• دوشنبه / ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۰:۰۲
  • دسته‌بندی: تهران
  • کد خبر: 97112211228
  • خبرنگار : 71210

گزارش ایسنا از برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن در سراسر ایران

از کیک 40 متری تولد انقلاب تا حضور عشایر با لباس محلی...+ تصاویر

از کیک 40 متری تولد انقلاب تا حضور عشایر با لباس محلی...+ تصاویر

ایسنا/تهران راهپیمایی جشن بزرگ انقلاب اسلامی در برخی استانها به پایان رسیده و مراسم سخنرانی مسئولان در حال انجام است.

به گزارش ایسنا، از حدود ساعت ۹ صبح امروز راهپیمایی روز ۲۲ بهمن در بیش از هزار شهر و ۱۰ هزار روستا در سراسر کشور با شعار «افتخار به گذشته، امید به آینده» آغاز شد.

راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهرستان ورامین همزمان با سراسر کشور برگزار شد و در میدان امام خمینی (ره) مسیرهای از پیش تعیین شده را طی کردند و در زیرگذر ۱۵ خرداد اجتماع کردند.

مردم ورامین با حضور حماسی و پرشور خود ثابت کردند که به حق فرزندان خلفی برای پدران خود در قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ هستند که کفن پوش در دفاع از ولایت جان خود را تقدیم کردند و با حضور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن ثابت کردند که تا پای جان از میراث پدرانشان حراست می‌کنند.

ورزشکاران با لباس‌های ورزشی، نیروهای نظامی و انتظامی با لباس‌های فرم، عشایر ورامین با لباس‌های محلی و دانش آموزان با روپوش‌های مدرسه در این اجتماع عظیم و حماسی حضور یافتند تا اعلام کنند که در هر لباس، در هر سن و در هر جایگاه آماده دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

مادر شهید جاویدالاثر مدافع حرم مهدی ثامنی راد با تهیه کیک بزرگ که به تصویر این شهید و یگانه دخترش مزین شده بود در این مراسم شرکت کرد و با تقسیم کیک بین راهپیمایان، سالروز پیروزی انقلاب و تولد فرزندش را با دیگران جشن گرفت.

آیت الله سیدمرتضی محمودی در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه ورامین در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با تقدیر از حضور باشکوه و پرشور مردم ورامین و دیار ۱۵ خرداد گفت: سرمای هوا برای مردم انقلابی و ولایت مدار ما معنایی ندارد و امروز در این سرما به صورت باشکوهی در راهپیمایی شرکت کردند.

باسابقه‌ترین امام جمعه کشور بیان کرد: مردم ما هرساله شرکت می‌کنند تا جواب تهدیدهای پوچ دشمن را بدهند و بگویند که ترسی ندارند و همواره پشتیبان این نظام و انقلاب هستند.

راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه در استان مازندران هم‌زمان با سایر استان‌ها و شهرهای کشور برگزار شد که حواشی لذت بخشی داشت. مردم مازندران همراه با همه ملت ایران امروز در دیار علویان با انزجارطلبی از سیاست‌های خصمانه استکبار، فریاد مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و هیهات من الذله سر دادند.

در ساری، کیک تولد ۴۰ متری ۴۰ سالگی انقلاب از سوی فرزندان شهدای مدافع حرم این استان، تهیه و رونمایی شد. نکته قابل توجه حضور فعال نسل‌های سوم و چهارم انقلاب در تمامی شهرهای مازندران در کنار نسل‌های اول و دوم انقلاب است.

فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد در جمع راهپیمایان ساروی گفته، افتخار ایران؛ ایستادگی بر سر مواضع و استقلال است.

وی در جمع مردم ساری در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن ماه با اشاره به اینکه آمریکا تلاش دارد با ابزار تحریم کشور را به زانو درآورد، اظهار کرده، تا زمانی که ملت شهید پرور در صحنه باشد آمریکا و هم پیمانان آنها هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

ولی‌الله نانواکناری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملیات خطرناک دشمن در سه جبهه اقتصادی، روانی و ترور، گفت: اگر خدشه‌ای در صف ملت ایران اسلامی در گرد پرچم ولایت به وجود بیاید هزینه‌ای سنگین خواهد داشت.

مردم همدان نیز یکبار دیگر با حضور حماسی و پرشور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، پیام عزت، سربلندی، استقلال و آزادی خود را به گوش جهانیان رساندند. راهپیمایی ۲۲ بهمن هم اکنون در همدان آغاز شد و با وجود بارش سنگین برف، آغاز دهه پنجم انقلاب را پرشورتر از هرسال جشن گرفتند.

مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن در همدان از میدان امام زاده عبدالله آغار و پس از طی مسیر به سمت آرامگاه بوعلی و سپس میدان امام خمینی (ره) بوده است.

سید احمد خاتمی، عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان و امام جمعه موقت تهران نیز به عنوان سخنران راهپیمایی همدان، اقتدار موشکی ایران را عاملی برای از بین بردن آرامش صهیونیست دانست و گفته، حضور مردم در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن مصداق بیعت با امام و شهدا، مانور مقاومت و جلوه تبری از دشمنان اسلام و قرآن است و بعد خارجی این راهپیمایی نشان دهنده شدیدترین وضعیت تحقیر آمریکا است.

دکتر اکبر رنجبرزاده، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: کشور باید نوسازی شده و کسانی در مسند مسؤلیت قرار گیرند برای فدا کردن زندگی خود برای ملت آستین بالا زده‌اند.

سردار رسول سنایی راد، معاون سیاسی دفتر عقیدتی، سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به برنامه‌های دشمن برای براندازی انقلاب اسلامی طی چهار دهه گذشته، گفت: آنها ادعا می‌کردند که انقلاب به چهل سالگی نخواهد رسید اما بازهم ناکام ماندند.

راهپیمایی ۲۲ بهمن با حضور اقشار مختلف مردم یزد در سطح استان انجام و بعد از اجرای گروه مارش سپاه الغدیر با اجتماع در میدان آزادی و با اجرای برنامه‌های هنرمندان یزدی در این محل، چهلمین سالروز پیروزی انقلاب را جشن گرفته و راهپیمایی دندان شکن خود را انجام دادند.

