• پنجشنبه / ۲۰ آبان ۱۳۹۵ / ۱۴:۱۸
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 95082014303
  • خبرنگار : 71431

سرقت مزدا3، برای موتور دزدی

سرقت مزدا3، برای موتور دزدی

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقی که برای سرقت موتورسیکلت سنگین اقدام به سرقت مزدا3 کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایسنا، در ساعت 16:30 روز 21 مهرماه امسال و از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 به کلانتری 126 تهرانپارس اعلام شد یکی از شهروندان، خودرو مسروقه‌اش را محدوده تهرانپارس شناسایی و در حال حاضر در حال تعقیب خودرو مسروقه‌اش است.

با اعلام خبر به کلانتری 126 تهرانپارس و با توجه به سارق بودن سرنشین خودرو مسروقه، بلافاصله مأموران کلانتری 126 تهرانپارس از طریق تماس با مالباخته اقدام به شناسایی محل دقیق تردد خودرو مسروقه مزدا 3 در خیابان 202 غربی تهرانپارس کرده و با حضور در این خیابان و قبل از هرگونه اقدام احتمالی سرنشین خودرو مسروقه برای فرار از محل ، وی را دستگیر و به کلانتری 126 تهرانپارس منتقل کردند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت خودرو و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و با ارجاع پرونده به پایگاه چهارم پلیس آگاهی و در تحقیقات از صاحب خودرو مزدا 3 کشف شده، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که خودرو کشف شده در ساعت 21 روز 19 مهرماه و در محدوده فلکه اول تهرانپارس سرقت شده است. در ادامه و با شناسایی هویت واقعی متهم به نام میثم . س 27 ساله که در زمان دستگیری خودش را به نام جعلی میلاد سعیدیان معرفی کرده بود ، کارآگاهان با بررسی سوابق وی اطلاع پیدا کردند که وی یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف در زمینه سرقت خودرو ، موادمخدر ، سرقت موتورسیکلت است ؛ همچنین در بررسی سوابق متهم مشخص شد که میثم . س در سال 1390 نیز به اتهام مشارکت در یک نزاع و درگیری منجر به جنایت دستگیر و روانه زندان شده و آخرین سابقه دستگیری وی به اواخر آذرماه سال گذشته باز می گردد که به اتهام سرقت موتورسیکلت دستگیر و مدتی را در زندان گذرانده بود.
با شناسایی میثم . س به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار و در بازرسی از مخفیگاه وی ، کارآگاهان موفق به کشف تعدادی از مدارک شناسایی متعلق به سایر خودروهای مزدا 3 مسروقه‌ای شدند که متهم بنا بر اعترافاتش ، در طول چند ماه گذشته و در محدوده تهرانپارس ، آنها را سرقت کرده است.

با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از متهم، کارآگاهان موفق به کشف بیش از پنج دستگاه خودرو مزدا 3 سرقت شده توسط متهم شدند ؛ در بررسی سوابق خودروهای کشف شده ، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که از یکی از این خودروها برای سرقت موتورسیکلت‌های سنگین بالای 250 سی سی استفاده شده است.

شاکی پرونده سرقت موتورسیکلت سنگین پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش ، تصویر موتورسیکلت خود را به همراه آگهی فروش آن در سایت دیوار قرار داده بودم که پس از مدت کوتاهی شخصی با تلفن همراه من تماس گرفت و عنوان داشت که قصد خرید آن را دارد ؛ پس از توافق در خصوص قیمت موتورسیکلت یعنی 24 ملیون تومان ، جوانی به عنوان خریدار و با یک دستگاه خودرو مزدا 3 به در منزل ما مراجعه و پس از بازدید موتورسیکلت عنوان داشت که تا چند روز دیگر نسبت به تحویل پول خرید موتور اقدام خواهد کرد .
مالک موتورسیکلت مسروقه در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در تاریخ 14 مرداد ماه امسال و در زمان ورود به داخل پارکینگ مجتمع متوجه شدم که موتور سرقت شده است؛ با طرح شکایت در خصوص سرقت موتور و در بررسی تصاویر دوربین های مداربسته محدوده محل سکونتمان، موفق به شناسایی همان جوان مدعی خرید موتورسیکلت خود شدم که در روز سرقت نیز با یک دستگاه خودرو مزدا 3 به شماره انتظامی معلوم به محل زندگی ما مراجعه کرده است و در ادامه مشخص شد که خودرو مزدا 3 داخل تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته نیز دارای سابقه سرقت است .

