• جمعه / ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ / ۱۵:۵۱
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 92022718288
  • خبرنگار : 71431

رکورددار جرایم دستگیر شد + عکس

رکورددار جرایم دستگیر شد + عکس

مردی که دارای کلکسیونی از جرایم نظیر تبانی و اجتماع با اهداف علیه امنیت و اخلال در نظم و مشارکت در تخریب در سال 88، زورگیری، آدم‌ربایی، سرقت اشیای‌تاریخی و ... بود، دستگیر شد.

مردی که دارای کلکسیونی از جرایم نظیر تبانی و اجتماع با اهداف علیه امنیت و اخلال در نظم و مشارکت در تخریب در سال 88، زورگیری، آدم‌ربایی، سرقت اشیای‌تاریخی و ... بود، دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار«حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پی مراجعه جوانی 23 ساله به کلانتری 131 شهرری در 29 فروردین ماه پارسال و اعلام اینکه که توسط سرنشیان یک دستگاه خودرو پراید سفیدرنگ و به شیوه زورگیری از مسافر، مورد سرقت قرار گرفته، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

در ادامه مالباخته پس از حضور در اداره پنجم، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت 20:30، 28 فروردین ماه سال 91 از میدان معلمِ شهرری و به قصد رفتن به منطقه پاکدشت، سوار یک دستگاه خودرو پراید سفیدرنگ با سه سرنشین شدم و در مسیر، ناگهان دو سرنشین پراید با چاقو به سمت من حمله‌ور شده و پس از مجروح کردن من از ناحیه گردن، تمامی وجوه‌نقد و عابربانکم را گرفتند و پس از اطمینان از صحیح‌بودن رمز عابربانک، مرا در بیابان‌های منطقه پاکدشت از ماشین پیاده و متواری شدند.

همزمان با تشکیل پرونده با موضوع زورگیری از مسافر توسط سرنشینان خودرو پراید سفیدرنگ، در 30 فروردین ماه، با مراجعه فردِ دیگر به کلانتری، مأموران اطلاع پیدا کردند که سرنشینان خودرو پراید سفیدرنگ این‌بار تحت عنوان مأمور اقدام به زورگیری از یکی از کسبه خیابان رجایی در شهرری کرده و پس از چند ساعت گروگانگیری شاکی، وی را در حالی که از ناحیه پای راست دچار شکستگی‌های متعدد شده بود، در زمین‌های زراعی ورامین رها کرده‌اند.

مالباخته پس از حضور در کلانتری در اظهاراتش به مأموران گفت: چند روز پیش در محل کارم در خیابان رجایی ایستاده بودم که دو جوان از داخل یک دستگاه پراید سفیدرنگ پیاده و تحت عنوان مأمور، شروع به پرسیدن آدرس از من کردند که در زمان نشان دادن آدرس‌، ناگهان یکی از آنان از پشت سر به من حمله‌ور شد و نفر دوم نیز پاهایم را گرفت که تعدادی از کسبه محل متوجه موضوع شده و قصد کمک‌کردن به مرا داشتند که این افراد ضمن معرفی خود به عنوان مأمور یکی از ارگان‌های دولتی و نشان دادن تجهیزات نظامی مانند شوکر، مانع از دخالت آنان شده و پس از سوارکردنم به داخل پراید، دست، پا و چشمانم را بسته و به مکان ناشناس منتقل کردند.

مالباخته ادامه‌داد: در آن مکان، آنان در ازای آزادی من درخواست مبلغ 10 میلیون تومان پول کردند و زمانی که در برابر خواسته آنها مقاومت کرده و عنوان کردم که چنین پولی را در اختیار ندارم، با جسم سختی شبیه به لوله به جانم افتاده و ضربات بسیار محکمی به پای راستم وارد کردند که باعث شد تا از پنج قسمت به طور کامل دچار شکستگی شود و سرانجام پس از سرقت مبلغ 400 هزار تومان، مرا در زمین‌های زراعی جاده ورامین رها کردند و در حالی که قادر به هیچ‌گونه حرکتی نبودم، یک چوپان به صورت کاملا اتفاقی مرا پیدا کرد و موضوع را به پلیس اطلاع داد که با حضور مأموران در محل، توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدم.

با توجه به اظهارات مالباختگان و مراجعه تعداد دیگری از شکات که توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید سفیدرنگ مورد ضرب و جرح، سرقت، زورگیری و ... قرار گرفته بودند، ماموران تجسس ویژه کلانتری تحقیقات خود را آغاز کرده و با انجام تحقیقات و بررسی آلبوم مجرمان سابقه‌دار منطقه شهرری، اطلاع پیدا کردند که یکی از مجرمان سابقه‌دار شهرری به نام «سعید – ر» 22 ساله، به همراه تعداد دیگری از دوستانش اقدام به ارتکاب جرایم مختلف زورگیری و ایجاد رعب و وحشت در میان اهالی شهرری کرده است.

شناسایی مخفی گاه و دستگیری سعید در شرایطی توسط مأموران تجسس ویژه کلانتری 131 آغاز شد که با انجام اقدامات پلیسی مأموران اطلاع پیدا کردند که سعید به همراه تعداد دیگری از افراد سابقه‌دار، در بنگاهی متروکه در منطقه نازی‌آباد مخفی شده که آنان با انجام هماهنگی‌ قضایی با چندین تیم عملیاتی، در هشتم اسفندماه پارسال وی را در مخفی‌گاهش و پس از درگیری با مأموران و استفاده از سلاح‌سرد ، به همراه هشت متهم دیگر دستگیر و به کلانتری منتقل کردند.