حجت الاسلام و المسلمین «حبیب‌الله غفوری»، قائم مقام مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور نیز در یزد با اشاره به ایجاد وحدت و همبستگی برای توسعه بیش از پیش کشور، گفت: دفاع از حقوق ملی در عرصه‌های بین المللی مطالبه جدی ملت مسلمان ایران از مسئولان است.

سمنانی‌ها، چهلمین سالروز پیروزی انقلاب را در زیر باران جشن گرفتند و علاوه بر مرکز استان، راهپیمایی ۲۲ بهمن در ۷۱ نقطه دیگر این استان برگزار شد. راهپیمایان سمنانی پس از راه پیمایی مسیر میدان سعدی تا میدان امام خمینی، در میدان مرکزی شهر تجمع کرده و به سخنان عزت الله ضرغامی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و بیانیه پایانی گوش فرا دادند.

با وجود بارش رحمت الهی، حضور نسل جوان و دانش آموزان و دانشجویان و همچنین اقشار مختلف مردم در راهپیمایی امروز کاملاً مشهود است و راهپیمایان با سردادن شعارهای الله اکبر، مرگ بر آمریکا و.. انزجار خود از استکبار جهانی را فریاد زدند.

آیت الله عباسعلی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان نیز در جمع راهپیمایان زاهدان گفت، این حضور معنوی به عنوان نماد وحدت و همبستگی مردم با نظام الهی است و مردم با شرکت خود پاسخ همه یاوه سرایی‌ها و منفی بافی های دشمنان داخلی و خارجی را دادند.

احمد علی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان نیز در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن گفت: در چهل سالگی انقلاب اسلامی خدمات بزرگی در کشور اتفاق افتاده و بزرگترین افتخار آن برخورداری مردم از نظام جمهوری اسلامی با شعار استقلال آزادی و جمهوری اسلامی است.

وی در گفت وگو با ایسنا افزوده، مردم خوب، خونگرم و ولایت‌مدار استان سیستان و بلوچستان همیشه در این عرصه‌ها شجاعت مردانگی و ولایت‌مداری خود را به منصه ظهور رسانده‌اند و امروز نیز شاهد این حضور بوده‌ایم.

سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی، مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در زاهدان گفت: ملت ایران با ظالمان و مفسدان داخلی و خارجی کنار نمی‌آید و از تبعیض بیزار است.

کردستانی‌ها نیز با سردادن شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضامین «مطیع امر رهبریم» و «ما همه سرباز توایم خامنه‌ای، گوش به فرمان توایم خامنه‌ای» بار دیگر با مقام عظمای ولایت تجدید پیمان می‌کنند.

راهپیمایی اقشار و گروه‌های مختلف مردمی از ساعت ۱۰ امروز در شهر سنندج آغاز شدهو سیل جمعیت در خیابان‌های منتهی به میدان آزادی، خیابان فردوسی، میدان انقلاب و خیابان امام خمینی (ره) به سمت محل تجمع اصلی واقع در سه راه حبیبی این شهر حرکت کردند.

حجت الاسلام محمد حسینی شاهرودی، نماینده ولی فقیه در کردستان نیز در این راهپیمایی ضمن ابراز خرسندی از حضور مردم، این حضور را موجب عقب نشینی دشمنان ایران دانست و به ایسنا گفت: حضور شگفت انگیز مردم را شاهد هستیم و این حضور نقشه‌ها و آرزوهای دشمنان را نقش بر آب خواهد کرد.

سیدحسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفته، امروز ایران اسلامی در شاخه‌های مختلف علمی جز ۱۰ کشور اول دنیاست و همین پیشرفت‌ها باعث شده آمریکایی‌ها عصبانی شوند و چشم دیدن رشد و توسعه ملت ایران را نداشته باشند.

مراسم راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در کرمان نیز با حضور حماسی مردم انقلابی این شهر از چهارراه طالقانی به سمت میدان عاشورا انجام و
راهپیمایان کرمانی با در دست داشتن تصاویر امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب، پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران و همچنین تصاویر شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و سردار حاج قاسم سلیمانی با ارمانهای انقلاب اسلامی پیمانی دوباره می‌بندند.


مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در استان کرمان، همزمان با شهر کرمان در بیش از ۱۵۰ نقطه از استان کرمان در ۲۳ شهرستان برگزار شد. حجت الاسلام ابوترابی فرد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و امام جمعه موقت تهران به عنوان سخنران مراسم ۲۲ بهمن کرمان گفته، باید ارکان مردم سالاری دینی را استحکام ببخشیم تا به پیروی‌های ارزشمند دیگری دست یابیم و اقتدار سیاسی ایران برآمده از حضور و مشارکت ملت بزرگ ایران است.

حجت الاسلام"محمدحسن ابوترابی‌فرد، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه باید ارکان مردم سالاری دینی را استحکام ببخشیم تا به پیروی‌های ارزشمند دیگری دست یابیم، گفت: اقتدار سیاسی ایران برآمده از حضور و مشارکت ملت بزرگ ایران است.

کرمانشاهیان نیز همگام با مردم سراسر کشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کرده و حمایتشان را از نظام نشان دادند. حضور نوجوانان و کودکانی که روزهای انقلاب را درک نکرده‌اند در کنار پدران و مادرانشان صحنه‌هایی زیبا و حماسی را در راهپیمایی امروز کرمانشاه رقم زده بود.

راهپیمایی ۲۲ بهمن در کرمانشاه از ساعت ۱۰ صبح از مقابل مسجد جامع آغاز شد و به سمت چهارراه بسیج ادامه پیدا کرد. " مرگ بر آمریکا"، " مرگ بر اسرائیل"، " مرگ بر آل سعود"، "مرگ بر ضد ولایت فقیه"، " مرگ بر منافق"، "مرگ بر فتنه گر"، " مرگ بر آشوبگر"، "تحریم آمریکایی دیگر اثر ندارد" از شعارهای راهپیمایان در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بود.

