• یکشنبه / ۹ اسفند ۱۳۹۴ / ۱۷:۰۸
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 94120906132
  • خبرنگار : 71431

فرار ناکام هالیوودی از دست پلیس

فرار ناکام هالیوودی از دست پلیس

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری اعضای باندی که اقدام به سرقت به عنف از شهروندان کرده بودند، خبر داد.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری اعضای باندی که اقدام به سرقت به عنف از شهروندان کرده بودند، خبر داد.

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ساعت یک بامداد هفتم بهمن ماه امسال، از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 وقوع یک فقره سرقت به عنف خودرو به کلانتری 118 ستارخان اعلام شد که با حضور مأموران کلانتری خانم جوانی به مأموران اعلام کرد که توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو ماکسیما سفید رنگ مورد ربایش قرار گرفته و نهایتا سارقان پس از سرقت خودرو و دیگر اموال مالباخته متواری شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف همراه با آدم ربایی و به دستور قاضی، بازپرس شعبه چهاردهم دادسرای ناحیه 2 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در تاریخ ششم بهمن ماه به منزل یکی از دوستانم در بلوار فردوس، نبش خیابان ابراهیمی شمالی رفته و خودرو تویوتا لندکروز مشکی خود را در داخل کوچه پارک کرده بودم ؛ قصد سوار شدن به ماشین را داشتم که ناگهان فرد ناشناسی از پشت سر ، سوار ماشین شد و دهان مرا گرفت . نفر دوم ، از سمت در راننده سوار ماشین شد و چاقو رازیر گلویم گذاشت ؛ با جیغ و فریاد تلاش کردم تا در ماشین را باز نگه دارم اما نفر سومی با قدی بلند ، کنار ماشین آمد و در را بست ؛ همان لحظه دیدم که ماکسیمای سفید رنگی کنار ماشین من ایستاده است .

زن جوان در ادامه اظهارات به کارآگاهان گفت: با تهدید چاقو و ضرب و شتم شدید مرا به صندلی عقب برده و پارچه ای مشکی روی سرم کشیدند، دستهایم را بستند و فرد دیگری پشت فرمان نشست و شروع به حرکت کرد. به همراه خود مقداری طلا داشتم که قصد داشتم برای تعمیر به طلاسازی ببرم اما سارقان آنها را به‌همراه مدارک شناسایی ، دو عدد گوشی تلفن همراه به ارزش تقریبی 12 میلیون تومان ، پول و چندین فقره چک حامل به مبلغ 60 میلیون تومان از من گرفتند و نهایتا در داخل کوچه ای فرعی در منطقه ستارخان مرا از ماشین پیاده کرده و خودشان با تویوتا از محل متواری شدند . همان لحظه دوان دوان خودم را به خانه ای رساندم که آقایی داشت وارد آن می شد ؛ این آقا و خانواده اش پس از اطلاع از موضوع سرقت ، به من کمک کرده و به خانواده ام و همچنین 110 زنگ زده و موضوع را به آنها اطلاع دادند.

با ثبت مشخصات خودرو تویوتا لندکروز به شماره انتظامی معلوم در سیستم جامع پلیس ، مأموران کلانتری 153 شهرک ولیعصر در ساعت 14 روز بیستم بهمن ماه، در حین گشت زنی در محدوده پاسگاه نعمت آباد – کوی باقری به یک دستگاه خودرو تویوتا لندکروز مشکی پارک شده در محل مشکوک شدند ؛ در بررسی ارکان هویتی خودرو، مأموران اطلاع پیدا کردند که خودرو دارای سابقه سرقت بوده و دستور توقیف آن از سوی اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شده است .

با اعلام خبر کشف خودرو مسروقه ، تیمی از کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی به محل کشف خودرو مراجعه و در تحقیقات میدانی موفق به شناسایی یک شعبه بانک خصوصی و چند واحد تجاری در محدوده کشف خودرو شدند ؛ همچنین با بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته این مراکز ، کارآگاهان موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو ماکسیما سفید رنگ به شماره انتظامی معلوم شدند که راننده تویوتا لندکروز پس از پارک خودرو در خیابان ، سوار آن شده و محل را ترک کرده بود.

