• جمعه / ۱۰ آبان ۱۳۹۲ / ۱۲:۴۴
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 92081005946
  • منبع : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی

دستگیری زورگیرسابقه‌دار‌ با کلکسیونی از جرایم

کاراگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ سارق ستبقه داری را که این بار به زورگیری همراه با سلاح سرد روی اورده بود را دستگیر کردند.

کاراگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ سارق ستبقه داری را که این بار به زورگیری همراه با سلاح سرد روی اورده بود را دستگیر کردند.

به گزارش سرویس«حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ در ساعت 22:30 ، اواخر مهرماه سال جاری، مأموران کلانتری 126 تهرانپارس در حین گشت زنی در خیابان فرهنگ متوجه شدند که دو نفر در تعقیب جوانی هستند که با فریادهای «دزد – دزد» درخواست کمک می‌کردند که جوانی که قصد فرار داشت در اواسط خیابان و با وجود مشاهده مأموران اقدام به شکستن شیشه منزل یکی از شهروندان کرد و در حالی که قصد داشت تا با شیشه به سمت مردم و مأموران حمله‌ور شود، توسط مأموران دستگیر و به کلانتری منتقل شد که یکی از دو تعقیب کننده‌ی متهم، پس از حضور در کلانتری به مأموران اعلام کرد:در داخل مغازه، در حال فروش بودم که ناگهان متهم به سمت من حمله ور شد و با تهدید چاقو اقدام به سرقت یک عدد لپ تاپ، دو عدد گوشی تلفن همراه و وجوه نقد داخل مغازه کرد.

با توجه به مجروح شدن شاکی توسط متهم، وی برای انجام اقدامات درمانی به بیمارستان اعزام و متهم نیز با تشکیل پرونده "زورگیری" و به دستور شعبه پنجم دادیاری دادسرای امور جنایی جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار تیم زورگیری پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با انتقال متهم «بهروز» 21 ساله به پایگاه چهارم آگاهی بلافاصله وی به عنوان یکی از مجرمان سابقه‌دار شرق تهران که دارای هشت فقره سابقه دستگیری به اتهام جرایم مختلف سرقت، زورگیری، شرب خمر، درگیری و ... مورد شناسایی قرار گرفت.

متهم که چاره‌ای جز اعتراف نداشت در همان مراحل اولیه تحقیقات خود به ده‌ها فقره زورگیری در مناطق مختلف شهر تهران بویژه در محدوده نظام آباد، سبلان، نارمک، فرجام، هنگام، بلوار دلاوران، تهرانپارس، شمیران نو و .... اعتراف کرد که در تحقیقات از متهم مشخص شد که وی علاوه بر زورگیری از اماکن تجاری و رهگذران، اقدام به زورگیری خودروهای متعلق به تعدادی از شهروندان کرده و پس از ارتکاب جرایم مختلف با خودروهای مسروقه و نهایتا سرقت لوازم داخل خودروها، این خودروها را در سطح شهر رها و اقدام به زورگیری خودروهای جدید کرده است.

متهم در خصوص نحوه زورگیری خودروها به کارآگاهان گفت: در کوچه و خیابان‌های خلوت و در ساعات مختلف روز پرسه زنی می کردم و خودروهایی را که راننده آنها پیر بودند، شناسایی و در فرصت مناسب جلوی آنها را گرفته و با تهدید چاقو آنها را از ماشین پیاده و از محل متواری می شدم و چون به مصرف موادمخدر اعتیاد دارم جهت تأمین هزینه مواد مصرفی با خودروهای مسروقه اقدام به زورگیری می‌کردم و پس از فروش لوازم داخل خودرو، آنها را رها می‌کردم.

با توجه به شناسایی شیوه و شگردهای مختلف زورگیری توسط متهم و اعترافات صریح وی به ده‌ها فقره زورگیری، بررسی پرونده سرقت‌های مشابه در مناطق مختلف به ویژه شرق تهران در دستورکار کارآگاهان قرار گرفت و ده‌ها مالباخته پس از حضور در پایگاه چهارم آگاهی , متهم را به صورت دقیق مورد شناسایی قرار دادند.

یکی از مالباختگان که خودرواش توسط متهم سرقت و چندین روز را جهت انجام اقدامات درمانی در بیمارستان به سر برده بود در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان کرد که متهم در حضور تعدادی از شهروندان و با قدرت نمایی اقدام به مجروح کردن وی و نهایتا سرقت خودرو کرده است .

با توجه به شیوه و شگرد متهم در "قدرت نمایی" متهم به محل زورگیری منتقل و تعدادی از شاهدان وی را به عنوان سارق زورگیر مورد شناسایی قرار دادند؛ شاهدان در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشتند: در ساعت شاهد صحنه زورگیری و ضرب و شتم راننده یک دستگاه پراید توسط یک جوان سارق بودیم؛ با صدای داد و فریادهای راننده همگی به خیابان آمدیم و شاهد قمه خوردن راننده و خونریزی شدید وی از ناحیه سر و صورت بودیم؛ قصد کمک به راننده پراید را داشتیم اما با تهدید سارق که قمه در دست داشت، نتوانستیم اقدامی در این خصوص انجام دهیم و جوان زورگیر بعد از مجروح کردن راننده، ماشین پراید را سرقت و از محل متواری شد و ما نیز به علت شدت جراحت های وارد شده به راننده , به سرعت او را به بیمارستان رساندیم که بلافاصله به اتاق عمل منتقل شد.