در مسیر راهپیمایان نیز برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری اجرا شد که مورد استقبال کودکان قرار گرفت. همچنین پرچم آمریکا به آتش کشیده شد. سخنران مراسم ۲۲ بهمن شهر کرمانشاه حجت السلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور بود.

حجت‌الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: با روی کار آمدن دولت ترامپ حس استکبار ستیزی مردم ایران تقویت شده است.


وی در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در شهر کرمانشاه با تاکید بر اینکه تحریم‌ها هیچ خللی در عزم و اراده ملت ایران ایجاد نکرده، اظهار کرد: در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب شاهد بوده ایم که هر زمان دشمنان فشارهای خود را بیشتر کرده اند، مردم با توان بیشتری به حمایت از نظام پرداخته و اجازه نداده اند دشمنان به اهدافش برسند.

هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه نیز در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار کرد: با توجه به حرف‌های بی اساس چندی پیش ترامپ رئیس جمهور آمریکا که گفته بود مردم ایران امسال ۴۰ سالگی انقلاب را نمی‌بینند، لذا مردم امسال گسترده‌تر و پرشورتر از سالهای گذشته در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور پیدا کردند و پاسخ دندان شکنانه تری به دشمنان نظام دادند.

راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن با حضور مردم یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد نیز انجام و از میدان هفتم تیر تا خیابان طالقانی و خیابان جمهوری ادامه داشت و محل تجمع در میدان امام حسین (ع) بود. حضور اقشار مختلف مردم یاسوج در راهپیمایی امسال که در زیر بارش برف بود، چشمگیر است.

نکته جالب در این راهپیمایی این بود عشایر غیور با لباس‌های محلی خود حضو داشتند. این راهپیمایی با شعار" امروز روز عزت ایران است ۲۲ بهمن جاودان است" آغاز شد.

علی‌محمد احمدی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیام حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن به همه مسئولان افزایش خدمتگزاری است.

وی در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در یاسوج در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا افزود: پیام حضور حماسی و با شکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی به همه مسئولان و دست اندرکاران این است که که خدمتگزاری را افزایش دهیم.

حجت الاسلام غلامرضا مصباحی، یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در یاسوج گفت: همه مسئولان از جمله رهبری معظم انقلاب مشکلات مردم را می‌دانند و کمبودها و کاستی‌ها را قبول دارند.

مصباحی مقدم تصریح کرد: کسی باور نمی‌کرد که روزی ماهواره به فضا بفرستیم در ابعاد مختلف نظامی صاحب چنین پیشرفت‌هایی باشیم تا آمریکا امروز نتواند لاف بزند که همه گزینه‌ها روی میز است.

سردار رحیم لیالی، یک عضو ستاد نیروهای مسلح کشور گفت: مردم ما نشان دادند تا آخرین قطره خون خود مردانه و با اقتدار پای آرمانهای انقلاب اسلامی و دفاع از خون شهدا ایستاده اند.

اقشار مختلف مردم گلستان نیز با شور و شوقی وصف ناشدنی از صبح به خیابان‌ها آمدند تا حمایت و یکپارچگی خود با نظام مقدس جمهوری اسلامی را به نمایش بگذارند. راهپیمایی در گرگان مرکز استان گلستان از چهارراه میدان آغاز و به سمت میدان شهرداری و از آنجا به سمت خیابان شهید بهشتی و سه راه بهارستان ادامه یافت. علاوه بر گرگان راهپیمایی با شکوه ۲۲ بهمن در ۴۱ شهر و روستای دیگر استان برگزار شد.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در گلستان گفته، مهم‌ترین پاسخی که ملت ما در مقابل تحریم‌ها و برنامه‌های آمریکایی از خود نشان دهد، همین حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن است.


وی افزود: مسئولین وقتی می‌بینند مردم اینگونه در راهپیمایی حضور می‌یابند، باید همت و تلاش بیشتری برای حل مشکلات داخلی خصوصاً مشکلات اقتصادی انجام دهند.

سیدمناف هاشمی، استاندار گلستان نیز گفته، امروز حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان دهنده این است که هر چقدر شیطنت و فشارهای جهانی بیشتر شود، استحکام و حضور و وحدت ما بیشتر می‌شود.

نبی هزارجریبی، نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: امسال مردم با شور مضاعف در راهپیمایی شرکت کردند و با مشت‌های گره کرده به بیگانگان نشان دادند که تا آخر ادامه دهنده راه امام و شهدا هستند و هیچ گاه مقام معظم رهبری را تنها نخواهند گذاشت.

سردار محمدرضا نقدی، معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گرگان گفت: در پیش از انقلاب اکثر مردم سواد نداشتند اما در حال حاضر سرعت رشد علمی کشور ۱۱ برابر سرعت رشد علمی در جهان است.
 

راهپیمایی مردم گیلان با حضور پرشور مردم گیلان در ۵۸ نقطه از استان نیز انجام و پیر و جوان و زن و مرد با در دست داشتن پرچم ایران اسلامی، در هوای ابری و بارانی گیلان، چهلمین بهار آزادی را جشن گرفتند. دکتر سعید جلیلی، نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی سخنران ویژه راهپیمایی ۲۲ بهمن در رشت بود.

او در جمع راهپیمایان با تاکید بر اینکه امروز تفکر انقلاب اسلامی ملت ایران، آمریکا را از منطقه خارج می‌کند، تصریح کرد: ملت ایران اسلامی امروز برای چهلمین بار در راهپیمایی ۲۲ بهمن، چهل شکست را به آمریکا تحمیل کرده است.

حجت‌الاسلام محمدمهدی افتخاری، نماینده شفت و فومن در مجلس نیز در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرده، امسال مراسم بزرگداشت چهل سالگی انقلاب را در حالی جشن می‌گیریم که ایمان داریم بسیاری از آرمان‌های معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) را جامه عمل پوشاندیم و بر تحقق بیش از پیش آنها کمر همت بسته‌ایم که اگر غیر از این بود شاهد این همه خصومت، فشار و کینه ورزی از سوی استکبار جهانی علیه ملت و میهنمان نبودیم.