در بازرسی از محل دستگیری، مأموران علاوه بر کشف انواع مختلف سلاح‌سرد از قبیل چاقو و قمه، مقادیر مختلفی موادمخدر از نوع هروئین، شیشه و تراک و همچنین تعداد ظروف مشکوک به عتیقه را نیز کشف کردند.

با دستگیری سعید و احتمال ارتکاب جرایم مختلف و خشن، متهم به دستور قاضی حسینی برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره پنجم مبارزه با زورگیری و سرقت‌های تحت پوشش مأمور قرار گرفت که با ارجاع پرونده به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران‌بزرگ، ظروف کشف شده در مخفی‌گاه متهم که احتمال عتیقه بودن آنها وجود داشت، برای بررسی و انجام نظریه کارشناسی در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرار گرفت.

سازمان میراث فرهنگی، در بررسی ظروف کشف شده اعلام کرد که اقلام مکشوفه شامل اشیاء زیرخاکی و دارای ارزش فرهنگی قابل توجهی است که دوره زمانی 1500 تا 2800 سال را در بر گرفته و به نیمه اول هزاره اول قبل از میلاد تا دوره ساسانی باز می‌گردد که برابر ماده 562 قانون مجازات اسلامی، سازمان میراث فرهنگی اقدام به طرح شکایت از متهم به هویت «سعید – ر» کرد.

در ادامه رسیدگی به این پرونده و با شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان، کارآگاهان اداره پنجم یکی دیگر از مخفی‌گاه‌های متهم در یک کمپ غیرقانونی ترک اعتیاد به نام «ندای آرامش» در منطقه قوچ را شناسایی کردند که با حضور کارآگاهان در محل کمپ و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد که سعید و همدستانش تحت پوشش تصدی کمپ نگهداری معتادان، اقدام به انجام اعمال مجرمانه و خلاف خود از قبیل آدم‌ربایی، ضرب و جرح، سرقت مقرون به آزار و اخاذی از معتادان و خانواده آنان در این محل کرده که از جمله شکات این پرونده می توان به دادخواهی خانواده‌ای با هویت معلوم اشاره کرد که آنان مدعی هستند که برای ترک اعتیاد، فرزندشان را به کمپ تحویل و ماهیانه مبلغ 200 هزار تومان بابت هزینه‌های ترک اعتیاد پرداخت می‌کردند که پس از گذشت چند ماه متوجه شدند که اعضای کمپ فرزندشان را مورد آزار و اذیت قرار داده و شدت آسیب‌های وارده به اندازه‌ای است که منجر به آسیب‌های شدید روانی از جمله از دست دادن قدرت تکلم و عدم هوشیاری شده و در حال حاضر فرزندشان قادر به شناسایی هیچ‌کس نبوده و قدرت راه‌رفتن نیز ندارد.

همچنین دو شاکی دیگر پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی و شناسایی متهم در اظهارات خود بیان کردند: حوالی ساعت 15:30 روز 26 اردیبهشت امسال، حدود 20 تن از اراذل و اوباش شهرری و خیابان بهشتی، با چهار دستگاه خودرو به همراه سه دستگاه موتورسیکلت به کارگاه ما در کهریزک وارد و با تهدید و ارعاب و ضرب و جرحِ هر دو نفرمان، اقدام به سرقت 300 متر کابل جوشکاری، 300 هزار تومان وجه‌نقد و گوشی‌های تلفن همراه کردند.

شاکی پرونده پس از شناسایی سعید، گفت: متهم پایش را روی گردن من گذاشت و با اسلحه‌کمری مرا تهدید کرد که شکایتی مطرح نکنم.

به گزارش ایسنا، برابر استعلام‌های انجام شده «سعید – ر» دارای سوابق متعدد نظیر حمل و نگهداری موادمخدر ( سال 1386 دادسرای ناحیه 20 تهران)، حمل و نگهداری موادمخدر ( سال 1388 – دادسرای شهرری)، تبانی و اجتماع با اهداف علیه امنیت و اخلال در نظم و مشارکت در تخریب (سال 1388)، شرکت در ایراد ضرب و جرح عمدی و اخلال در نظم عمومی و سلب آسایش (سال 1390)، چهار مورد سابقه شرارت در سال‌های 1390 تا 1391 در دادسرای شهرستان شهرری و تصادف عمدی منجر به جرح یک نفر در شهرستان کرج است.

به گزارش ایسنا، سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران‌بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق

متعدد متهم در ارتکاب جرایم مختلف و احتمال افزایش دیگر جرایم ارتکابی و همچنین، به منظور شناسایی دیگر شکات و مالباختگانی که توسط متهم مورد

تهدید، ضرب و جرح، زورگیری، سرقت و ... قرار گرفته‌اند ، قرار بازداشت 20 میلیارد تومانی و دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس

پرونده صادر شد.

غیاثوند از کلیه شکات خواست تا برای طرح و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران‌بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

وی همچنین از کلیه شهروندانی که از ارتکاب جرایم توسط متهم اطلاعاتی دراختیار دارند خواست تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس‌های 51055605 و 51055237 در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران‌بزرگ قرار دهند.

زورگیر

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۶:۲۹

لطفا آیت الله آملی لاریجانی این گزارش را بخوانند

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۷:۳۶

جالبه که با این کوله بار درخشان، آزدانه به فعالیتهای اجتماعی خود ادامه میداد

avatar
۱۳۹۲-۰۲-۲۷ ۱۹:۰۰

چه کلکسیونی؟ برای حفظ آرامش جامعه این افراد باید اعدام شوند بدون معطلی.