• دوشنبه / ۵ آبان ۱۳۹۹ / ۲۱:۳۳
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 99080502883
  • خبرنگار : 50190

معاون استاندار کرمان مطرح کرد

تشریح کامل محدودیت های کرونایی در کرمان/۳ شهرستان استان در وضعیت فوق بحرانی

تشریح کامل محدودیت های کرونایی در کرمان/۳ شهرستان استان در وضعیت فوق بحرانی

ایسنا/کرمان معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار کرمان، محدودیت های کرونایی در استان کرمان را تشریح کرد و از غیرحضوری شدن تمام مراکز آموزشی و الزام مدیران به اجرای ۵۰ درصد دورکاری کارمندان خبر داد.

دکتر "محمدصادق بصیری" شامگاه دوشنبه پنج آبان ماه در جمع خبرنگاران درباره محدودیت های کرونایی در استان کرمان گفت: در حوزه اداری، کارکنان دولت شامل مصوبه سازمان امور اداری استخدامی می‌شوند که اجازه داده تا ۵۰ درصد کارمندان دورکاری لحاظ شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با اشاره به محدودیت‌های کرونایی استان کرمان عنوان کرد: وضعیت استان کرمان به لحاظ بیماری کرونا ویروس قرمز است و بعضی از شهرستان‌ها مانند بافت، بردسیر و رفسنجان حادتر از قرمز هستند و معتقدیم تعدادی از شهرستان‌های شمالی استان مانند سیرجان و زرند هم به این گروه اضافه شوند.

جانشین استاندار کرمان در ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: در حال حاضر با سه شهرستان فوق بحرانی بردسیر، بافت و رفسنجان مواجه هستیم که شیوه‌نامه‌های بهداشتی در آنها براساس مصوبه ستاد ملی کرونا خواهد بود و تمام صنوف آنها به غیر از صنوف دسته یک که ضروریات و مایحتاج مردم اعم از مواد غذایی و بهداشتی را تامین می‌کنند، تعطیل هستند.  

بصیری افزود: اطلاعیه وزارت بهداشت و درمان برای این سه شهرستان از صبح ۵ آبان ماه اعلام و به فرمانداران ابلاغ شده است. 

جانشین استاندار کرمان در ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به محدودیت‌های مصوب جلسه سوم آبان ماه ستاد استانی مقابله با کرونا در کرمان گفت: محدودیت‌ها طبق روال دبیرخانه ستاد استانی بلافاصله به گروه‌ها، ادارات و دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شدند.

تمام مراکز آموزشی غیرحضوی برگزار می‌شوند

وی با بیان اینکه ۲۲ گروه‌ بازرسی در استان کرمان هم وظیفه دارند که نظارت بر اجرای محدودیت‌ها را داشته باشند، اما از شهروندان درخواست داریم قبل از ورود گروه‌های بازرسی، موارد ابلاغی را اجرا کنند ابراز کرد: در حوزه مراکز آموزشی هیچگونه استثنایی وجود ندارد و تمام مراکز آموزشی غیرحضوی برگزار می‌شوند که در راس آنها آموزش و پرورش و آموزش عالی و دانشگاه‌ها هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان اضافه کرد: تنها کلاس‌های عملی و آزمایشگاهی دانشگاه‌ها به صورت حضوری و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی حضوری خواهند بود، ضمن اینکه کادر اداری آموزش و پرورش و آموزش عالی شامل کادر آموزشی نمی‌شوند و طبق شیوه‌نامه‌های اداری و دورکاری باید عمل کنند.

جانشین استاندار کرمان در ستاد استانی مقابله با کرونا با بیان اینکه زبان‌سراها، آموزشکده‌های تخصصی اعم از موسیقی، قرآنی و غیره و مهدهای کودک نیز جزو مراکز آموزشی هستند و شامل این بند مصوبه می‌شوند اظهار کرد: تمام مراکز آموزشی و شبه‌آموزشی تخصصی، دولتی و غیره نیز غیرحضوری خواهند بود.  

۵۰ درصد کارمندان دورکاری

وی از الزام مدیران دستگاه‌ها به اجرای سقف ۵۰ درصد دورکاری کارمندان اشاره داشت و گفت: در حوزه اداری، کارکنان دولت شامل مصوبه سازمان امور اداری استخدامی می‌شوند که اجازه داده تا ۵۰ درصد کارمندان دورکاری لحاظ شود.