محمدحسین قربانی، نماینده مردم آستانه در مجلس نیز گفته، طی چهل سال پیروزی انقلاب هر سال با چالش‌ها و دشمنی‌های جدید متفاوت از طرف دشمنان مواجه بوده‌ایم.

سردار رضا طلایی نیک، معاون وزیر دفاع کشور نیز در جمع مردم پرشور لنگرود در راهپیمایی، ۲۲ بهمن گفت: امروز ۸۵ درصد نیازهای نظامی و انتظامی کشور از صنایع دفاعی داخلی تأمین می‌شود.


مردم خرم‌آباد لرستان نیز با حضور در میدان شهدا راهپیمایی فجر انقلاب اسلامی را در ۲۲ بهمن انجام دادند و در میدان شهدا و طی مسیر از خیابان امام خمینی، پل انقلاب، خیابان انقلاب در میدان ۲۲ بهمن تجمع کردند.

سید موسی خادمی، استاندار لرستان در جمع راهپیمایان گفته، شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن در هر شرایطی برای ما ایرانی‌ها لذت‌بخش است.

خادمی با بیان اینکه ۲۲ بهمن امسال شرایط ویژه‌ای دارد، تصریح کرده، با توجه به فریبکاری‌هایی که نظام سلطه در جهان دارد و مزاحمت‌هایی که برای مردم ما ایجاد کرده، بدعهدی‌هایی و بدقولی‌هایی که به وجود آورده و امیدهای پوچی که برای خودشان ایجاد کرده‌اند، امسال مهمتر از سال‌های دیگر است.


آیت‌الله هاشم نیازی، نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان نیز گفته، دشمنان، شکست این انقلاب را نخواهند دید. بصیرت و شعور ملت مانع شکست انقلاب اسلامی ایران است.

آیت‌الله سید احمد میرعمادی، نماینده ولی فقیه در لرستان نیز با بیان اینکه حضور مردم در ۲۲ بهمن، وفاداری آنها به راه امام (ره) و آرمان‌های انقلاب اسلامی است، در راهپیمایی ۲۲ بهمن مردم خرم‌آباد در جمع خبرنگاران اظهار کرده، امروز در ۲۲ بهمن شاهد حضور آگاهانه و با شکوه مردم در جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران هستیم.

آیت‌الله سید رضا تقوی، نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به دنیا صادر شده است، در لرستان اضافه کرد: انقلاب مرزها را در نوردیده و مغزها را از آن خود کرده است.
 

راهپیمایی ۲۲ بهمن در در ۱۶۰ نقطه شهری و روستایی در سراسر استان مرکزی انجام و شرکت کنندگان در راهپیمایی ۲۲ بهمن با اجتماع در میدان شهدا شهر اراک قبل از آغاز راهپیمایی در مراسم جشن انقلاب شرکت کرده و به سرود ۱۳۵۷ نفری دانش‌آموزان گوش سپردند.

به گفته عباس هاشمی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی برپایی غرفه‌ها و ایستگاه‌های فرهنگی و اجرای ویژه برنامه‌های شاد و مفرح توسط هنرمندان همراه با پخش زنده تلویزیونی از برنامه‌های این جشن بود.

راهپیمایان اراکی که حرکت خود را از میدان شهدا به سمت پل خیبر آغاز کردند، پس از پیمودن خیابان محسنی، خیابان شهید ادبجو و میدان البرز در مصلای بیت‌المقدس اراک اجتماع کرده و سخنان "آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری" عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری استماع کردند.

سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی نیز گفت، حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ثابت کرد که بعد از ۴۰ سال همچنان پای نظام خود ایستاده‌اند.

آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز گفت: در ۴۰ سال گذشته هر بار توطئه دشمنان بیشتر شد، آمادگی ملی ما نیز بیشتر شده است.

سید مهدی مقدسی، رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی نیز افزود: صیانت ملت از دستاوردهای نظام اسلامی مسئولیت کارگزاران نظام را دو چندان می‌کند.

آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری، عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری نیز در اراک گفت: رسالت انقلاب اسلامی تنها به درون مرزهای جغرافیایی ایران خلاصه نمی‌شود.

علی ابراهیمی، نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بیانگر رفراندوم مقبولیت نظام است.

گزارش‌های رسیده از خبرنگار ایسنا در تبریز نشان می‌دهد که مردم انقلابی منطقه آذربایجان شرقی در مسیرهای تعیین شده حضور یافته و به سمت محل تجمع و سخنرانی در حال حرکت هستند. مراسم جایگاه رأس ساعت ۱۱ قبل از ظهر در میدان نماز آغاز شده و امیر سرلشگر موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران سخنران این مراسم است.

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی در تبریز با بیان این که هزینه سازش با دشمن بیش از مقاومت است و ذلت و خواری نیز به همراه دارد، تصریح کرد: با وجود سختی و مشکلات به دشمن لبخند نخواهیم زد، این مشکلات نه در تاریخ اسلام، نه در ایران و نه در تاریخ ۴۰ ساله انقلاب بی‌سابقه نبوده است و با مقاومت این سختی‌ها را پشت سر خواهیم گذاشت، چرا که ملت ما می‌دانند هزینه مقاومت را می‌پردازیم و سرانجام افتخار پیروزی را به دست خواهیم آورد.

در آذربایجان غربی نیز قشرهای مختلف مردم استان اعم از زن و مرد، پیر و جوان، دانشجو، طلبه، اصناف، دانش آموز، کارگر و کارمند همچون سال‌های گذشته راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن سال جاری را به طور باشکوهی در شهرهای مختلف آذربایجان غربی آغاز کردند و راهپیمایی در مرکز استان از ساعت ۱۰:۳۰ از میدان ولایت فقیه آغاز شده و مردم ارومیه با شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود با عبور از مسیر خیابان امام به سمت میدان انقلاب خروش خود را به رخ دشمنان نظام ایران اسلامی کشانده‌اند.

حجت الاسلام دیرباز، نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری نیز با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی و تورم اظهار کرد: از دولتمردان تقاضا دارم برای حل مشکلات اقتصادی مردم گام‌های اساسی بردارند.

محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان غربی گفته، دشمن باید در رفتار خود با نظام جمهوری اسلامی تجدید نظر کند، چون هرچه فشارها و توطئه‌های دشمن بیشتر می‌شود، اتحاد، همدلی و انسجام ملت بزرگ ایران اسلامی هم در برابر این توطئه‌ها بیشتر می‌شود و این از معجزات الهی است که نظیر آن را در هیچ کجای دنیا نمی‌بینیم.

منوچهر متکی، مشاور عالی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سخنرانی راهپیمایی ۲۲ بهمن در میدان انقلاب ارومیه گفته، انقلاب در حفظ سیاست نه شرقی نه غربی و حفظ استقلال کشور موفق بوده است.

گزارش از اردبیل نیز نشان می‌دهد که مردم انقلابی استان از ساعتی قبل از شروع راهپیمایی ۲۲ بهمن در مسیرهای تعیین‌شده گرد هم آمده و با شوری وصف ناشدنی در فضایی آرام منتظر شروع راهپیمایی بودند.

مسیرهای راهپیمایی مملو از جمعیتی است که دست‌نوشته، پرچم و پلاکاردهایی با عنوان‌های حمایت از رهبری، استکبارستیزی و گرامیداشت جشن انقلاب در دست دارند. شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی از ایستگاه سرعین تا میدان مصلی و از خیابان آیت الله خامنه‌ای تا میدان مصلی در حال حرکت هستند تا دوباره حماسه‌ای دیگر در بهمن ۹۷ بیافرینند.

با وجود شرایط نامساعد جوی و در زیر بارش برف مردم اردبیل به صحنه آمدند و شرکت کنندگان در حالی که پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران و پلاکاردهایی را مزین به شعارهای انقلابی و مبارزه با استکبار جهانی در دست دارند بر لب مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس، مرگ بر آل سعود کافر را زمزمه کرده و همچنان بعد از گذشت ۴۰ سال بر شعارهای اصیل استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی ایران تاکید کردند.

مردم اردبیل در این راهپیمایی در حالی که به همراه خانواده‌ها و فرزندان خود حضور یافته‌اند شعارهای حسین حسین شعار ماست / شهادت افتخار ماست، حزب فقط حزب علی رهبر فقط سیدعلی و … را سر دادند.

محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در جمع راهپیمائی‌کنندگان اردبیل گفت: بدخواهان نظام جمهوری اسلامی بدانند که کشور ما به رغم همه تحریم‌ها و تهدیدها امروز قدرت هیجدم اقتصادی جهان است.

عزیزاله شهبازی، استاندار البرز هم در جمع راهپیمایان استان و در شهر کرج گفته، حضور مردم در مراسم امسال تماشایی است و حضور جوانان و بانوان هم نشان می‌دهد که این انقلاب هر روز تازه‌تر می‌شود.

وی افزود: حضور مردم در مراسم امروز بیانگر این است که مردم هنوز به اهداف و شعارهای انقلاب مثل استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی وفادار هستند و انقلاب همچنان بالنده و شکوهمندتر از همیشه به مسیر خود ادامه می‌دهد.

آیت‌الله سیدمحمدمهدی میرباقری، نماینده مردم البرز در مجلس خبرگان رهبری نیز با اشاره به سخنان یک روزنامه‌نگار مشهور مصری گفت: این روزنامه‌نگار گفته بود که ایران هیچ زمانی به سواحل مدیترانه نرسیده بود مگر در زمان هخامنشیان و ولایت فقیه؛ امروز ما به سواحل مدیترانه و باب‌المندب رسیده‌ایم.

اصفهانی‌ها نیز چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را زیر بارش رحمت الهی و در میدان بزرگ امام (ره) جشن گرفتند.

گزارش خبرنگار ایسنا در اصفهان حاکی از آن است که مردم اصفهان در راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن حضور پیدا کرده‌اند و به سوی میدان امام (ره) در حال حرکت هستند. پلاکاردهایی با شعارهایی چون "به کوری چشم آمریکا چهلمین سالگرد انقلاب را جشن می‌گیریم" در دست شهروندان اصفهانی است، همچنین پرچم‌های ایران پیوسته در میدان امام (ره) به حرکت در می‌آید.

حجت الاسلام عبدالهی حاجی صادقی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت، بمب ما اتم و شیمیایی نیست بلکه نیروی عاشورایی و علوی است؛ مرگ بر آمریکا و اسرائیل طی دو دهه آینده محقق می‌شود.

مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در ایلام نیز آغاز شده و با وجود اینکه آغاز راهپیمایی ۲۲ بهمن در ایلام ساعت ۱۰ تعیین شده بود اما مردم مرزدار ایلام زودتر در مسیرهای تعیین شده حاضر شدند تا جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی را فریاد کنند.

مردم ایلام از مقابل سازمان جهاد کشاورزی استان خود را به میدان شهید کشوری خواهند رساند و پس از عبور از بلوار آزادی در چهار راه مادر اجتماع خواهند کرد.

حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی در ایلام گفت: امروز آمریکا عقب‌نشینی مهلک خواهد کرد و شکست خواهد خورد چون ملت ایران اسلامی، باوجود همه سختی‌ها و مشکلات پای انقلاب ایستاده‌اند.

دکتر جلال میرزایی، نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی گفته، پیام حضور امروز مردم به ترامپ این است که اعمال فشار اقتصادی موجب جدایی مردم از نظام نمی‌شود.

حاشیه‌نگاری خبرنگاران ایسنا چهارمحال و بختیاری از حماسه بهمن نشان می‌دهد که با وجود آنکه هنوز تا شروع جشن تولد چهل سالگی انقلاب اسلامی دقایقی باقیمانده بود، میهمانان زودتر از میزبان به حضور آمدند.


امروز راهپیمایان با در دست گرفتن پوسترهایی با مضامین «ایرانی از تهدید نمی‌ترسد» پیام ایستادگی و شجاعت خود را به دولتمردان آمریکایی و دیگرانی که نابخردانه ایران را تهدید می‌کنند رساندند.