یکی از مالباختگان پس از حضور در پایگاه چهارم آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: با خودروی شخصی در خیابان گرگان در حال تردد بودم که یک دستگاه موتورسیکلت از پشت سر با خودروی اینجانب برخورد کرد؛ بنده جهت مداوای یکی از موتورسواران ایشان را سوار خودرو کرده و از من خواستند تا وی را جهت مداوا به بیمارستان منتقل کنم؛ در حال رفتن به سمت بیمارستان در خیابان هنگام بودیم که ناگهان این شخص از زیر کمر خود یک قمه خارج و ضربه‌ای به سرم زد و با تهدید مبلغ یک میلیون و 250 هزار تومان وجه نقد و خودروی مرا به زور سرقت کرد و همراه با همدستش که با موتورسیکلت در پشت سر حرکت می کرد متواری شد.

یکی دیگر از مالباختگان نیز پس از شناسایی متهم به کارآگاهان گفت در حوالی خیابان خواجه نظام در حال برگشت به سمت منزل بودم که یک دستگاه موتورسیکلت جلوی حرکت من را مسدود کرد و ترک نشین آن به زور سوار ماشین شد؛ متهم ابتدا اتهام مزاحمت برای خواهرش را مطرح کرد و در ادامه با تهدید چاقو مرا به سمت صندلی شاگرد راننده هل داد و خودش پشت فرمان نشست؛ در حالی که این شخص کاملا مست بود، دیوانه وار شروع به رانندگی کرد و وارد اتوبان صیاد و بزرگراه رسالت شد و نهایتا در میدان رسالت – خیابان نیروی دریایی با تهدید چاقو اقدام به زورگری 300 هزار تومان وجه نقد، دو عدد گوشی تلفن همراه و یک رشته گردنبند طلا کرد و پس از برداشتن سوئیچ از ماشین پیاده و به همراه همدستش و با موتورسیکلت از محل متواری شد.

یکی از مالباختگان که متهم در محدوده میدان محسنی اقدام به زورگیری از وی کرده بود با بدست داشتن تصاویر صحنه زورگیری به پایگاه چهارم آگاهی مراجعه و در شکایت خود به کارآگاهان گفت: در خیابان میرداماد – نبش میدان محسنی قصد مراجعه به منزل یکی از دوستان را داشتم که جوانی از موتورسیکلت پیاده و ابتدا از من نشانی آدرس یک محل را پرسید که ناگهان چاقویی را از لباسش خارج و به زور اقدام به سرقت وجوه نقد گوش تلفن همراه، دستبند و گردنبند همراهم کرد و با موتور از محل متواری شد.

همزمان با شناسایی تعدادی از جرایم متهم در مناطق مختلف شهر تهران پلیس های آگاهی تعدادی از شهرهای شمالی اعلام داشتند که بهروز تحت تعقیب آنها نیز قرار داشته و حتی در یک فقره متهم قصد داشته تا پس از ورود به عنف به منزل یکی از شهروندان در شمال کشور اقدام به آزار و اذیت وی کند که با اطلاع همسایگان و دخالت آنها متهم به ناچار و از طریق پنجره متواری شده است که با توجه به سوابق متعدد دستگیری متهم در شهرهای شمالی کشور - به اتهام ارتکاب جرایم مختلف «مشارکت در سرقت مقرون به آزار» و «ایراد ضرب و جرح عمدی با چاقو» - پس از چهره نگاری، "بهروز . ح" توسط شاکیه مورد شناسایی قرار گرفته است .

سرهنگ رضا مؤذن، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات متهم , دو نفر از همدستانش نیز که در سرقت‌ها به عنوان راننده موتورسیکلت وی را همراهی کرده بودند نیز در مناطق شرق تهران شناسایی، دستگیر و در اعترافات خود به مشارکت در سرقت ها اعتراف کردند اما بنا بر اعترافات متهم اصلی پرونده همدستان وی و نهایتا شناسایی متهم اصلی پرونده از سوی تمامی مالباختگان , این موضوع کاملا محرز شده است که بهروز در تمامی سرقت ها شخصا اقدام به زورگیری، قدرت نمایی و سرقت کرده است " .

وی با اشاره به تعداد زیاد و احتمال افزایش جرایم ارتکابی از سوی متهم , در پایان این خبر عنوان داشت: با توجه به سوابق متعدد متهم در ارتکاب جرایم مختلف بویژه سرقت‌های بعنف، شناسایی متهم از سوی ده‌ها مالباخته ،تنوع شیوه و شگردهای سرقت‌ها انجام شده توسط متهم و احتمال ارتکاب جرایم و سرقت های مشابه در مناطق مختلف شهر تهران و همچنین دیگر شهرهای کشور بویژه شهرها و استان های شمالی، دستور انتشار دستور متهم از سوی قاضی صادر شده است؛ لذا از کلیه شهروندان، مالباختگان و شکات که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در سیدخندان – خیابان ابوذر غفاری – جنب کلانتری 120 سیدخندان مراجعه کنند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۲-۰۸-۱۰ ۱۳:۰۹

بايد قوه قضاييه بدون فوت وقت اين افرادو اعدام و يا با يک درجه تخفيف حبس ابد کنه تا کسي از ترس جرات نکنه از اين کارها بکنه. اينجور آدما با اين همه شرارت ارزش زنده ماندن ندارن چون اگه ميخواستن آدم بشن شده بودن