• یکشنبه / ۲۵ آبان ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۲
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: 99082517029
  • خبرنگار : 50181

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه:

در جایگاه‌های سوخت کرمانشاه کم‌فروشی بنزین نداریم

در جایگاه‌های سوخت کرمانشاه کم‌فروشی بنزین نداریم

ایسنا/کرمانشاه مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه به مردم اطمینان داد که کم فروشی بنزین در جایگاه‌های سوخت صورت نمی‌گیرد.

فریدون یاسمی در نشست خبری که امروز (25 آبان) برگزار شد با بیان اینکه هیچ مشکلی برای تامین سوخت زمستانی خانوارها در منطقه کرمانشاه وجود ندارد، اظهار کرد: هم اکنون حدود 56 هزار خانوار درکرمانشاه داریم که نیازمند تامین سوخت مانند نفت سفید و سیلندر گاز مایع هستند که سهمیه کافی برای همه این خانوارها در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در گذشته تعداد مشترکین نفت سفید در کرمانشاه نزدیک به 75 هزار خانوار بود، از راستی آزمایی مشترکین به منظور جلوگیری از هدررفت و قاچاق احتمالی سوخت خبر داد و گفت: بعد از راستی آزمایی که انجام دادیم، تعداد مشترکین نفت سفید از حدود 75 هزار خانوار به نزدیک به 56 هزار خانوار کاهش یافت.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه ادامه داد: تا کنون 51 هزار خانوار از این تعداد برای دریافت سهمیه‌ سوخت خود مراجعه کرده اند و اطلاع رسانی کافی برای همه صورت گرفته است.

به گفته یاسمی، متقاضیان باید در سامانه "صدف" ثبت نام کنند و سپس سهمیه سوخت آنها بر روی کارت بانکی که معرفی کردند فعال خواهد شد و با مراجعه به فروشندگی‌های مجازی که در روستاها وجود دارد و دستگاه کارت خوانی که در اختیار آنها قرار گرفته، سهمیه خود را دریافت کنند.

وی تاکید کرد: تا زمانی که 70 درصد مشترکین سهمیه نوبت اول خود را دریافت نکنند، نوبت دوم سهمیه سوخت اعلام نخواهد شد.

56 هزار خانوار سیلندر گاز 9700 تومانی می‌گیرند

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه از تامین سلیندر گاز مایع به میزان کافی برای همین 56 هزار مشترک استان هم خبر داد و افزود: نزدیک به 4500 تن یعنی حدود دو برابر نیاز و مصرف سلیندر گاز مایع تامین خواهیم کرد تا مشکلی برای مردم ایجاد نشود.

یاسمی تاکید کرد: این سهمیه با همکاری پنج شرکت موزع اصلی و همچنین 240 عامل توزیع سیار در اختیار مشترکین قرار می‌گیرد و سهمیه ماهیانه هر خانوار نیز حداقل چهار کپسول یازده کیلویی و برای مناطق سردسیر پنج تا شش کپسول است.

وی با بیان اینکه بر این اساس میزان مصرف و نیاز گاز مایع حدود دو هزار تن خواهد بود، گفت: از مازاد این سهمیه برای تامین گاز مورد نیاز ایزوبام کاران، بومگردی‌ها، قهوه‌خانه‌های بین راهی، اصناف، خانه باغ‌ها، رانندگان، نیروهای نظامی و... استفاده می‌کنیم، اما باید درخواست آنها در سامانه صدف اعلام و سپس بررسی شود.

یاسمی قیمت هر سیلندر کپسول گاز یازده کیلویی را نیز 9700 تومان اعلام کرد که در همه نقاط یکسان خواهد بود و افزود: اگر افرادی سیلندر گاز را خارج از شبکه دریافت و آن را با قیمت بالاتر بفروشند، شرکت  پخش فراورده‌های نفتی مقصر نیست. زیرا ما تنها وظیفه تامین گاز را داریم و نظارت بر قیمت آن با دستگاه‌هایی مانند صنعت، معدن و تجارت یا تعزیرات حکومتی است.

وی تاکید کرد: کرمانشاه از اولین مناطقی بود که توزیع سیلندر گاز مایع از ابتدای تیرماه به صورت الکترونیکی صورت می‌گیرد که مهمترین مزیت آن تحویل گاز مایع به مشترکین با قیمت مصوب است.