نکته قابل توجه حضور فعال نسل‌های سوم و چهارم انقلاب در تمامی شهرهای چهارمحال و بختیاری در کنار نسل‌های اول و دوم انقلاب است. در جشن چهل سالگی انقلاب مردم و گروه‌های مختلف صرف نظر از گرایش‌های سیاسی حاضر شدند و وحدت خود را به استکبار نشان دادند.


در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه امسال ایستگاه‌های صلواتی برپا شده است که از شرکت‌کنندگان در جشن پیروزی انقلاب پذیرایی می‌کنند. غرفه نقاشی کودکان با مضمون انقلاب اسلامی از دیگر برنامه‌هایی بود که در برخی از شهرهای چهارمحال و بختیاری برپا شد. سردار سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامی مهمان ویژه استان چهارمحال و بختیاری در راهپیمایی امروز است.

سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شهرکرد گفت: ما به دشمنانمان هشدار می‌دهیم که دست از خباثت بردارید و ملت ایران را رها کنید والا ما در حال انباشت قدرت هستیم بیش از این برد موشک‌هایمان را اضافه می‌کنیم و اگر گزافه‌گویی کنید آنگاه شرایط متفاوت خواهد و سیاست‌های ما ثابت نیست و به رفتار دشمنانمان بستگی دارد.

راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهرهای خراسان شمالی نیز در حال انجام است و امروز مردم خراسان شمالی در بیش از ۵۵ نقطه از این استان بار دیگر وفاداری خود را به ولایت و آرمان‌های نظام و انقلاب نشان داده‌اند

مردم خراسان شمالی با طوایف مختلف فارس، کرمانج، ترک، ترکمن و بلوچ با صفوف در هم فشرده انزجار خود را به دشمنان و اسکتبار جهانی اعلام کردند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی خراسانی، نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری گفت: حیف است که این حضور پرشور مردم نادیده گرفته شود از همین جهت همانطور که مردم حمایت خود از مسئولان و نظام اعلام کردند مسئولان نیز باید به طور جدی به دنبال حل مشکلات مردم باشند.

خبرنگار ایسنا در خراسان جنوبی نیز خبر داده، راهپیمایی ۲۲ بهمن استان در شهرستان بیرجند از میدان شهدا شروع شده و در مسیر خیابان شهدا، میدان ابوذر، خیابان ارتش و خیابان پاسداران ادامه یافته است و در انتها با تجمع در میدان قدس و سخنرانی وزیر اطلاعات این مراسم به پایان رسیده است.

علوی، وزیر اطلاعات در بیرجند گفته، مردم سوریه، لبنان، یمن و بحرین چشم به ایران اسلامی دوخته‌اند چراکه تنها ملتی که به عزت انسان‌ها فکر می‌کند ایران اسلامی است

در مشهد و خراسان رضوی نیز امام جمعه مشهد به راهپیمایان ۲۲ بهمن پیوسته و در جمع راهپیمایان یوم الله ۲۲ بهمن حاضر شده است.

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد هم در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مقاومت و ایستادگی مردم پای انقلاب اسلامی مثال‌زدنی است و این‌ها پیام‌ها و نشانه‌هایی برای شکست دشمنان نظام اسلامی و انقلاب است.

علیرضا رزم حسینی، استاندار خراسان رضوی نیز در جمعه راهپیمایان حضور یافته و گفته، خوشبختانه در راهپیمایی امروز بیشتر شاهد حضور جوانان هستیم و حضور مردم در این راهپیمایی نشان می‌دهد که ما در آغاز دهه پنجم انقلاب باید تلاش بیشتری در راستای معیشت مردم انجام دهیم.

ایسنا در گزارشی که جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی در این استان تهیه کرده از متولدین سال ۵۷ که از ابتدای تولد خود تا امروز با همه مشکلات همراه انقلاب بوده‌اند سوال کرده که از مسؤولین چه انتظاری دارند؟ که قریب به اتفاق آنان خواستار حل مشکلات معیشتی و اقتصادی خود به عنوان اولین اولویت خود شده‌اند.

رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی، امروز در مشهد گفته، گذشت دورانی که روس‌ها قاجار را سر کار بیاورند و از او حمایت کنند. گذشت زمانی که انگلیس‌ها پهلوی را سر کار بیاورند و از او حمایت کنند. گذشت زمانی که روس‌ها و انگلیس‌ها ایران را بین خود تقسیم کنند. امروز در این ۴۰ ساله ما شاهد هستیم که به اعتراف دوست و دشمن، ایران اسلامی مستقل‌ترین کشور جهان است.

جلیل رحیمی جهان آبادی، نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مردم ما همواره بابت دفاع از نظام هزینه دادند و حتی زمانی که این کشور زیر موشک و بمباران بود به راهپیمایی آمدند.

جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در اهواز نیز با تجمع پرشور و باشکوه مردم در میدان مولوی (سه گوش) آغاز شد و مردم شهید پرور اهواز راهپیمایی خود را در جهت تجدید پیمان با آرمان‌های انقلاب اسلامی، از میدان مولوی آغاز کردند. راهپیمایان مسیر خود را تا چهار راه سلمان فارسی و سپس چهار راه آبادان ادامه خواهند داد. همچنین سخنران پایان راهپیمایی، حسین مظفر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

حسین مظفر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در اهواز با بیان اینکه ملت باید همچنان پای انقلاب بماند و برخی از پیاده نظام‌های دشمن در داخل بدانند که چیزی جز ذلت و خواری برای آنها باقی نخواهد ماند، گفت: این سختی‌ها تمام می‌شود و ملت قهرمان ما در سایه استقامت، پایداری و ولایت‌مداری به آب حیات می‌رسد و از برکات انقلاب اسلامی بهره‌مند می‌شود.

دریادلان بندرعباسی نیز امروز صبح با شکوه و عظمت به راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه آمدند و با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل حماسه‌ای تازه را در صفحه انقلاب خلق کردند.

