• یکشنبه / ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ / ۱۵:۳۴
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 95111711855
  • خبرنگار : 71431

قتل هولناک مرد طلافروش در آژانس املاک

قتل هولناک مرد طلافروش در آژانس املاک

معاون مبارزه با جرایم جنایی تهران بزرگ از دستگیری مردی که بخاطر تامین بدهی‌اش به فرد دیگری، اقدام به فتل همسایه طلافروشش کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایسنا،  در ساعت شش صبح روز ۲۷ دی ماه امسال  از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ کشف جسدی در سطل زباله شهرداری به کلانتری ۱۲۱ سلیمانیه اعلام شد که درپی آن با حضور مأموران در محل کشف جسد واقع در خیابان مقداد، فلکه اول و انجام بررسی های اولیه مشخص شد جسد متعلق به مردی حدودا ۶۰ ساله است که هر دو پای وی از ناحیه ران پا قطع شده است.

برابر اظهارات عوامل شهرداری مشخص شد یکی از کارگران خدماتی شهرداری در حین تخلیه زباله متوجه جسد داخلِ سطل زباله شده که به علت وحشت، سطل زباله را وسط خیابان رها و نهایتا موضوع از طریق ۱۱۰ به پلیس اطلاع داده شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ پس از حضور در محل و انجام بررسی‌های اولیه اطلاع پیدا کردند که پرونده فقدانی متعلق به صاحب یک طلافروشی واقع در محل کشف جسد است و پرونده فقدانی نیز تاریخ ۲۵ دی ماه تشکیل شده و به صورت جداگانه در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در حال رسیدگی است که بلافاصله مشخصات فقدانی به نام صادق ۶۰ ساله با مشخصات جسد کشف شده مورد بررسی قرار گرفته و کارآگاهان موفق به شناسایی دقیق هویت جسد شدند.

با شناسایی هویت جسد، کارآگاهان به تحقیق از خانواده مقتول پرداختند و خانواده مقتول در اظهارات خود گفتند: مقتول هر روز صبح ساعت ۹:۳۰ به مغازه‌اش می‌رفت و ساعت ۱۳ برای صرف نهار به خانه می‌آمد. در تاریخ ۲۵ دی ماه طبق روال هر روز منتظر آمدن وی بودیم اما خبری از او نشد و پاسخگوی تماس های مکرر ما نیز نبود. حدود ساعت ۱۷ به مغازه طلافروشی رفتیم که متوجه باز بودن در مغازه، بهم ریختگی داخل مغازه و سرقت تمامی طلاجات داخل گاوصندوق و ویترین مغازه شدیم.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با انجام تحقیقات میدانی از محل کشف جسد، موفق به شناسایی یکی از کارگران خدمات شهرداری شدند که بنا بر اظهاراتش به همکاران خود، در ساعات پایانی شبِ ۲۶ دی ماه به یکی از کسبه محل برای انداختن بسته خون آلود به داخل سطل زباله کمک کرده بود. با شناسایی این کارگر خدماتی، بلافاصله تحقیقات از وی در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت و کارگر خدماتی مذکور در اظهاراتش گفت: در حال نظافت خیابان بودم که صاحب بنگاه املاکی واقع در محل از من برای انتقال یک بسته پیچیده شده با چادر خودرو به داخل سطل زباله درخواست کمک کرد. پس از انتقال بسته به داخل سطل زباله، متوجه خونی بودنش شدم و زمانیکه علت را از صاحب بنگاه جویا شدم، او عنوان داشت که مسأله مهمی نیست و من هم بدون آنکه به موضوع اهمیتی بدهم، به سراغ کار نظافت خیابان رفته و صاحب بنگاه املاک نیز پس از دادن مقداری انعام به بنده، محل را ترک کرد.

با توجه به اظهارات کارگر خدماتی، کارآگاهان اداره دهم اقدام به شناسایی بنگاه املاک کرده و با اخذ دستور قضایی از بازپرس پرونده که شخصا در محل جنایت حضور داشت، وارد بنگاه شده و با آثار جنایت روبرو شدند. در بررسی محل جنایت، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مغازه بنگاه املاک مجهز به دوربین مداربسته است که بلافاصله تصاویر دوربین مداربسته مغازه مورد بررسی قرار گرفت. در بررسی تصویر بدست آمده از دوربین‌های مداربسته، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که قتل توسط صاحب بنگاه املاک به نام هادی. چ ۴۰ ساله صورت گرفته و این شخص پس از ورود مقتول به داخل بنگاه به او حمله‌ور شده و اقدام به بستن وی بر روی یک صندلی کرده و او را مورد آزار و اذیت بدنی قرار داده است.

