• سه‌شنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۹ / ۱۵:۰۲
  • دسته‌بندی: سیاست داخلی
  • کد خبر: 99091108824
  • خبرنگار : 71381

پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۱ آذر ایسنا

پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۱ آذر ایسنا

تکلیف مجلس به آموزش و پرورش برای اعمال مدرک دوم تحصیلی فرهنگیان فعال در سال ۹۹/ نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه/ توضیحات نماینده مهاباد در مورد طرح جدید بازنشستگی پیش از موعد/ تصویب کلیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و...در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.

آموزش و پرورش مکلف به اعمال مدرک دوم تحصیلی فرهنگیان فعال در سال ۹۹ شد

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در خصوص طرح یک فوریتی تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش را بررسی کرده و به منظور تامین نظر شورای نگهبان تغییراتی در آن اعمال کردند که بر این اساس وزارت آموزش و پرورش مکلف به اعمال مدرک دوم تحصیلی افرادی شد که در سال جاری در مدارس فعالیت آموزشی دارند.

این خبر در صدر اخبار پرمخاطب امروز قرار گرفت.

پاسخ به ترور با حداکثر درد برای جنایتکاران خواهد بود/وزارت خارجه به خاطر منافع کشور سکوت می‌کند

دومین خبر پربازدید،‌ نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه بود.

سعید خطیب زاده شهادت محسن فخری‌زاده، دانشمند دفاعی و هسته ای کشور را تسلیت گفت و تأکید کرد: ما همان طور که قبلا نیز گفته ایم پاسخ مناسب را به عاملان و آمران این ترور خواهیم داد. این سیاست قطعی ما است. پاسخ ما به این جنایت متناسب و با حداکثر درد برای آن هایی که این جنایت را انجام داده اند، خواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی در ارتباط با اظهار نظرهای برخی از افراد در مورد ارتباط ترور شهید فخری زاده با برجام و تلاش عده ای برای استفاده از فضای بوجود آمده جهت زیر سوال بردن برجام و تلاش های وزارت خارجه اظهار کرد: اجازه بدهید وزارت خارجه در مباحث داخلی سکوت کند و به خاطر منافع عالی کشور، نظام و مردم این سخنان را می‌شنود و سکوت می کند و اگر روزی این منع برداشته شود و ما بتوانیم در فضای بهتری گفت و گو کنیم مواردی که گفته می شود خیلی مهم است. البته برخی از این موارد را آقای ظریف شب گذشته در اینستای خود مطرح کردند و در مصاحبه های اخیری که داشتند اشاراتی به آن ها داشتند.

مجلس نمی تواند در موضوع برجام وارد شود

 پاسخ سخنگوی دولت به سوالی درباره طرح نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر اقدام فوری برای لغو تحریم ها هم از پرمخاطب ها بود.

وی با بیان اینکه تصمیم گیری درباره برجام از اختیارات شورای عالی امنیت ملی است، گفت: مسئولیت هر گونه تصمیم درباره برجام و برنامه های هسته ای براساس اصل ۱۷۶ قانون اساسی فراقوه ای بوده است، هیچ نهاد و قوه ای به تنهایی نمی تواند خارج از این چارچوب اقدام کند و به نظر می رسد مجلس هم نمی تواند در این موضوعات وارد شود و قطعا شورای نگهبان در مورد این طرح به این موارد توجه خواهد کرد و به محدودیتهای قانونی، ملاحظات و مصلحت های ملی توجه خواهد شد.

توضیحات نماینده مهاباد در مورد طرح جدید بازنشستگی پیش از موعد

توضیحات نماینده مردم مهاباد در مجلس در مورد طرح جدید بازنشستگی پیش از موعد هم از خبرهای مورد توجه مخاطبان بود.

جلال محمودزاده گفت: بر اساس طرح جدید آقایان با ۲۵ سال و بانوان با ۲۰ سال سابقه کار بازنشسته می شوند. همچنین بازنشسته شدن کارمندان نیازی به تایید مدیر یا رئیس اداره مربوطه ندارد و شرط سنی سابق از این طرح حذف شده است.

کلیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها تصویب شد

 خبر بعدی، تصویب کلیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران با رای ۲۵۱ نماینده مجلس بود.