خلیج فارس نشینان از بزرگ و کوچک، پیر و جوان، همه برای پیروی از ندای حق رهبری به خیابان آمدند آنها در این راهپیمایی با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر فرانسه انزجار خود را نسبت به آنها نشان دادند.

مادر جوان بندرعباسی که با پوشش اصیل خود در این راهپیمایی شرکت کرد در خصوص هدف خود از شرکت در این راهپیمایی می‌گوید: من به اتفاق خانواده و بچه‌هایم آمده‌ام که به همه جهان بگویم که همه ما به خاطر خون پاک شهدایمان به اینجا آمده‌ایم و هیچ گاه از مواضع خود و آرمان‌های امام و شهدا عقب نمی کشیم و تا آخر ایستاده‌ایم.

حسین دیگر جوان بندرعباسی می‌گوید: درست است که سختی و تحریم هست اما هیچکدام از اینها دلیل نمی‌شود نخواهیم به راهپیمایی بیاییم، من به عنوان یک ایرانی کشورم را دوست دارم و هرجا که احساس کنم به حضور من نیاز هست قطعاً حضور پیدا می‌کنم.

راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در این شهر به اتمام رسیده است و عده‌ای از مردم در حال متفرق شدن هستند و عده‌ای نیز برای سخنرانی مسئولان استان مکانی را برای نشستن انتخاب می‌کنند.

حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری امروز در بندرعباس با وجود آنکه در تحریم‌های ظالمانه آمریکایی‌ها به سر می‌بریم اما نسبت به تحریم‌های سال ۹۲ به قبل بسیار متفاوت است، اظهار کرد: آن زمان با تحریم‌های شورای امنیت مواجه بودیم و جامعه جهانی به نادرست پشت سر آمریکا بودند و ما در جامعه جهانی متهم به جنگجویی و ماجراجویی بودیم اما امروز به همگان ثابت شد مردم رشید ایران بر اساس آموزه‌های اسلامی اهل نقض پیمان نیستند.

فریدون همتی، استاندار هرمزگان نیز در جمع راهپیمایان گفته، قدرت مسئولان کشور با تکیه به مردم بیشتر می‌شود لذا یکی از راه‌های تو دهنی به دشمن حضور پرشور در راهپیمایی هاست.

راهپیمایی ۲۲ بهمن در استان زنجان نیز هم‌زمان با سراسر کشور انجام شد و این امر نشان داد که حضور پرشور زنجانی‌ها و شعار «مرگ بر آمریکا» که هیچ‌گاه و تحت هیچ شرایطی دست‌خوش تغییر نخواهد شد، طنین‌اندازتر از همیشه به گوش می‌رسد.

پیر و جوان، زن و مرد، بزرگ و کوچک، بازاری و کارمند، کارگر و خانه‌دار، همه و همه امروز آمده‌اند تا سهم خود را از امنیتی که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر این سرزمین پهناور حاکم شده است، ادا کرده و بگویند هیچ‌گاه از آرمان‌های امام راحل و خون‌هایی که برای دفاع از این سرزمین و انقلاب ریخته شده و هنوز هم این جان‌فشانی‌ها ادامه دارد، ذره‌ای عقب نخواهند نشست.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی، نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبر در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در زنجان، اظهار کرد: زنجان پایتخت شور و شعور حسینی است و امروز برپایی مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در میدان انقلاب، یادآور یوم‌العباس در محرم‌الحرام است که با حضور پرشور خودشان، جشن چهل سالگی انقلاب را برگزار کردند.

وی افزود: در قرآن کریم، چهل سالگی، سال شکرگزاری معرفی شده است که انقلاب اسلامی ایران به عمر چهل سالگی خود رسید و امروز آن را با ملت غیور ایران جشن گرفت.

راهپیمایان در شیراز و در در استان فارس نیز مسیر چهارراه پانزده خرداد تا میدان آزادی را طی کرده و در تجمع پایانی با سخنرانی اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری شرکت می‌کنند. ستاد برگزاری دهه فجر استان فارس برای راهپیمایی امروز سه مسیر فرعی، از میدان شهدا، میدان نمازی و سه راه پیروزی نیز تعریف کرده است.

محمدرضا امیری، فرماندار شیراز نیز در جمع راهپیمایان گفته، حضور مردم شیراز در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن مسئولیت تمام مدیران و مسئولان نظام جمهوری اسلامی را سنگین‌تر کرد. مردم با وجود بارندگی تقریباً شدید در شیراز نشان دادند که همچنان بر پیمان خود ایستاده‌اند و بار دیگر عهد خود با انقلاب و نظام و شهدا را تجدید کردند.

مسعود رضایی، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن، تاکید کرده که مردم به تکلیف خود عمل کردند و نوبت مسئولان است که حق ملت را ادا کنند.

وی در عین حال تاکید کرد که مسئولان باید با تدبر در راستای رفع مشکلات و کاستی‌ها تلاش کنند و اجازه ندهند که بین مردم و نظام فاصله ایجاد شود زیرا ایجاد و افزایش این فاصله دشواری‌هایی را به همراه خواهد داشت.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در شیراز با تصریح اینکه هدف تحریم‌ها، ملت ایران است نه نظام اسلامی، گفت: سردمداران آمریکا دروغ می‌گویند، آنان در کتاب هنر تحریم، نوشته‌اند که باید اجازه تأمین نیازهای اصلی مردم را نداد تا ملت علیه حکومت شورش کنند.

راهپیمایی باشکوه یوم الله ۲۲ بهمن ماه، در چهل سالگی انقلاب پرشکوه اسلامی، زیر بارش باران در قم انجام شد و مردم قم از ساعت ۹، در هوای بارانی قم با حضور در مسیرهای ۱۰ گانه برای اجتماع در میدان آستانه و آغاز حرکت حماسی خود، به سوی این میدان روان شدند.
 

خیل عظیم جمعیت حاضر در میدان آستانه از ساعت ۱۰ حرکت عظیم خود را درحالیکه که تصاویری از امام راحل و مقام معظم رهبری و همچنین پرچم‌های سه رنگ جمهوری اسلامی در دست دارند به سمت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز کردند. حجت الاسلام و المسلمین سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا سخنران جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی در قم است.