در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم پرونده پس از سرقت طلاجات داخل مغازه طلافروشی مقتول، مقادیری از طلاجات مسروقه را برای فروش به یک طلافروشی در منطقه افسریه برده و با استفاده از فاکتورهای فروش متعلق به مغازه طلافروشی مقتول، اقدام به فروش آنها به مبلغ ۳۵ میلیون تومان کرده و با پولش اقدام به خرید یک دستگاه خودرو پژو پرشیا سفید رنگ کرده است.

دستگیری هادی در شرایطی در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت که وی  بلافاصله پس از ارتکاب جنایت، از محل سکونتش واقع در خیابان نیروی هوایی متواری شده بود. در این شرایط، کارآگاهان اداره دهم آگاهی با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی محل تردد خودرو پژو پرشیا خریداری شده توسط هادی در محدوده خیابان نامجو شدند و این محل را تحت مراقبت نامحسوس خود قرار داده و سرانجام در ساعت ۲۲ روز ۱۶ بهمن ماه موفق به دستگیری وی شدند.

 در همان لحظه دستگیری متهم و در بازرسی از صندوق عقب خودرو پژو پرشیا، کارآگاهان موفق به کشف مقادیر دیگری از طلاجات سرقت شده از مغازه طلافروشی مقتول شدند.

هادی  که چاره‌ای جز اعتراف نداشت، صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف کرد و گفت: از حدود سه ماه پیش و به‌ واسطه بدهی ۳۰۰ میلیون تومانی، نقشه سرقت از طلافروشی مقتول را در ذهن خود آماده کرده بودم. طی این مدت، در چندین نوبت به طلافروشی مقتول رفته و حتی در این مدت او را تحت نظر قرار دادم و ساعت‌های حضورش را در مغازه به دست آورده بودم. سرانجام در روز شنبه ۲۵ دی ماه تصمیم به سرقت طلافروشی گرفتم. در ساعت۱۳، مقتول طبق روال هر روز اقدام به بستن مغازه اش کرد و سوار ماشین شخصی خود شد و من نیز با خودرو پژو پرشیا شخصی‌ام او را تعقیب کردم و در خیابان مسیل جاجرود بود که ماشین خود را به عقب ماشین مقتول کوبیدم. پس از ایجاد تصادف ساختگی، به بهانه پرداخت خسارت از مقتول دعوت کردم تا دو نفری به مغازه من برویم و ماشین خودم را در همان خیابان مسیل جاجرود پارک کرده و با خودروی مقتول به سمت بنگاه املاک حرکت کردیم. در نزدیکی بنگاه، ماشین مقتول را پارک کرده و داخل بنگاه شدیم و به محض ورود به داخل بنگاه، با ریموت اقدام به پائین آوردن کرکره کرده و پس از بسته شدن کرکره مغازه، به سمت مقتول حمله‌ور شدم. مقتول شوکه شده بود و قادر به انجام هیچ کاری نبود که با زور او را روی صندلی فلزی داخل مغازه بسته و برای گرفتن رمز گاوصندوق او را تحت فشار قرار دادم.

متهم ادامه داد: مقتول گفت که گاوصندوق داخل طلافروشی از نوع رمز دار نیست. پس از بستن دهان و بینی مقتول به مغازه مقتول رفته و اقدام به سرقت تمامی طلاجات داخل طلافروشی کردم و فردای سرقت به سراغ مقتول رفته و دیدم که او مرده است. قصد داشتم تا ابتدا جسد را داخل صندوق عقب خودرو مقتول قرار دهم اما صندوق عقب خودرو کوچک بود؛ به همین علت جسد را از ناحیه هر دو پا مثله کرده اما در ادامه تصمیمم برای انتقال جسد با خودرو تغییر پیدا کرد و قسمت‌های بریده شده جسد را داخل بسته‌ای قرار داده و با استفاده از تاریکی شب، آنها را به سطل زباله شهرداری منتقل کردم و  ماشین مقتول را برداشته و از محل دور شدم؛ برای تهیه ماشین جدید، قسمتی از طلاجات را در منطقه افسریه فروختم اما با این وجود و پس از گذشت چند روز دستگیر شدم.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی تهران بزرگ، با اعلام خبر کشف دو دستگاه خودرو متعلق به متهم و مقتول در محدوده خیابان مسیل جاجرود، گفت: متهم برای ارائه توضیحات به مقام محترم قضایی، در تاریخ ۱۷ بهمن ماه به دادسرای امور جنایی اعزام و بازپرس پرونده با توجه به دلایل و شواهد بدست آمده از محل ارتکاب جنایت و نهایتا اعترافات صریح متهم، اقدام به صدور قرار بازداشت موقت کرد و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
avatar
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۰۰:۰۳

هادی خیلی ارام بود ‌ومرد بدی نبود خوش اخلاق بود هنوز باور کردنی نیست اعتیاد به شیشه چه کرد با دو خانواده مقتول وقاتل هر دو داغدار شدند