• جمعه / ۲۵ مهر ۱۳۹۳ / ۱۱:۴۴
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 93072513795
  • خبرنگار : 71368

سی و دومین تهرانگردی مسجدجامعی در منطقه 15

از گلایه معتادان کارتن‌خواب تا حضور مسجدجامعی در منزل رکورددار گینس

 از گلایه معتادان کارتن‌خواب تا حضور مسجدجامعی در منزل رکورددار گینس

احمد مسجدجامعی در سی و دومین تهرانگردی خود از بخش‌های مختلف منطقه 15 بازدید کرد و با حضور در جمع معتادان کارتن خواب مستقر در ترمینال خاوران از نزدیک در جریان مشکلات آن‌ها قرار گرفت.

احمد مسجدجامعی در سی و دومین تهرانگردی خود از بخش‌های مختلف منطقه 15 بازدید کرد و با حضور در جمع معتادان کارتن خواب مستقر در ترمینال خاوران از نزدیک در جریان مشکلات آن‌ها قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر احمد مسجدجامعی، صبح امروز در سی و دومین تهرانگردی خود با حضور در منطقه 15 از نزدیک با مسائل، مشکلات و جاذبه‌های فرهنگی و اجتماعی این محل بازدید کرد.

وی صبح امروز با حضور در نانوایی سنتی که متعلق به پدر سه تن از شهدای منطقه 15 بود، از نزدیک در جریان مشکلات این خانواده قرار گرفت به گونه‌ای که مسجدجامعی به پدر خانواده قول داد که معاونت فرهنگی منطقه 15 فیلم مستندی از سه شهید این خانواده بسازد.

پدر شهیدان بجستانی نیز با بیان اینکه سه پسرش به نام‌های مهدی، حمید و مجید در هشت سال دفاع مقدس جان خود را برای دفاع از کشور فدا کردند گفت: پسر کوچکم مجید که تنها 14 سال داشت شناسنامه خود را تغییر داد و بدون اطلاع به جبهه رفت.

پدر این شهیدان با بیان اینکه از سال 59 نانوایی دارد گفت: در حال حاضر نیز در حیات خانه مشغول به نانوایی هستم.

ساماندهی معتادان کارتن‌خواب در حیطه شهرداری نیست

در ادامه مسجدجامعی به جمع معتادان و کارتن خواب‌های مستقر در ترمینال خاوران رفت و از نزدیک با وضعیت آن‌ها آشنا شد به گونه‌ای که بسیاری از این کارتن خواب‌ها از رفتار پرسنل گرمخانه خاوران انتقاد داشته و شهردار منطقه دکتر علی اکبر انجمنی که مسجدجامعی را در این تهرانگردی همراهی می‌کرد قول داد تا این مساله را حل و فصل کند.

حتی یکی از این کارتن‌خوابها که خود را "سرلشگر غلامعلی " معرفی کرد گفت که 25 سال است کارتن خواب است و شب‌ها در خیابان می‌خوابد.

همچنین در ادامه در پی اعتراض اهالی محل به وجود معتادان کارتن خواب شهردار منطقه اعلام کرد که باید این مساله را با پلیس 110 در میان بگذارید و ساماندهی معتادان کارتن خواب در حیطه شهرداری نیست.

همچنین در ادامه مسجدجامعی با حضور در منزل محمد حسین کبادی شناگر بین المللی ایرانی که چندی پیش به دلیل شنا در طول خلیج فارس، رکورد شنای خود را در گینش به ثبت رسانده بود بازدید کرد.

کبادی در تشریح این ثبت بین‌المللی خود گفت که 9 ماه در اردو بوده و 1051 کیلومتر نیز شنا کرده است.

وی با اشاره به پیشنهاد 2.5 میلیون دلاری کمپانی‌های بین‌المللی اماراتی، گفت: آن‌ها از من می‌خواستند که نام خلیج فارس را از روی پیراهنم بردارم و حتی یک روز قبل از شروع شنا نیز به من پیشنهاد اقامت و پرداخت 2.5 میلیون دلار داشتند که قبول نکردم.

وی با بیان اینکه 84 روز در آب های خلیج فارس با شعار صلح و دوستی ایرانیان شنا کردم گفت: همچنین قرار است با شعار پیوند سه قاره با صلح و دوستی پروژه شنای بین المللی را کلید بزنم.

در ادامه مسجد جامعی گفت: می‌توان این پروژه بین المللی را با همکاری سازمان میراث فرهنگی و هلال احمر این پروژه را جهانی کرد و حتی اسپانسرهای لازم را جذب کرد.

دیدار مسجد جامعی با نوه اولین نگارنده مفاتیح الجناح

مسجد جامعی همچنین در ادامه تهرانگردی خود از منطقه 15 با حضور در "مسجد حاج عبدالله" که متعلق به سال 1339 است در یکی از قدیمی‌ترین مسجدهای تهران حضور یافت و از بخش‌های مختلف این مسجد تاریخی واقع در خیابان شقاقی تهران، بازدید کرد.

مسجدجامعی همچنین در مسجد حاج عبدالله با نوه آیت الله محدث قمی اولین نگارنده مفاتیح الجناح صحبت کرد.