مراجع و علمای قم در این مراسم حضور یافتند و به عنوان مثال آیت الله مکارم شیرازی در راهپیمایی گفته، حضور پرشور مردم در راهپیمایی امروز بهترین جواب به ۴۰ سال دشمنی‌ها است.

و یا آیت الله نوری همدانی عنوان کرده، یک پیام این راهپیمایی این است که مردم عزتمند ایران در برابر شیطان بزرگ آمریکا، انگلستان، آلمان، فرانسه و صهیونیست اشغالگر کودک کش و نوکران اینها ایستاده‌اند.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا:
انسجام ملی، قدرت منطقه‌ای، دفاعی و انرژی، ۴ رکن اقتدار ایران است

حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی شاهرودی، رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: انسجام ملی، قدرت منطقه‌ای، دفاعی و انرژی، ۴ رکن اقتدار ایران اسلامی است.

وی در سخنرانی خود در حرم مطهر حضرت معصومه (س) در جمع مردم حاضر در راهپیمایی ۲۲ بهمن عنوان کرد: حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، بسیاری از فتنه‌ها را خنثی کرد. دشمن در سال ۸۸ نتوانست فتنه خود را عملیاتی نماید اما ممکن است این فتنه را به سال ۹۸ موکول کند.

آیت الله فاضل لنکرانی نیز گفت: مردم در این مسیر، به راه خودشان ادامه می‌دهند و بی تدبیری‌های مسئولین یا مشکلات، هیچوقت این مردم را به ستوه نمی‌آورد.

امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در قم عنوان کرد: حضور مردم در راهپیمایی، پیام محکمی است به آنهایی که آرزو داشتند، چهل سالگی انقلاب را نبینند.

راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۷ در قزوین در حال برگزاری است و جمعیت مردم ولایت‌مدار و انقلابی قزوین از ساعت ۱۰ صبح راهپیمایی ۲۲ بهمن در دو مسیر تعیین‌شده «میدان میرعماد» و «سر پل طالقانی» به‌سوی چهارراه شهدا در حرکت هستند و روی پل غیر همسطح نادری مملو از جمعیت است. هر لحظه بر تعداد راهپیمایان افزوده می‌شود و دست‌نوشته‌هایی ازجمله «۲۲ بهمنه خون به دل دشمنه»، «مرگ بر امریکا» و «مرگ بر اسرائیل» در دست آنان است. سردار رمضان شریف، سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنران این مراسم خواهد بود.

داوود محمدی، نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفته، حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن چشمگیر و خیره‌کننده است چراکه مردم بصیر مباحث اقتصادی را از مسائل این‌چنینی جدا می‌دانند.

اجرای سرود توسط گروه رزم نوازان ارتش در دو محل میدان میرعماد و سرپل طالقانی آغازگر مراسم در قزوین شد و پرچم زیبای جمهوری اسلامی ایران، عکس‌هایی از امام راحل، رهبر معظم انقلاب و پارچه نوشته‌هایی با مضمون شعارهای انقلابی، آذین‌بخش راهپیمایی امروز مردم قزوین بود. در طول مسیر ایستگاه کودکان انقلابی برپا شد و کودکان ذهنیات خود با موضوع انقلاب را به تصویر کشیدند. خوشنویسان قزوینی در طول مسیر برای مردم روی مقواهای تهیه‌شده شعارها و دست‌نوشته‌های مورد نظر مردم را نگاشتند.

سردار رمضان شریف، مدیرکل روابط عمومی سپاه پاسداران در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن که با حضور گسترده و باشکوه مردم در قزوین برگزار شد، تصریح کرد: در بهمن ۵۷ اتفاقی افتاد که منجر شد جماهیر شوروی و ایالت متحده آمریکا برای سرکوب کردن انقلاب اتحاد داشته باشند اما علی‌رغم قدرت این دو گفتمان، نتوانستند کاری کنند.

۶۵۰۰ خبرنگار داخلی و خارجی مراسم ۲۲ بهمن را در ایران پوشش خبری داده‌اند. ۲۰۰ مهمان خارجی از شخصیت‌های سیاسی، مذهبی، ورزشی و دانشگاهی از کشورهای آمریکا، فرانسه، انگلیس، ایرلند، فرانسه، ونزوئلا و سایر کشورها در این مراسم حضور دارند. این مراسم در بیش از ۸۶ رایزن فرهنگی کشورمان در خارج از کشور نیز برگزار شده است.


آیت‌الله عابدینی، نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین به ایسنا گفت: اعتقادات مردم هر روز قوی‌تر و دشمن‌شناسی آن‌ها جدی‌تر می‌شود، آثار نقشه‌ها و نیرنگ‌های دشمنان نیز هرروز شفاف‌تر می‌شود.

آئین راهپیمایی ۲۲ بهمن در سمنان از میدان سعدی آغاز شده و قرار است راهپیمایان سمنانی پس از راه پیمایی مسیر میدان سعدی تا میدان امام خمینی، در این میدان مرکزی شهر تجمع کرده و به سخنان سخنران گوش فرا دادند.

با وجود بارش رحمت الهی، حضور نسل جوان و دانش آموزان و دانشجویان و همچنین اقشار مختلف مردم در راهپیمایی امروز کاملاً مشهود است و راهپیمایان با سردادن شعارهای الله اکبر، مرگ بر آمریکا و.. انزجار خود از استکبار جهانی را فریاد زدند

سید عزت‌الله ضرغامی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در سمنان گفت: ما در گردنه‌های آخر برای رسیدن به قله قرار داریم و با پشتیبانی شما مردم از این گردنه‌های آخر نیز عبور و به قله می‌رسیم.

وی با بیان اینکه گله برخی از مردم سبب نمی‌شود که از نظام حمایت نکنند ادامه داد: مردم از آنجا که نظام را از آن خود می‌دانند با وجود برخی گله‌ها همواره از نظام حمایت می‌کنند به طوری که بسیاری از همان‌ها که به برخی مشکلات اعتراض داشتند امروز در صفوف شما مردم در حمایت از نظام حضور دارند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.