• جمعه / ۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ / ۱۱:۵۱
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 91020803663
  • خبرنگار : 71368

همسرمقتول ، دستور قتل همسرش را صادر كرد

هوسراني‌هاي زن جوان خانواده‌اي را نابود كرد

هوسراني‌هاي زن جوان خانواده‌اي را نابود كرد

كارآگاهان پليس آگاهي پايتخت با دستگيري چهارتن از عاملان جنايت تلو توانستند قاتلان اجاره‌اي اين قتل خونين را دستگير كنند.

كارآگاهان پليس آگاهي پايتخت با دستگيري چهارتن از عاملان جنايت تلو توانستند قاتلان اجاره‌اي اين قتل خونين را دستگير كنند.

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ماموران كلانتري 144 جوادیه تهرانپارس در 17 تيرماه سال 89 از طریق دريافت پيام از مرکز فوریت‌های پلیسی 110، درجريان كشف یک فقره جسد در جاده تلو قرار گرفتند.

با حضور مأموران کلانتری در محل و تأیید خبر کشف جسد، موضوع به قاضی کشیک ویژه قتل و پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد كه با حضور قاضی و عوامل بررسی صحنه جرم اداره دهم ویژه قتل و تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ و انجام بررسی‌های تخصصی مشخص شد که جسد متعلق به فردی حدودا 40 ـ 35 ساله است که احتمالا به علت انسداد مجاری تنفسی به قتل رسیده و توسط متهم يا متهمان به قتل در محل کشف جسد، رها شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. با توجه به نبود هرگونه مدارک شناسایی به همراه مقتول، کارآگاهان شناسایی هویت مقتول را در دستور کار خود قرار دادند که با انجام تحقیقات و بررسی پرونده‌های فقدانی موفق به شناسایی هویت جسد به نام «ابراهیم . م» 40 ساله شدند.

با شناسایی هویت جسد و دعوت از اعضای خانواده مقتول، همسر مقتول به نام «ستاره . ف» 32 ساله با مراجعه به اداره دهم، در اظهارات اولیه خود به کارآگاهان گفت: همسرم هر روز ساعت 06:15 منزل را به قصد محل کارش ترک مي‌کرد تا اینکه در روز حادثه از طریق تماس با محل کارش متوجه غیبت وی در سرکار شدم و در طول این چند روز نیز، در بیمارستان‌ها و کلانتری‌های تهران به دنبال او می‌گشتم.

به گزارش ايسنا، کارآگاهان در تحقيقات دريافتند كه مقتول با هیچ‌کس اختلاف مالی یا مشکل شخصی نداشته بنابراين تحقیقات از اعضای خانواده مقتول را در دستور کار خود قرار داده و اطلاع پیدا کردند که جوانی 36 ساله به نام «فرزاد»، با همسر مقتول در ارتباط است.

با توجه به دلایل و مدارک بدست آمده از آشنایی و ارتباط «فرزاد» با همسر مقتول، کارآگاهان با شناسایی محل کار وی در میدان «پروین» منطقه تهرانپارس، به تحقیق از وی پرداخته اما وی در اظهارات اولیه منکر هرگونه آشنایی با ستاره شد که با ادامه تحقیقات و ارائه دلایل غیرقابل انکار وی در اظهارات جدید خود آشنایی با ستاره را قبول کرده اما مدعی شد که تنها در زمینه خرید و فروش تلفن همراه با وي ارتباط داشته است.

با توجه به تناقضات موجود در اظهارات «فرزاد» وی بازداشت و تحقیقات براي شناسایی هرگونه احتمال ارتباط وی با جنایت، در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت که سرانجام پس از چندین روز فرزاد لب به اعتراف گشود و در اعترافات اولیه مدعی شد: در روز حادثه، ستاره با او تماس گرفت و عنوان کرد که همسرش توسط شخصی که به او پول پرداخت کرده ، به قتل رسيده است.

با توجه به اعترافات فرزاد، کارآگاهان ستاره را نيز دستگیر و به اداره دهم انتقال دادند كه ستاره در تحقیقات منکر هرگونه مشارکت یا دخالت در قتل همسرش شد اما پس از اطلاع از اعتراف فرزاد، به ناچار لب به اعتراف گشود و به نقش خود در ارتکاب جنایت اعتراف اما در ادامه مدعی شد که شخصا هیچ آشنایی و شناختی از عاملان اصلی قتل نداشته و فرزاد یک مجرم سابقه‌دار به نام «کامران» را به وی معرفی کرده است.