بصیری با اشاره به اینکه کتابخانه‌ها جنبه آموزشی، فرهنگی و اداری دارند، لذا سالن مطالعه تعطیل است اما بخش کارمندی شامل دورکاری می‌شوند تصریح کرد: برای دورکاری مدیر باید تصمیم بگیرد و اولویت ما افراد مسن بالای ۶۰ سال، افراد دارای بیماری زمینه‌ای و افراد مشکوک به بیماری است. 

جانشین استاندار کرمان در ستاد استانی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه باید مراقب بود که کار ارباب رجوع نیز انجام شود و این دورکاری به نحوی باشد که موجب ازدحام ارباب‌رجوع‌ها نگردد اظهار کرد: مراجعانی نیز که کار ضروری دارند باید از ماسک استفاده کنند و ادارات هم موظف هستند از امکانات غیرحضوری و الکترونیکی استفاده کنند تا از ایجاد ازدحام جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت دورکاری‌ها نیز باید به نحوی باشد که کار ارباب رجوع انجام شود و مدیران کنترل کامل را انجام دهند. 

ورود به مراکز ییلاقی طی دو هفته آینده ممنوع است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه مراکز تفریحی اعم از شهربازی، گیم‌نت‌ها، مراکز ورزشی، سالن‌های بدن‌سازی و مراکز فرهنگی اعم از سینماها و سالن‌های تئاتر به دلیل اینکه احتمال تماس و ارتباط افراد زیاد است، به مدت دو هفته تعطیل هستند اظهار کرد: ورود به مراکز ییلاقی نیز طی دو هفته آینده ممنوع است و با فرمانداران و نیروهای انتظامی و دهیارها این ممنوعیت کنترل می‌گردد، جاده‌های ترانزیت بسته نمی‌شوند اما پست‌های ایست و بازرسی اگر با کاروان‌هایی به قصد استان مواجه شود، ممانعت خواهند کرد.

وی عنوان کرد: اولویت فعلی ما سلامت و جان مردم و کمک به کادر درمانی است، در مورد اصناف استان کرمان، رستوران‌دارها، فست فودها، کبابی‌ها و مراکز مشابهی که غذا را در همان مکان سرو می‌کنند تا ساعت ۱۶ فعالیت عادی می‌توانند داشته باشند، اما بعد از این ساعت، صرفا به صورت بیرون بر است تا تجمع‌ها صورت نگیرد.

بصیری با اشاره به اینکه در مورد تالارهای پذیرایی، دانشگاه علوم پزشکی به عنوان مرجع تخصصی، شرایط تالارها را مساعد شیوع بیماری می‌داند و به همین دلیل بنا بر تعطیل آنها بود، اما با درخواست‌های عدیده‌ای در این زمینه مواجه شدیم افزود: در نهایت قرار شد در استان فرماندارن در این زمینه بسته به وضعیت موجود شهرستان خود تصمیم بگیرند، البته شهرستان‌های فوق بحرانی بافت، بردسیر و رفسنجان تالارها تعطیل هستند و برای شهر کرمان هم پیشنهاد تعطیلی دادیم، دیگر شهرستان‌ها اگر وضعیت بحرانی ندارند، فعالیت تالارها با شرط امکان تهویه و فضای مناسب و طرفیت یک سوم و ناظر مقیم دانشگاه علوم پزشکی می‌توانند فعال باشند.

تعطیلی آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی زنانه

جانشین استاندار کرمان در ستاد استانی مقابله با کرونا با بیان اینکه آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی زنانه را تعطیل اعلام کرده اما آرایشگاه‌های مردانه بارعایت نکات می‌توانند فعال باشند گفت: آمار ابتلا و مرگ و میر بیماری کرونا تابع وضعیتی است که رفتار ویروس مشخص می‌کند و گروه‌های تخصصی دانشگاه‌های علوم پزشکی رصد آن را در سطح استان به صورت روزانه دارند.  

وی ادامه داد: احتمال تغییر و تشدید محدودیت‌ها وجود دارد و همه مسئولان و دست‌اندرکاران بهداشتی معتقد هستند هر چه رعایت‌ها کمتر شود، موارد ابتلا به بیماری بیشتر می‌شود.  

بصیری از شهروندان خواست تا با رعایت نکات بهداشتی، سیر منحنی ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا کاهش یابد و بیان کرد: تمام شرایط استان را فراهم کردیم که اگر احیانا از حالت قرمز گذشت تمهیدات دیده شود. 

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.