• سه‌شنبه / ۹ آذر ۱۴۰۰ / ۰۹:۴۰
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 1400090906619
  • خبرنگار : 50038

شهردار ملایر وعده داد:

طلسم " عمارت تاریخی منصوری" به زودی شکسته می‌شود

طلسم " عمارت تاریخی منصوری" به زودی شکسته می‌شود

ایسنا/همدان شهردار ملایر با بیان اینکه مجدانه بحث تملک و تعیین تکلیف "عمارت تاریخی منصوری" را پیگیری می‌کنیم و در جلسات متعدد تفاهم نامه اولیه در این زمینه تنظیم شده، گفت: مقرر شده ملک را از وراث خریداری کنیم.

به گزارش ایسنا؛ مجید فرجی صبح سه شنبه ۹ آذر ماه در نخستین نشست خبری خود در جمع خبرنگاران، در این رابطه افزود: با معاون امور عمرانی استانداری همدان در این زمینه رایزنی شده و مقرر شد اگر صورت جلسه نهایی در کمیسیون ماده ۵ استانداری به امضا برسد و توافق با ورثه منصوری رخ دهد، تملک ملک تاریخی خانه منصوری به شهرداری واگذار می‌شود.

وی با بیان اینکه به محض تملک این اثر تاریخی، بازسازی آن را آغاز می‌کنیم، افزود: بیشتر وراث روی دریافت نقدی قیمت ملک توافق دارند، در حال حاضر امکان پرداخت نقدی برای ما نیست و ما مجبور هستیم برای تامین هزینه خرید این ملک تعدادی از زمین‌ها و املاک شهرداری را بفروشیم تا بتوانیم هزینه خرید آن را پرداخت کنیم.

این مقام مسئول در رابطه با اهداف چهار ساله خود در شهرداری ملایر با بیان اینکه عمده اهداف خود را به بازه‌های زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم بندی کرده‌ام، ادامه داد: تلاش می‌کنیم برنامه‌ها و اهداف بر اساس واقعیات، دغدغه ها و نیازمندی های موجود برنامه‌ریزی شوند.

 وی با بیان اینکه عمده فعالیت شهرداری به حوزه‌های عمرانی، خدمات شهری و اداری و مالی تقسیم‌بندی می‌شود، اظهار کرد: در حوزه عمرانی در صدد هستیم پروژه‌های نیمه کاری شهرداری را ظرف مدت شش ماه آینده تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.

فرجی خاطرنشان کرد: تکمیل ساختمان اسکان موقت کارگران و ساختمان مدیریت بحران، تکمیل مرکز تجاری و فرهنگی میدان استاندارد، تکمیل نهایی کانال پشت ناسیونال با توجه به آغاز فصل سرما، راه اندازی رستوران جزیره و رستوران سنتی در بام ملایر، بحث اجرای سریعتر جدول گذاری و آسفالت ریزی در سطح شهر، فعالیت گرمخانه شهرداری و تکمیل راه اندازی مکان نگهداری سگ های بلاصاحب در اولویت واحد عمرانی ما قرار دارد.

طلسم " عمارت تاریخی منصوری" به زودی شکسته می‌شود

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تکمیل و ساخت فاز اول " المان شهدای خلبان" با موفقیت صورت پذیرفت و این پروژه همچنان در حال تکمیل است، در مورد ترمینال نهاوند اظهار کرد: طی جلسات متعدد با ادارات مرتبط در این زمینه، در نهایت مقرر شد نظارت بر این پروژه از حوزه مدیریت شهرداری خارج شود و زمینی توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای به ترمینال نهاوند اختصاص داده شود.

شهردار ملایر با اشاره به اینکه رفع گره‌ها و مشکلات ترافیکی شهر، تسهیل در تردد و رفت و آمد وسایل نقلیه و شهروندان و همچنین رفع مشکل سد معبر در دستور کار ما قرار دارد، گفت: به همین منظور دست فروشان و خرده ‌فروشان سطح شهر با نظارت معاون خدمات شهری ساماندهی شدند.