سرانجام با اقدامات پلیسی، جوانی 23 ساله به نام سعید . ع در خیابان سپاه شناسایی و در تاریخ ششم اسفندماه دستگیر شد ؛ متهم تلاش کرده بود تا با ایجاد درگیری فیزیکی از محل متواری شود که توسط کارآگاهان دستگیر و به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

سعید . ع پس از انتقال به اداره یازدهم پلیس آگاهی و مواجه حضوری با شاکی پرونده ، به عنوان یکی از سارقان مورد شناسایی قرار گرفت ؛ سعید که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت ، صراحتا به مشارکت در سرقت اعتراف و عنوان کرد که سرقت را به بهمراه یکی از دوستانش به‌نام حمید . ح و یکی از دوستان حمید انجام داده است.

سعید در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: روز سرقت در حوالی میدان صنعت در حال پرسه زنی و چرخیدن بودیم که یک دستگاه تویوتا لندکروز مشکی با یک راننده خانم جوان را شناسایی کردیم ؛ پشت سر ماشین بودیم که راننده تویوتا در بلوار فردوس توقف کرد و داخل یک مجتمع مسکونی شد ؛ حدود دو ساعت منتظر ماندیم تا مجددا زن جوان از مجتمع مسکونی خارج و به سمت تویوتا مراجعه کرد ؛ همان زمان بود که به سراغ زن جوان و ماشنین وی رفتیم و با تهدید چاقو اقدام به سوار کردن او کرده و از محل متواری شدیم.

با شناسایی مخفیگاه حمید در خیابان منوچهری ، کارآگاهان اداره یازدهم در ساعت 14:30 روز ششم اسفندماه به مخفیگاه حمید مراجعه کردند ؛ در زمان ورود به مخفیگاه حمید ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم سوم پرونده به نام مهران . ح نیز در همان محل حضور دارد. هر دو متهم اقدام به ایجاد درگیری شدید با کارآگاهان کردند ؛ در حین درگیری ، حمید در همان محل دستگیر اما مهران موفق به فرار شد ؛ تیمی از کارآگاهان برای دستگیری مهران ، به تعقیب او رفته اما ناگهان متهم اقدام به شلیک تیر به سمت آنها می کند.

با توجه به مسلح بودن متهم به اسلحه کمری و استفاده از آن ، کارآگاهان نیز اقدام به استفاده از سلاح می کنند ؛ در حین درگیری مسلحانه، مهران تلاش کرد تا ضمن متوقف کردن یک دستگاه خودرو پراید عبوری و گروگان گرفتن راننده پراید از محل متواری شود که کارآگاهان با شلیک گلوله به سمت لاستیک های خودرو مانع از حرکت پراید شده و همزمان متهم را نیز مورد اصابت چندین گلوله قرار می دهند و ضمن نجات جان راننده پراید ، مهران را دستگیر و برای انجام اقدامات درمانی به بیمارستان منتقل می کنند، در بازرسی از خشاب اسلحه کمری به دست آمده از متهم چندین فشنگ جنگی نیز کشف شد.

همزمان با انتقال مهران . ح به بیمارستان ، حمیدرضا . ت 25 ساله نیز به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل و در همان تحقیقات اولیه صراحتا به سرقت تویوتا لندکروز اعتراف کرد.

وی در اعترافاتش عنوان کرد که حدود دو ماه پیش نیز در یک تصادف ساختگی و با همدستی دوستانش یک دستگاه خودرو سوناتا را در خیابان ستاری از یک راننده خانم سرقت کرده اند.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: تحقیقات از سعید و حمید به عنوان دو متهم پرونده در مراحل اولیه قرار داشته و متهم سوم پرونده نیز به محض پایان اقدامات درمانی، برای تحقیقات به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل می شود.

وی ادامه داد:‌ همچنین بازپرس پرونده نیز قرار قانونی برای هر سه متهم پرونده را صادر و تحقیقات برای شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهمان در دستور کار کارآگاهان قرار گرفته است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد، بویژه توسط سرنشیان یک دستکاه خودرو ماکسیما سفید رنگ مورد سرقت ، تهدید و ... قرار گرفتند دعوت می شود تا برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.