عدم اجرای پروتکل الحاقی باعث تردید و ابهام نسبت به برنامه هسته‌ای ایران می‌شود

توضیحات سخنگوی سازمان انرژی اتمی در جریان بررسی کلیات طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران» در جلسه علنی مجلس هم از دیگر اخبار پربازدید بود.

بهروز کمالوندی با بیان اینکه اجرای پروتکل الحاقی هیچ مشکلی را در روند برنامه غنی سازی ایجاد نمی‌کند در عین حال تاکید کرد که عدم اجرای پروتکل الحاقی باعث تردید و ابهام نسبت به برنامه هسته‌ای ایران می‌شود.

برخی دیگر از اخبار پربازدید مربوط به این طرح را می توانید در لینک های زیر بخوانید.

موافقت مجلس با اعطای فرصت یک ماهه به دولت به منظور توقف اجرای پروتکل الحاقی

مهلت ۵ ماهه برای بهره برداری از کارخانه تولید اورانیوم فلزی در اصفهان

مخالفت مجلس با الزام دولت به خروج بلافاصله از پروتکل الحاقی

سازمان انرژی اتمی مکلف به تولید اورانیوم با غنای ۲۰ درصد شد

***

واکنش عربستان به ترور دانشمند هسته‌ای ایران

خبر بعدی،‌ واکنش نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل به ترور دانشمند هسته‌ای کشورمان بود.

عبدالله المعلمی نماینده دائم عربستان در سازمان ملل در واکنش به ترور محسن فخری زاده، دانشمند هسته‌ای ایران گفت: ما به طور مطلق سیاست ترور را تایید نمی کنیم و از دست رفتن یک دانشمند مسلمان را خسارتی برای تمام امت اسلامی می دانیم. ما همزمان خواهان عدم تشدید تنش و واکنش های احساسی هستیم زیرا این امور به نتایج مثبت نمی انجامد.

گزینه‌ها و چگونگی پاسخ ایران به ترور شهید فخری‌زاده باید در ابهام بماند

اظهارات یک کارشناس مسایل بین الملل درباره گزینه‌ها و چگونگی پاسخ ایران به ترور شهید فخری‌زاده هم از خبرهای مورد توجه مخاطبان بود.

صباح زنگنه  خاطرنشان کرد: به طور کلی معتقدم باید درباره چگونگی پاسخ به این اقدام و گزینه های مدنظر، دشمنان و جنایت کاران را در ابهام قرار داد و این مساله از اجرای مکافات شاید آثارش بیشتر هم باشد.

برخی دیگر از اخبار مرتبط با ترور شهید فخری زاده را در لینک های زیر دنبال کنید.

انتشار تصویری از اعطای نشان درجه‌ی دو خدمت به شهید فخری زاده توسط رئیس‌جمهوری

رسیدگی ویژه به پرونده ترور محسن فخری زاده در قوه قضاییه

روایت سردار جلالی از ساخت آزمایشگاه ایرانی «سطح سه زیستی» با مدیریت شهید فخری‌زاده

ترور شهید فخری‌زاده بازکردن جعبه پاندورا و یک بازی خطرناک است

دشمنان بدانند بازی یک طرفه تمام شده است

نامه ایران به کمیسر عالی حقوق بشر در پی ترور شهید فخری‌زاده

عاملان و آمران ترور شهید فخری‌زاده پاسخ خود را از ملت ایران خواهند گرفت

دشمن در زمان منطقی مجازات شود

***

سردار روزهای یخ‌زده

گزارش ایسنا در سالروز شهادت " میرزا کوچک خان " از پربازدید های بامداد امروز بود.

سرداری روحانی که جان خود را در کف دستش گرفت و حاضر شد در راه وطن و پایان دادن ظلم قجری و پهلوی در سرمای استخوان سوز کوهستانهای شمال یخ بزند.

واکنش غریب‌آبادی به اظهارات مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

واکنش سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، به اظهارات مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که گفته است هیچکس و از جمله ایران از کاهش یا محدودیت بازرسی‌ها برنده نمی‌شود، هم از خبرهای پرمخاطب بود.

کاظم غریب‌آبادی در این رابطه گفت: از آژانس در وهله اول انتظار می‌رود که به‌طور شفاف موضع خود را در ارتباط با اقدام تروریستی{ترور شهید محسن فخری‌زاده} اعلام کند و قویا این عمل را محکوم نماید.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.