با توجه به اظهارات مالک موتورسیکلت، مواجه حضوری مابین متهم پرونده میثم . س و مالک موتورسیکلت مسروقه انجام و بلافاصله متهم مورد شناسایی قرار گرفت.
با شناسایی متهم پرونده توسط مالک موتورسیکلت مسروقه ، وی صراحتا به سرقت موتورسیکلت از داخل پارکینگ محل سکونت مالباخته اعتراف و در خصوص نحوه سرقت موتور نیز به کارآگاهان گفت: حدودا یک سال پیش من خودم مالک همین موتورسیکلت بودم که به دلیل اعتیاد شدید به شیشه مجبور به فروش آن شدم تا اینکه چندی پیش ، در زمان جستجو در داخل سایت دیوار به صورت کاملا اتفاقی موفق به شناسایی تصویر موتورسیکلت خود شدم ؛ با توجه به اینکه کلید یدک موتورسیکلت را از قبل نزد خود داشتم، طی تماس تلفنی با فروشنده موتور به در خانه ایشان رفته و پس از رؤیت موتور و اطمینان از اینکه، این موتور همان موتورسیکلت سابق بنده است تصمیم گرفتم تا در زمانی مناسب نسبت به سرقت آن اقدام کنم.

متهم در ادامه اعترافاتش، با اشاره به انجام سرقت های مشابه موتورسیکلت های سنگین با استفاده از خودروهای مزدا 3 مسروقه گفت: در یک فقره از سرقت ها نیز ، پس از شناسایی فروشنده موتور در شهرستان دماوند ، با یک دستگاه خودرو مزدا 3 مسروقه - که چند روز پیش از آن اقدام به سرقت آن در منطقه تهرانپارس کرده بودم – به این شهرستان رفته و در زمان بازدید موتورسیکلت ، سوئیچ خودرو مزدا 3 را در اختیار فروشنده  موتور گذاشته و از او خواستم تا به بهانه اطمینان از سلامت موتوری موتور اجازه دهد تا با آن مقداری رانندگی کنم؛ فروشنده موتور نیز با اطمینان از این موضوع که من واقعا خریدار هستم ، سوئیچ خودرو را از به امانت گرفت و موتور را برای دقایقی در اختیار من گذاشت ؛ من نیز از همین فرصت استفاده کرده و پس از سرقت موتور ، به سرعت به تهران آمدم.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه امیر افراسیابی ، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اشاره به اعتیاد شدید متهم به مصرف موادمخدر از نوع شیشه گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده جرایم ارتکابی متهم ، تاکنون بیش از 10 دستگاه خودرو مزدا 3 سرقت شده که تعدادی از آنها در مناطق حاشیه‌ای شهر تهران توسط متهم رها شده بودند ، کشف و به مالکین آنها بازگردانیده شده است .

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص سرقت های موتورسیکلت های سنگین توسط متهم پرونده نیز گفت: با انجام اقدامات پلیسی ، تعدادی از شکات شناسایی و در تحقیقات از آنها مشخص شد که تمامی این افراد از طریق سایت دیوار قصد فروش موتورسیکلت های خود را داشته‌اند که همگی آنها به شیوه ای یکسان یعنی استفاده متهم از خودرو مزدا 3 مسروقه مورد سرقت موتورسیکلت قرار گرفتند و متهم نیز برابر اعترافات تکمیلی، موتورسیکلت های مسروقه بعضا چند ده میلیون تومانی را به قیت هر دستگاه 3 الی 5 میلیون تومان به فروش رسانده است که اقدامات تکمیلی در خصوص دستگیری خریدار اموال مسروقه و کشف موتورسیکلت های مسروقه در دستور کارآگاهان این پایگاه قرار گرفته است.

افراسیابی افزود: در بررسی سوابق خودروهای مزدا 3 سرقتی شناسایی شده و اطلاع رسانی به عمل آمده در پرونده ، تعداد دیگری از شکات و مالباختگان شناسایی و پس از مراجعه به پایگاه چهارم پلیس آگاهی و مواجه حضوری با متهم صراحتا وی را مورد شناسایی قرار دادند لذا در ادامه رسیدگی به پرونده و به منظور شناسایی دیگر شکات و مالباختگانی که توسط متهم پرونده مورد سرقت ، کلاهبرداری و ... قرار گرفتند ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است.

وی از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت کرد تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سیدخندان – خیابان ابوذر غفاری – بالاتر از بیمارستان رسالت – جنب کلانتری 120 سیدخندان مراجعه کنند.

وی همچنین با اشاره به این پرونده به شهروندان هشدار داد: هر گونه خرید و فروش وسایل نقلیه موتوری باید ازطریق مراکز و بنگاه های رسمی و دارای مجوز انجام شود؛ استفاده از فضاهای مجازی برای انجام خرید و فروش اموال بدون توجه کردن به توصیه‌ها و هشدارهای پلیس در این خصوص می تواند زمینه سرقت اموال از سوی سارقین را فراهم کند.

انتهای پیام
  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.