• شنبه / ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۰
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 99033119359
  • خبرنگار : 50223

رئیس هئیت جودوی استان کهگیلویه و بویراحمد انتخاب شد

رئیس هئیت جودوی استان کهگیلویه و بویراحمد انتخاب شد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد با حضور آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران، در مجمع انتخابات هیات جودو استان فردین موسوی قوام آباد سکاندار هیات جودوی استان کهگیلویه و بویراحمد شد.

آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران نیز در این مجمع ضمن تبریک انتخاب مجدد فردین موسوی بعنوان رئیس هیات جودو استان گفت: جودو کهگیلویه و بویراحمد با اسم فردین موسوی در کشور آمیخته و شناخته می شود.
وی بر تلاش و ممارست رئیس و اعضای مجمع در ارتقای این رشته در کشور تاکید و اظهارکرد: تعلیق شهریورماه سال گذشته فدراسیون جودو، روند جودو را تحت تاثیر خود قرار داد، اما با همه مشکلات "تهدید ها به فرصت " تبدیل شد.
میر اسماعیلی از رکود ۱۵ ساله در کسب مدالهای جهانی در این رشته سخن گفت و از توجه فدراسیون به سنین پایه و برگزاری مسابقات لیگ امید زیر ۱۸ سال با شرکت ۱۵ تیم، و برپایی اردوهای تیم‌های ملی نونهالان، نوجوانان و جوانان خبر داد.


وی، از اهدای جوایز نقدی به قهرمانان مسابقات قهرمانی کشور و جایزه بزرگ مشهد به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان خبر و از تلاش روسای هیات‌های استانی تقدیر کرد.
رئیس فدراسیون جودو، متولی دفاع شخصی در کشور را فدراسیون دانست و خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۷ ۶۰هزار نفر ورزشکار در این رشته در کشور در سامانه این فدراسیون به ثبت رسیده که این رقم با رشد ۴۹ درصدی به ۸۹ هزار نفر در پایان سال ۱۳۹۸ رسید.
میراسماعیلی از طرح همگانی کردن این رشته در ۲۰ استان کشور با شعار "بهترین‌ها از بیشترین‌ها و همه به سمت و سوی ورزش همگانی خبر داد.
قهرمان ارزنده و ملی پوش سابق و رئیس فدراسیون جودو کشور بر هدف گذاری فدراسیون در رسیدن به ثبت ۲۰۰ هزار نفر در سامانه فدراسیون خبر و بر ارتقای سطح جودوی کهگیلویه و بویراحمد در کشور در دو بخش جودو و دفاع شخصی تاکید کرد.
وی بر استعداد یابی نخبگان این رشته تاکید و اظهارکرد: رشته جودو جزو اولین رشته های المپیکی است، اما متاسفانه به اندازه فوتبال به این رشته اهمیت و بها داده نمی شود.
رئیس فدراسیون جودو کشور بر تعامل بیشتر هیات با اداره کل و فدراسیون تاکید و از اختصاص یک تخته تاتامی به ارزش ۱۵ میلیون تومان به هیات استان خبر و تصریح کرد: سه میلیارد تومان از سوی وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون جودو کشور اختصاص یافته است.

میر اسماعیلی با اشاره به شرایط سخت تحمیلی بر جودوی و تعلیق این ورزش کشور گفت: تعلیق ناعادلانه جودو از شهریور ماه سال گذشته اعمال شد که روند این رشته را تحت تأثیر قرار داد اما این روند و تهدید به فرصتی تبدیل شد تا پشتوانه‌سازی که حلقه مفقوده در جودوی ایران بود به وجود آید.
وی با بیان اینکه نباید تنها به چند مدال‌آور دلخوش باشیم اولین مدال جهانی خود در ۱۵ سال گذشته را یادآور شد و افزود: به صورت گلخانه‌ای فقط روی چند نفر کار کردیم اما سال گذشته شرایطی به وجود آوردیم که بتوانیم در سنین مختلف اقدام کنیم.
رئیس فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: به همین منظور لیگ زیر ۱۸ سال را با ۱۵ تیم آغاز کردیم و اردوی نونهالان با ۱۰۰ نفر برگزار شد تا بذری برای استعدادیابی جودو کاشته باشیم، این کار هر چند زمان‌بر است اما نتیجه آن را خواهیم گرفت.
میراسماعیلی خاطرنشان کرد: سال گذشته بحران اقتصادی را پشت سر گذاشتیم و به همراه تعلیق جودو روزهای سختی برایمان رقم خورد.
وی با بیان اینکه با وجود مشکلات خوشبختانه کارهای بزرگی انجام دادیم، ادامه داد: باید کاری کنیم که تعداد ورزشکاران شناسنامه‌دار ما بیشتر شود.
رئیس فدراسیون جودو کشور عنوان کرد: اولین رشته رزمی المپیکی در ایران هستیم اما با کمال تأسف تعداد ورزشکاران شناسنامه‌دار این رشته زیاد نیست اگر مانند سایر رشته‌های رزمی ۶۰۰ هزار ورزشکار داشته باشیم قطعا قهرمانان ملی بیشتری پرورش خواهیم داد.
وی ضمن انتقاد شدید از تبعیض در رشته‌های ورزشی تاکید کرد: مبلغ قرارداد آقای «ویلموتس» ۲.۲ میلیون یورو است و به آقای «کی‌روش» ۱.۴ میلیون یورو می‌دهند اما همه دریافتی جودو تنها سه میلیارد تومان است.
وی ادامه داد: ما غیر فوتبالی‌ها فوتبال را دوست داریم اما ظلمی که به سایر رشته‌ها می‌شود دل انسان را به درد می‌آورد. با این پول‌هایی که به جیب «ویلموتس»‌ها می‌رود می‌توان سفره خالی مردم را پر کرد.