کاهش 24 درصدی مصرف بنزین

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی کرمانشاه در ادامه اشاره‌ای هم به وضعیت مصرف بنزین در یکسال اخیر که قیمت بنزین بالا رفته داشت و اظهار کرد: در این یک سال حدود 24 درصد کاهش مصرف بنزین داشتیم و به همین میزان مصرف CNG به عنوان سوخت جایگزین افزایش پیدا کرد.

یاسمی درباره وضعیت عرضه بنزین در جایگاه‌های سوخت نیز عنوان کرد: به مردم اطمینان می‌دهیم طی چندین مرحله بر وضعیت عرضه بنزین در جایگاه‌ها نظارت می‌شود و امکان کم فروشی و یا عدم مطابقت سوخت خریداری شده با آنچه که بر تابلو نازل جایگاه درج شده وجود ندارد.

وی از گشت‌های شبانه و روزانه که برای نظارت بر جایگاه‌ها اعمال می‌شود یاد کرد و ادامه داد: زاویه دید دوربین مدار بسته جایگاه‌ها نیز با همکاری ما مشخص می‌شود و امکان نظارت بر آن وجود دارد.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه با بیان اینکه پیمانه گردان داخل تلمبه جایگاه‌ها نیز ماهانه بررسی و پلمب می‌شود و کاور روی تلمبه نیز چهار بار پلمب می‌شود، خاطرنشان کرد: فک پلمب و دستکاری آن با جرایم زیاد همراه است.

یاسمی عنوان کرد: به علاوه میزان سوخت تحویلی و سوخت مصرفی نیز بر اساس معیاری مشابه کنتور بررسی می‌شود و عدد دقیق آن مشخص است که امکان کم فروشی را از بین می‌برد.

به گفته این مسئول،کیفیت بنزین تحویلی نیز مدام نمونه‌گیری و پایش می‌شود.

وی به مردم اطمینان داد مشکلی در جایگاه‌های سوخت وجود ندارد و یادآور شد: البته ممکن است موارد استثنایی به دلیل ایجاد نقص در دستگاه وجود داشته باشد و اگر مردم با موردی مواجه شدند از طریق سامانه تلفنی 09627 به ما اطلاع بدهند.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه از عرضه بنزین سوپر هم در جایگاه‌های سوخت کرمانشاه یاد کرد و افزود: طبیعی است که عرضه بنزین سوپر صرفا در جایگاه‌هایی صورت می‌گیرد که مخزن لازم برای این کار را تعبیه کرده اند و به تدریج بنزین سوپر به آنها تحویل خواهد شد.

دوگانه سوز شدن رایگان 2400 خودرو عمومی در کرمانشاه

یاسمی در ادامه از اقدامات انجام شده برای دوگانه سوز کردن رایگان خودروهای حمل و نقل عمومی هم نام برد و با بیان اینکه کرمانشاه جزو سه منطقه برتر در این زمینه است، اظهار کرد: تاکنون 2400 دستگاه تاکسی و وانت عمومی گازسوز شدند و این کار برای هزار خودرو دیگر که ثبت نام کردند نیز انجام خواهد شد.

وی از مالکین خودروهای  تاکسی و وانت عمومی خواست برای این طرح ثبت نام کنند و افزود:  هم اکنون هشت کارگاه شامل پنج کارگاه در شهرستان کرمانشاه و سه کارگاه در شهرستان‌های سنقر، هرسین و کنگاور در این زمینه فعالیت دارند.

یاسمی با اشاره به اینکه استفاده از گاز CNG صرفه‌جویی مناسبی در مصرف بنزین به همراه خواهد داشت، از رانندگان خودروهای عمومی درخواست کرد از فرصتی که ایجاد شده استفاده کنند.

وی همچنین از تامین 95 میلیون لیتر نفت گاز برای مصرف یکساله ادوات کشاورزی استان هم خبر داد و افزود: هم اکنون 23 هزار دستگاه تراکتور، کمباین و ... از این سهمیه استفاده می‌کنند و راستی آزمایی خودروها نیز انجام شده است.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌ها نفتی کرمانشاه با بیان اینکه متقاضیان باید در این زمینه از طریق سامانه صدف اقدام کنند، تاکید کرد: سهمیه تحویلی به کشاورزان بر اساس سطح زمین زیر کشت و تعداد ادوات تعیین می شود.

یاسمی اظهار کرد: در گذشته این سهمیه به صورت ماهیانه و کالابرگی توزیع می‌شد که مشکلات خود را داشت، اما اکنون این سهمیه توسط کارت بانکی و به صورت فصلی عرضه می‌شود و پیگیریم عرضه آن شش ماه یکبار شود.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.