیل شود که خانه ظلم آمریکای جنایتکار، اسرائیل غاصب، انگلیس خبیث و ایادی آنان را در هم کوبد و صدای رهایی از بند استکبار تحت لوای دینداری و خدامحوری، فراگیر شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی  ابراز کرد: در شرایط بهداشتی امروز دنیا و از جمله کشورمان که در حال مقابله با ویروس منحوس کرونا است و امکان راهپیمایی روز جهانی قدس میسر نیست، ملت شهیدپرور و با اقتدار ایران اسلامی تحت لوای راهبری‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی بار دیگر در حمایت از مظلومان فلسطین به هر شکل ممکن به‌ویژه از طریق فضای مجازی اعلام انزجار خود را از غصب قدس شریف و حمایت از مردم مظلوم فلسطین اعلام می‌دارند و بر ریشه‌کن شدن غده سرطانی رژیم صهیونیستی غاصب تأکید خواهند کرد.

وی اضافه کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از آحاد مردم همیشه در صحنه مشهد مقدس دعوت می‌نماید تا با حضور در نماز جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ که مصادف با روز جهانی قدس است، به شعارهای ضداستکباری و ضد صهیونیستی ابراز انزجار خود را از مستکبران جهانی و رژیم غاصب و کودک کش اسرائیل به نمایش بگذارند.

سلطانی با اشاره به اهم برنامه‌های بزرگداشت روز جهانی قدس مشهد مقدس تصریح کرد: قبل از خطبه‌های نماز جمعه روز قدس ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت و اقامه نماز جمعه به امامت آیت‌ا... علم‌الهدی نماینده محترم ولی‌فقیه در استان و امام جمعه مشهدمقدس در صحن پیامبر اعظم«ص» حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد. 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: به لحاظ ملاحظات اجتماعی در فراگیرشدن موج چهارم ویروس کرونا در کشور و محدودیت‌های ناشی از شیوع آن لذا هیچ‌گونه راهپیمایی تحت عنوان روز جهانی قدس در هیچ نقطه‌ای از استان برگزار نخواهد شد. 

وی بیان کرد: با هماهنگی‌های به عمل آمده در راس برنامه‌های بزرگداشت روز جهانی قدس سخنرانی مقام معظم رهبری همزمان با روز جمعه ۱۷ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۱ صبح به‌صورت زنده از شبکه‌های داخلی و برون‌مرزی خطاب به ملت بزرگ ایران و مسلمانان جهان انجام و از بیانات معظم‌له بهره‌مند خواهیم شد.

سلطانی اظهار کرد: آغاز مراسم نماز جمعه روز قدس ساعت ۱۱:۴۵ صبح و با رعایت دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی همراه با توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده  با حضور خادم‌یاران سلامت انجام می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی عنوان کرد: همچنین توزیع پوستر، کارتن پلاست، پرچم فلسطین و حزب ا... لبنان در مقابل جایگاه و جانمایی پرچم بزرگ فلسطین در صحن پیامبر اعظم«ص» انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: آذین‌بندی خودروکفی و نصب پرچم‌های فلسطین و مقاومت اسلامی و تصاویر سیدالشهدای جبهه مقاومت و شهید حاج ‌قاسم سلیمانی و حرکت در سطح شهر درروز جمعه با اجرای ویژه ‌برنامه‌های پیش بینی شده از دیگر برنامه‌ها در این روز خواهد بود.

سلطانی خاطرنشان کرد: آتش‌زدن پرچم آمریکا و اسرائیل و اجرای سرود در شب جمعه مورخه ۱۶ اردیبهشت‌ماه توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه امام رضا«ع» با همکاری حوزه بسیج شهدای شهرداری مشهد و مرکز رسیدگی به امور مساجد انجام خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: نصب پرچم بزرگ فلسطین در میدان فلسطین و میدان بیت المقدس، فضاسازی شهری و برجسته سازی نمادهای قدس شریف، تهیه محتوا و پخش از تلوزیون‌های شهری، برپایی نمایشگاه و مسابقه کاریکاتوری در عرصه میدان شهدا، نمایشگاه پل گالری، برگزاری جشنواره چند رسانه‌ای قدس و فلسطین، توزیع پرچم‌های انتفاضه فلسطین و حزب ا... لبنان جهت خودروهای شخصی و نصب پوستر در اتوبوس‌های سازمان اتوبوسرانی، تاکسی‌ها و قطارشهری مشهد در سطح شهر توسط شهرداری مشهد در دستور کار است. 

وی تصریح کرد: حضور جوانان در سر چهارراه‌ها همراه با تراکت منقوش به شعار و دست نوشته و اجرای سرودهای متنوع ، اجرای ویژه برنامه‌های معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با شعار محوری ِانَّنَاالیَوم‌نَکونُ‌اَقرَبُ ِالَی‌القُدس شامل فضاآرایی اماکن متبرکه رضوی پوشش تصویری نمایشگرها در رابطه با قدس، برگزاری شب شعر بین‌المللی قدس، دعوت از هنرمندان و خلق آثار هنری از قدس و فلسطین و اهدا به نمایندگان جهاداسلامی فلسطین از جمله برنامه ها در این روز است.

سلطانی به برپایی نمایشگاه قدس پاره تن اسلام است اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه در صحن قدس برپا خواهد شد ضمن اینکه برپایی دو نگارخانه‌ قدس در حرم مطهر، برپایی همایش بین‌المللی قدس نیز در روز قدس انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: حضور کودکان حوزه بین‌الملل در حمایت از کودکان فلسطینی، برگزاری ویژه برنامه قرآنی، تولید شعر و سرود به چند زبان با موضوع قدس، برگزاری ۲۴ساعت سخنرانی‌های حرم مطهر رضوی با محوریت قدس، همچنین در فضای مجازیِ روایتگری با محوریت قدس، شب شعر در حوزه بین‌الملل، تولید آثار هنری کشوری و بین‌المللی در شبکه‌های اجتماعی، سلسله وبینارهای تخصصی قدس، هماهنگی با شبکه‌های مختلف جهت پوشش خبری برنامه‌ها از ۱۰ شبکه‌ به صورت‌ گزارشی ‌و گزیده‌ای در دست اقدام است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.