فرجی افزود: در همین راستا دستفروشان و خرده‌فروشان مقابل بیمارستان غرضی و بیمارستان‌مهر به محل مناسبی واقع در مقابل پارک مینی ورلد و دانشگاه علمی کاربردی منتقل شدند، همچنین دستفروشان خیابان "صفرخانیان" ساماندهی و مشکل سد معبر در این منطقه رفع شد.

وی با بیان اینکه در بحث تنظیف معابر و نظافت نیز برنامه‌ریزی‌ها و ساماندهی‌های جدی در دستور کار داریم، اظهارکرد: در بحث حوزه تخلفات ساختمانی تغییراتی در کارکنان دادیم و سعی کردیم آموزش‌های به روز و لازم به نیروهای شاغل در این قسمت ارائه و انرژی جدیدی به این واحد تزریق شود.

تعریض خیابان های اصلی ملایر در حال پیگیری است

این مقام مسئول  گفت: در بحث حوزه اداری- مالی، یکی از دغدغه‌های مهم مردم ملایر طی سال‌های اخیر تعریض خیابان شهدا و خیابان شهید مصطفی خمینی بوده است که در همین زمینه کارگروه خاصی را برای تعیین تکلیف املاک موجود در این دو خیابان و بررسی محل تامین منابع مالی برای خرید این املاک و یا انجام معاوضه با مالکان آنها تشکیل دادیم و امیدواریم به زودی بخش قابل توجهی از مشکل طرح ترافیکی و تعریض خیابان های اصلی ملایر رفع شود.

فرجی خاطرنشان کرد: در بحث پروژه‌های عمرانی بلندمدت، احداث مرکز آتش نشانی و مدیریت بحران واقع در میدان بهارستان و تعیین تکلیف ساختمان نیمه کاره پارک سیفیه در دستور کار ما قرار دارد.

وی با بیان این ساختمان نیمه کاره زیربنایی حدود سه هزار متر مربع دارد، اظهار کرد : طبق نظرسنجی و بررسی کارشناسی صورت گرفته ساختمان نیمه کاره پارک سیفیه از نظر طبقات و فضای ساختمانی برای احداث هتل مناسب نیست به همین منظور بحث ایجاد فرهنگسرا و یک مرکز اقامتی و همچنین ایجاد کاربری های مرتبط با فضای پارک در طبقه همکف این پروژه مد نظر ماست.

شهردار ملایر ادامه داد: در زمینه تعیین تکلیف زمین راستان طاحی اولیه صورت گرفته و برای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی نیز رایزنی های لازم را انجام داده‌ایم.

فرجی با اشاره به اینکه ملایر "شهر جهانی" بوده و دارای دو برند جهانی در زمینه انگور و مبل منبت است، تاکید کرد: باید از ظرفیت‌های موجود در زمینه جذب گردشگر و صنعت توریسم نهایت استفاده را ببریم و باید بستر اولیه برای سرمایه گذار در بحث انگور مبل منبت را ایجاد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: از دیگر پروژه‌های عمرانی در دست اقدام شهرداری احداث یک مرکز تجاری و هتل به مساحت ۱۷هکتار به طور مشترکً با همکاری اداره اوقاف در مسیر جاده سلامت است که طراحی اولیه این پروژه صورت گرفته است.

فرجی افزود: ایجاد فرهنگسرا در منطقه مینی ورلد، طرح ایجاد مرکز میوه وتره بار در میدان کوثر و تجهیز ماشین‌آلات شهرداری و نوسازی آنها در حوزه خدمات شهری و امور عمرانی در دستور کار ما قرار دارد.