ستاره در ادامه اعترافات خود عنوان كرد كه حدود هشت سال پیش با «فرزاد»آشنا شدم و در این چند سال، وی علاقه زیادی به من نشان می‌داد و من نیز به وی علاقه پیدا کردم و من قصد داشتم تا با متاركه از شوهرم، با فرزاد ازدواج كنم اما او می‌گفت که اگر طلاق بگیری با تو ازدواج نخواهم کرد؛ مدت يكسال بود كه او به من اصرار مي‌كرد تا همسرم را از میان برداریم تا اینکه فرزاد پیشنهاد کرد که به «کامران . ح» که خلافکار هم بود، پول بدهیم تا کار شوهرم را تمام کند که فرزاد پول قاتل را فراهم كرد و مدت هشت ماه زمان برد تا کامران راضي شود تا همسرم را به قتل برساند، با كامران هماهنگ کردم که زمانی که همسرم از خانه خارج می‌شود او را به عنوان مسافر سوار کند و او را بكشد. كامران در ابتدا پيشنهاد كرد كه همسرم را داخل خانه خفه كند اما من به دليل اين كه ممكن بود دخترم بيدار شود قبول نكردم.

کارآگاهان با شناسایی هویت قاتل 36ساله اجاره‌اي به عنوان یکی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه زورگیری، موادمخدر و سرقت، مخفي‌گاه او را در منطفه حكيميه شناسايي كردند اما متوجه‌شدن كه «کامران» متواري است كه سرانجام اين متهم در فروردین ماه سال 91 در حین ارتکاب به سرقت خودرو توسط مأموران کلانتری 207 پردیس دستگیر شد و با انجام هماهنگی‌هاي قضایی، متهم در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات از کامران وی منکر هرگونه ارتکاب جنایت شد اما به ناچار و پس از مواجهه حضوری با دیگر متهمان پرونده، به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن معرفی همدست خود به نام «اصغر . ر» 32 ساله در اعترافات اولیه خود به کارآگاهان گفت: زمانی که پیشنهاد قتل از سوی همسر مقتول به من داده شد، آن را قبول نکردم اما با اصرار فراوان همسر مقتول و پیشنهاد پرداخت پول، سرانجام پس از هشت ماه قبول کردم تا با همدستی یکی از دوستانم به هویت اصغر این کار را انجام دهم. کامران در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: پس از قبول پیشنهاد همسر مقتول برای کشتن مقتول، به همراه یکی از دوستانم در شب قبل از حادثه، اقدام به مصرف شیشه و کراک کرده و با یک دستگاه پراید مشکی به سر کوچه محل سکونت مقتول رفته تا اینکه همسر مقتول به ما اطلاع داد که همسرش از خانه خارج شده؛ پس از آن، با استفاده از تصویر مقتول او را شناسایی کرده و به عنوان مسافر او را سواركرديم.

متهم به قتل در ادامه گفت: در حالی که او در صندلی کنار راننده و اصغر نیز در صندلی عقب نشسته بود شروع به حرکت به سمت خیابان دماوند کرده سپس از مسیر اصلی خارج شده و در یک خیابان خلوت توقف کردیم؛ در همین لحظه اصغر طناب را به دور گردن مقتول انداخت و از آنجائی که مقتول بسیار قوی هیکل بود و مقاومت زیادی می‌کرد، با کمک یکدیگر آنقدر طناب را به دو گردن او فشار داده و آن را نگهداشتیم که خفه شد و پس از اطمینان از کشته‌شدن مقتول، جنازه‌اش را به جاده تلو برده و رها کردیم و برای آن که به ستاره اطمینان دهیم که کار را انجام دهیم، گوشی تلفن همراه و ساعت‌مچی مقتول را به وی نشان داده تا او از مرگ همسرش اطمینان پیدا کند.

با شناسایی هویت اصغر، کارآگاهان با بهره‌گیری از اطلاعات بدست آمده از کامران موفق به شناسایی محل‌های تردد اصغر در منطقه خاک‌سفید و سه راه تهرانپارس شدند و این دو منطقه را تحت مراقبت‌ قرار دادند و سرانجام او به همراه یک دستگاه پراید سفید رنگ مورد شناسایی و توسط کارآگاهان اداره دهم دستگیر شد.

با انتقال اصغر به اداره دهم و آغاز تحقیقات، وی نیز به ناچار لب به اعتراف گشود و در اعترافات خود عنوان کرد که به اصرار کامران و به علت اعتیاد شدید به مصرف موادمخدر، قبول کرده تا در ارتکاب این جنایت مشارکت داشته باشد و پس از ارتکاب جنایت نیز تنها مبلغ 50 هزار تومان به او داده شده و قرار بوده تا پول بیشتری تا بعدازظهر همان روز جنایت به او پرداخت شود، اما پس از آن پولی دریافت نکرده است. به گزارش ايسنا، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: هر چهارمتهم این پرونده، با دستور قضایی در بازداشت موقت به سر مي‌برند و بررسی صحت اعترافات متهمان و همچنین انجام تحقیقات تکمیلی درباره این پرونده، در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

انتهاي پيام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.