نوه آیت‌الله محدث قومی در مورد نحوه نگارش اولین مفاتیح گفت: اولین مفاتیح در سال 1316 در تهران به چاپ رسید و در آن زمان می‌خواستند به پدر بزرگم یک هزار تومان جایزه بدهند که وی قبول نکرد و این در حالی بود که در آن سال می‌توانست با یک هزار تومان یک منزل بزرگ ویلایی تهیه کنیم.

حضور مسجدجامعی در منزل شاعری که قانون اساسی را به منظومه و شعر تبدیل کرده است

احمد مسجدجامعی در ادامه سی ودومین تهران گردی خود با حضور در منزل "محمود رزاقی"، شاعر ساکن در منطقه 15 از نزدیک با این فرد آشنا شد و در سخنانی گفت: رزاقی اولین شاعری است که قانون اساسی را به منظومه و شعر تبدیل کرده است. که امیدواریم بتوانیم از توانایی این شاعر بیشتر بهره ببریم.

در ادامه اهالی محله‌ی شقاقی و ارج مشکلات خود در مورد بافت فرسوده این منطقه و عدم توانایی ساخت و ساز جدید را با عضو شورای شهر و شهردار منطقه در میان گذاشتند و از تردد معتادان کارتن خواب گلایه کردند.

مسجد جامعی همچنین با حضور در منطقه خیابان شبیر از نزدیک با بافت فرسوده این منطقه آشنا شد و با حضور در منزل چند از اهالی منطقه در جریان مشکلاتشان قرار گرفت.

گلایه اوراقچی‌ها از بدنامی صنفشان

در ادامه سی و دومین تهران گردی رئیس سابق شورای شهر تهران، وی با حضور در میدان شوش و اوراقچی‌ها و بازدید از صف اوراقچیها از نزدیک در جریان چگونگی فعالیت آن‌ها قرار گرفت، به گونه‌ای که یکی از این کسبه‌ با انتقاد از بدنامی صنفشان گفت: مدتی است که محله اوراقچی‌ها را به عنوان شغل زیان آور محسوب کرده و خواهان خروج آن‌ها از تهران شده‌اند، این در حالی است که هنوز محل مناسبی برای ادامه فعالیت‌ ما در نظر گرفته نشده.

وی در ادامه مدعی شد: هر روز از سوی مسئولان شهری و مدیریت آن فشاری به قشر اوراقچی می‌آورند تا از این منطقه بروند.

به گزارش ایسنا، مسجد جامعی در ادامه به بافت فرسوده و کهنه خیابان درخشنده واقع در پشت میدان شوش مراجعه کرد و از نزدیک در جریان وضعیت این منطقه قرار گرفت، به گونه‌ای که ضمن بازدید از بخش‌هایی از این منطقه بسیار شوکه شد.

مسجدجامعی همچنین با حضور در مرکز میان راهی معتادان در جریان اقدامات آن‌ها قرار گرفت.

رئیس این مرکز نیز با بیان این هر روزه تعداد زیادی معتاد و کارتن خواب برای دریافت سرنگ و کاندوم به این خانه مراجعه می‌کنند گفت: این در حالی است که بارها از سوی مردم و ماموران انتظامی مورد انتقاد قرار گرفته‌ایم که چرا نسبت به پذیرش معتادان اقدام می‌کنیم اما باید بگویم که معتادان اگر به این مراکز مراجعه نکنند حتما می‌توانند سیر بیماری‌های واگیردار را تسریع بخشند.

به گزارش ایسنا مسجد جامعی با حضور در زورخانه محله طیب از نزدیک با وزرشکاران محلی این ورزش باستانی آشنا شد.

در ادامه تهرانگردی مسجد جامعی در منطقه 15 وی از آرامستان ارامنه که در جاده خاوران قرار دارد بازدید کرد و به درد و دل رافیک ملک ستیان، عضو شورای خلیفه‌گر ارامنه تهران و شمال ایران گوش داد.

او با اشاره به مشکل ترافیکی این منطقه گفت: وجود مشکلات ترافیکی در این منطقه سبب ایجاد کشته‌های زیادی شده بود که خوشبختانه با ایجاد دوربرگردان‌ها این مساله درحال حل و فصل است

وی با اشاره به پروژه‌ راهسازی این منطقه گفت: یکی از مشکلات این آرامستان تخلیه نخاله‌های ساختمانی است که امیدواریم این مساله حل و فصل شود.

در ادامه احمد مسجد جامعی با بیان اینکه قول می‌دهم جلسه‌ای خصوصی با شهردار این منطقه به منظور حل وفصل ورود نخاله‌های ساختمانی به آرامستان ارامنه شوم گفت: امیدوارم در این جلسه مشکلات پیرامونی این آرامستان حل و فصل شود.

به گزارش ایسنا، احمد مسجدجامعی با حضور در مزار 76 شهید ارمنی جنگ تحمیلی از نزدیک از کلیسای ارامنه و یاد بود جان باختگان حادثه سقوط هواپیما نیز دیدن کرد.

به گزارش ایسنا، سی و دومین تهران گردی مسجد جامعی در حالی به پایان رسید که وی از یکی از معروف ترین رستوران‌های تهران بازدید و برنامه‌ این هفته تهران گردی خود را به پایان رساند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.