شهردار ملایر با اشاره به اینکه در زمان مدیریت مهندس حسین بابایی شهردار سابق اقدامات زیربنایی ماندگار و اثرگذاری در حوزه برون سپاری و خدمات الکترونیکی و ایجاد نرم افزارهای پیشرفته در این زمینه در شهرداری صورت گرفت، افزود: تلاش ما ادامه و پیشرفت این روند است تا مردم بتوانند بدون مراجعه به شهرداری از بسترهای الکترونیک و اینترنت کارهای خود را انجام بدهند.

این مقام مسئول " ممیزی" را یکی از منابع درآمدی پایدار برای شهرداری‌ها دانست و عنوان کرد: یک شرکت اقدامات لازم در بحث یکپارچه سازی و پرونده سازی و پلاک کوبی کدهای پستی شهروندان را در دستور کار قرار داده و در حال انجام آن است.

وی ادامه داد: در بحث " مبل منبت" اقدامات خاصی قرار است در بلوار ۳۲ متری مطهری ملایر صورت بگیرد که یکی از آنها ایجاد یک مرکز اداری یا یک مرکز مدیریت شهرداری در این منطقه است تا فعالان مبل منبت تمامی اقدامات و امور خود را که مربوط به شهرداری است، مستقیماً در همین واحد و مرکز انجام بدهند.

فرجی از بررسی میدانی مناطق حاشیه شهر خبر داد و گفت: رسیدگی به این مناطق در دستور کار ماست، از سوی دیگر ارتقای خدمات رسانی در این مناطق به نوعی به فرهنگ سازی و ارتقای سطح فرهنگ شهروندان این مناطق برمی گردد.

وی از احداث کتابخانه ای با کمک یکی از خیرین در محل امامزاده عبدالله ملایر خبر داد و افزود: در زمینه تهیه قیر رایگان برای آسفالت معابر، خیابان ها و کوچه های سطح شهر اقدامات لازم را انجام داده ایم.

فرجی ادامه داد: شهرداری ها طبق قانون در زمینه جمع آوری پسماندهای درمانی و عفونی وظیفه ندارند مگر اینکه این پسماندها بی خطرسازی شده باشند، به همین منظور به تازگی با سازمان نظام پزشکی جلسه‌ای برگزار شد و تاکید کردیم که کلیه پزشکان و مراکز درمانی ملایر حتماً با پیمانکار شبکه بهداشت و درمان در استان همکاری لازم را داشته باشند تا کلیه پسماندهای پزشکی و عفونی بی خطرسازی شده و از سطح شهر جمع‌آوری شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه معتقد هستیم هزینه های شهر را خود شهروندان باید پرداخت کنند، اظهار کرد: در حال حاضر مشارکت و همکاری خوبی از سوی شهروندان برای پرداخت عوارض شهرداری صورت نمی گیرد.

شهردار ملایر با بیان اینکه در تلاش هستیم تا منابع درآمدی جدیدی برای شهرداری ایجاد کنیم، افزود: یکسری زمین ها و املاک را به منابع مالی شهرداری اضافه کردیم، به عنوان نمونه با توافقات صورت گرفته با مردم و اداره اوقاف طی دو ماه گذشته ۵۰ تا ۶۰ قطعه زمین به املاک شهرداری اضافه شده است تا در زمان ضروری با فروش این املاک و زمین ها بتوانیم هزینه لازم برای تکمیل پروژه‌های عمرانی خود را فراهم کنیم.

فرجی با بیان اینکه طی دو سال گذشته آسفالت مورد نیاز در سطح شهر را خودمان تامین کردیم در این زمینه صرفه جویی مالی خوبی صورت پذیرفت، افزود: ظرفیت احداث المان در پروژه مینی ورلد تکمیل شده است و معتقد هستم که ساخت المان جدید دیگر نیاز نیست و صرفاً با محوطه سازی و ایجاد فضای سبز مناسب و محصور کردن محوطه پروژه، می توانیم این پروژه تفریحی- توریستی را به بهره‌برداری برسانیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.