• پنجشنبه / ۴ شهریور ۱۳۹۵ / ۱۳:۱۷
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 95060102554
  • خبرنگار : 71431

شکنجه پیرزن 80 ساله برای سرقت از خانه‌اش

شکنجه پیرزن 80 ساله برای سرقت از خانه‌اش

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو سارق خشن که پس از آزادی از زندان اقدام به سرقت از منازل و زورگیری از شهروندان کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ایسنا، در تاریخ چهاردهم خرداد ماه امسال از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره سرقت منزل در خیابان شریعتی به کلانتری 106 نامجو اعلام شد که با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد سرقت از خانه پیرزنی 80 ساله صورت گرفته و سارقان پس از ورود به منزل این زن، اقدام به بستن دست ، پا و دهان وی کرده و تمامی وجوه نقد ، طلا و جواهراتش را سرقت کرده‌اند.

در ادامه با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف منزل و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و پیرزن مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت چهار صبح روز 14 خرداد در اتاق خواب مشغول استراحت بودم که ناگهان دو نفر را با صورت های پوشیده، بالای سر خود دیدم ؛ آنها با چاقو مرا تهدید کردند که در صورت ایجاد سر و صدا و درخواست کمک از همسایه‌ها مرا خواهند کشت و سپس اقدام به بستن دست و پا و دهانم کرده و در وسایل داخل اتاق های خانه شروع به جستجو کردند.

این پیرزن در ادامه سخنان خود به مأموران گفت: مدتی بعد این افراد نتوانستند پول و طلای زیادی پیدا کنند و به همین علت بسیار عصبانی شدند، دائما از من محل نگهداری پول و طلاهایم را سؤال می کردند؛ اما زمانیکه اطمینان پیدا کردند که تمامی پول و طلای داخل خانه را سرقت کرده اند ، به آرامی از خانه خارج شده و متواری شدند.

این پیرزن افزود: حدود ساعت هشت صبح بود که پرستار خانه طبق روال هر روز وارد خانه شد و مرا با دست و پای بسته شده، داخل اتاق خوابم پیدا کرد که بلافاصله پس از باز کردن دست و پایم با پلیس 110 و در ادامه با دخترم تماس گرفت و موضوع را به آنها اطلاع داد.  

مالباخته درباره نحوه نگهداری از پول و جواهراتش نیز به کارآگاهان گفت: بنده تا چندی پیش طلا و پول زیادی در خانه خود نگهداری می کردم اما چند روز پیش بود که به پیشنهاد و اصرار دخترم ، پول های خودم را به یک حساب بانکی واریز کرده و در حال حاضر بیشتر طلاهایم نیز نزد دخترم نگهداری می شود ؛ به همین علت سارقان که گویا می دانستند من داخل خانه پول و طلای زیادی نگهداری می کنم  ابتدا صحبت های مرا در این خصوص باور نکردند تا نهایتا خودشان پس از وارسی تمامی اسباب و اثاثیه داخل خانه اطمینان پیدا کردند که تمامی پول و طلاها را سرقت کرده اند.

مالباخته در خصوص خشونت بالای سارقان نیز به کارآگاهان گفت: زمانیکه سارقان قصد داشتند تا به تصور خودشان محل نگهداری طلا و پول ها را از من بگیرند ، اقدام به بستن دست و پاهایم بر روی تخت کرده و با روشن کردن آتش در زیر پاهایم مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند تا محل نگهداری پول و طلاها را به آنان نشان دهم.

کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی با بهره گیری از اظهارات مالباخته در خصوص اطلاع داشتن سارقان از موقعیت مالی وی ، به تحقیق از بستگان و در ادامه همسایگان مالباخته پرداخته و در تحقیقات نامحسوس پلیسی اطلاع پیدا کردند که یکی از همسایگان مالباخته ، فردی به‌نام آرش . غ متولد 1361 است که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف، کیف قاپی و سرقت دستگیر و روانه زندان شده و اعتیاد شدیدی نیز به مصرف مواد از نوع شیشه دارد، با شناسایی آرش  به عنوان مظنون اصلی پرونده و در بررسی بیشتر پرونده سوابق وی مشخص شد که او پس از گذشت بیش از 10 سال ، به تازگی و با پایان دوران محکومیتش در اوایل سال جاری از زندان آزاد شده است .

در ادامه تحقیقات پلیسی و انجام اقدامات پلیسی ، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار و بچه محل های سابق آرش به نام شاپور . م 43 ساله شدند که به تازگی به همراه آرش بارها مشاهده شده است، بررسی سوابق شاپور حکایت از آن داشت که وی نیز همانند آرش بارها به اتهام سرقت منزل ، زورگیری و ... دستگیر و روانه زندان شده و به تازگی و یک ماه پس از آزادی آرش از زندان ، در اردیبشت ماه سال جاری از زندان آزاده شده و او نیز همانند آرش اعتیاد شدیدی به مصرف مواد مخدر دارد .