رئیس فدراسیون جودو جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: وقتی چنین رقم‌های تبعیض‌آمیزی را می‌بینیم دل دردمان می گیرد، مسئولان باید نظارت کنند، با سه میلیارد تومان فدراسیون جودو چکار می‌تواند انجام دهد.
میراسماعیلی با مقایسه مبلغ قرارداد جودو با فوتبالی‌ها تصریح کرد: این در حالی است که به خاطر پایبندی به آرمان‌های نظام از بیرون سیلی می‌خوریم از داخل هم حمایتی نمی‌شویم چرا باید چنین شرایطی داشته باشیم در حالی که هنگام بازی‌های المپیک فوتبال دیگر جوابگو نیست و سایر رشته‌ها باید جواب دهند.
وی بیان کرد: این حرف‌ها را زدم تا به گوش جامعه ورزش کشور برسد ترس و واهمه هم ندارم اما خواهش دارم سایرین را هم دریابید، نمی‌گویم ۲.۲ میلیون یورو به ما بدهید اما سهم ناچیز سه میلیارد تومانی ما را بیشتر کنید.

همچنین سید محمد تقی علوی، مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد در این مجمع خطاب به رئیس فدراسیون جودو کشور گفت: نگذارید حق بچه های جودو کهگیلویه بویراحمد در کشور خورده و نادیده گرفته شود.

سید محمد تقی علوی ضمن تشکر از حضور رئیس فدراسیون جودو کشور، از وی بعنوان "قهرمان و پهلوان ملی " که در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، مقابل حریف غاصب صینهونیستی حضور نیافت یاد کرد.
وی رئیس فدراسیون جودو کشور را طبق فرمایش مقام معظم رهبری "جوان مومن"ذکر و از حضور این قهرمان و ملی پوش در مجمع تقدیر و تشکر کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد از هدف گذاری بلند و میان مدت در بازی‌های آسیایی جاکارتای ۲۰۱۸ اندونزی و حضور درخشان تنها بانوی جودو کشور، سحر آذر پیوند خبر و بیان کرد: ورزش جودو کهگیلویه و بویراحمد مهد استعداد و پتانسیل است و باید با برنامه ریزی و شناسایی استعدادها و نخبگان در راه رسیدن و کسب سکوهای قهرمانی در کشور تلاش کرد.
علوی از حرکت پهلوانه سلیم جوکار، قهرمان و ملی پوش این رشته در کناره گیری از تصدی این هیات با توجه به حضور فردین موسوی تقدیر و ۳۱ خردادماه، روز بسیج استادان را تبریک گفت.


وی، از حذف ناعادلانه سلیم جوکار، ملی پوش جودو استان از ترکیب تیم اعزامی به رقابتهای بازیهای آسیایی ابراز گلایه کرد و خطاب به رئیس فدراسیون جودو کشور عنوان کرد: نگذارید حق جودو کار استان در رقابتهای قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی خورده و نادیده گرفته شود.
مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تبریک انتصاب مجدد فردین موسوی بعنوان رئیس هیات جودو، از میر اسماعیلی رئیس فدراسیون جودو کشور خواست نسبت به حضور فردین موسوی در یکی از کرسی های فدراسیون با توجه به ظرفیت و پتانسیل موجود مساعدت و همکاری کند.
وی، بر برگزاری کلاس‌های آموزشی، توسعه زیر ساخت های این رشته در تمامی شهرستانهای استان تاکید و از موسوی رئیس هیات جودو استان خواست در فعال کردن این رشته در تمامی شهرستان‌ها، برگزاری مسابقات، استفاده از ظرفیت‌ها و ارتقای رشته جودو در کشور تلاش کند.

گفتنی است که تعداد اعضای این مجمع ۱۷ نفر بود که یک نفر غایب و ۲ نفر نیز حق رأی دادن نداشتند.

این مجمع سه داوطلب داشت که یک نفر نوید محمدی حضور نیافت، یک نفر هم "سلیم جوکار" قبل از رای گیری  از داوطلبی تصدی این هیات انصراف داد.

پس از رأی گیری "فردین موسوی قوام آباد" از مجموع ۱۴رأی مأخوذه به اتفاق آرا به مدت چهار سال به عنوان رئیس هیأت جودو استان کهگیلویه و بویراحمد انتخاب شد.

در این مجمع انتخاباتی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شد، "فردین موسوی قوام آباد" با کسب تمام ۱۴ رای ماخوذه برای مدت چهار سال بعنوان رئیس هیات جودوی کهگیلویه و بویراحمد انتخاب و معرفی شد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.