با شناسایی آرش و شاپور، کارآگاهان در خصوص این دو مجرم سابقه دار به تحقیق از مالباخته پرداختند،  پیرزنِ مالباخته پس از مشاهده تصویر آرش عنوان داشت که به تازگی چندین بار آرش را در محدوده محل سکونتش دیده است و آخرین بار آرش را در داخل میدان میوه و تره بار مشاهده کرده که پس از بیرون آمدنش از بازار میوه و تره بار ، وی را سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت تا در منزلش تعقیب کرده است .

با شناسایی آرش و شاپور از سوی مالباخته و انجام دیگر اقدامات پلیسی ، کارآگاهان با جمع بندی دلایل و مستندات پلیسی اطمینان پیدا کردند که این دو سارق اقدام به سرقت به عنف از منزل شاکی پرونده کرده اند؛ لذا در ادامه  مخفیگاه آنها در شهر جدید پرند شناسایی شد و کارآگاهان پایگاه سوم آگاهی با اخذ نیابت قضایی به شهر جدید پرند اعزام شده و سرانجام هر دو متهم را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنها نیز مقادیری از اموال مسروقه و همچنین مدارک شناسایی متعلق به تعدادی از افراد غیر را کشف و ضبط کردند .

آرش پس از دستگیری و انتقال به پایگاه سوم پلیس آگاهی صراحتا به طراحی و دادن پیشنهاد سرقت به شاپور اعتراف کرد و در اظهاراتش گفت: به واسطه همسایگی چندین ساله با مالباخته و ارتباط مادرم با وی ، اطلاعات دقیقی در خصوص تعداد اعضای خانواده، تعداد فرزندان شاکی و وضعیت مالی اش پیدا کرده بودم ؛ اطمینان داشتم که او شب ها به تنهایی در خانه اش که خانه ای ویلایی است زندگی می کند و پرستار وی نیز شب ها آنجا نمی‌ماند، با اطمینان از اینکه شاکی مقدار زیادی پول و طلا در خانه اش دارد ، پیشنهاد سرقت را با شاپور که در زندان باهم بودیم ، مطرح کردم و قرار شد تا پس از آزادی از زندان ، دو نفری سرقت را انجام دهیم. شب سرقت به تصور اینکه شاکی مقدار زیادی پول و طلا در خانه اش دارد ، وارد خانه شدیم؛ اما زمانیکه تنها با چند صد هزار تومان پول نقد و مقدار کمی از طلاها روبرو شدیم ، به تصور اینکه او  پول ها و طلاهایش را مخفی کرده تصمیم گرفتیم تا با شکنجه دادن پیرزن 80 ساله  ، محل پول و طلاها را پیدا کنیم اما پول و طلای دیگری در خانه نبود و ما بر خلاف تصور اولیه خود در خصوص سرقت چند صد میلیون تومان پول و طلا از خانه خارج شده و با یک دستگاه موتورسیکلت از محل متواری شدیم.

در ادامه تحقیقات ، متهمان صراحتا به انجام سرقت های مشابه از منازل متعلق به افراد پیر و سالخورده اعتراف کردند ؛ همچنین در بررسی اسناد و مدارک شناسایی متعلق به افراد غیرِ به‌دست آمده از مخفیگاه متهمان ، کارآگاهان موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو سواری پرشیا سفید رنگ دارای سابقه سرقت به شیوه زورگیری در خیابان گرگان شدند که در ساعت 6:45 روز سوم مرداد ماه امسال سرقت شده بود .

شاکی پرونده سرقت خودرو پرشیا که یک خانم میانسال بود ، پس از حضور در پایگاه سوم آگاهی بلافاصله اقدام به شناسایی آرش کرد و گفت: این شخص ، هنگامیکه بنده از داخل پارکینگ خانه بیرون آمده بودم ، به سمت من حمله ور شد و در حالیکه به شدت مورد ضرب و جرح قرار گرفتم، مرا از ماشین پیاده کرده و خودش سوار ماشین شد، به قصد جلوگیری از سرقت خودرو ، از پنجره سمت راننده آویزان شدم اما متهم بدون توجه به من سرعت ماشین را زیاد کرد و همین موضوع باعث کشیده شدن و نهایتا کوبیده شدن من بر روی زمین شد، شدت ضربه به اندازه ای بود که از ناحیه دست دچار شکستگی شده و چندین ماه تحت اقدامات درمانی قرار داشتم.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: تحقیقات از متهمان در مراحل اولیه قرار داشته و مقام قضایی با قرار قانونی، هر دو متهم را برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر قرار داده است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.