• پنجشنبه / ۱۲ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۱
  • دسته‌بندی: چهارمحال و بختیاری
  • کد خبر: 99041209189
  • منبع : نمایندگی چهارمحال و بختیاری

نماینده مردم بروجن در مجلس:

نباید جامعه را درگیر اختلافات سیاسی کنیم

نباید جامعه را درگیر اختلافات سیاسی کنیم

ایسنا/چهارمحال و بختیاری رئیس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه نباید جامعه را درگیر اختلافات سیاسی کنیم و موجب فرصت‌سوزری شویم، گفت: مبنای مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری تعامل با مدیران برای پیشبرد اهداف است.

حجت‌الاسلام و المسلمین امیرقلی جعفری ۱۲ تیرماه در نشست خبری در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه قانون‌گذاری و نظارت از مهم‌ترین وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی است، اظهار کرد: قوانین باید راهگشای مشکلات باشد و نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی باید بدون اغماض انجام شود، مجلس یازدهم در نظارت هیچ خط قرمزی ندارد.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی افزود: شاکله مجلس شورای اسلامی با تشکیل کمیسیون‌ها شکل گرفت و از هفته آینده طرح‌ها و لوایح در کمیسیون‌های تخصصی بررسی می‌شود.

حل مشکلات معیشت مردم از اولویت اصلی مجلس است

وی حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را از اولویت‌های اصلی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و گفت: مردم در بحث تامین معیشت مشکلات فراوانی دارند، برای حل مشکلات باید به صورت شبانه‌روزی تلاش شود.

جعفری با تاکید بر اینکه چهارمحال و بختیاری دارای یک عقب‌ماندگی تاریخی است، خاطرنشان کرد: مشکلات در استان متراکم و مضاعف شده است، فرصت وقت‌کشی وجود ندارد و باید در این فرصت ۴ ساله دوران طلایی را رقم بزنیم.

رئیس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: بخشی از مشکلات کشور ناشی از تحریم‌ها و بخشی نیز ناشی از شرایط کرونا است، داد و ستدها محدود شده است و مسئولان با این شرایط کشور را اداره می‌کنند.

وی ادامه داد: باید با تلاش مضاعف مسئولان و کمک گرفتن از بدنه جامعه از این شرایط سخت عبور کنیم، اما متاسفانه فقدان برنامه‌ریزی منسجم و عدم بهره‌مندی از ظرفیت‌ها موجب شده با وجود تمامی دستاوردها، مردم طعم شیرین عدالت را نچشند.

جعفری با بیان اینکه برای توسعه کشور باید از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنیم، عنوان کرد: این به این معنی نیست که با سایر کشورها تعامل نداشته باشیم، اما در گام اول باید با استفاده از ظرفیت‌ها مشکلات را حل کنیم و در گام‌های بعدی برای حل مشکلات به بیرون دست یاری بدهیم.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی افزود: باید تلاش کنیم با ریل‌گذاری صحیح در مجلس شورای اسلامی و استفاده از ظرفیت نظارت برای اجرای قوانین با نگاه به درون به خودکفایی برسیم.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه نباید جامعه را درگیر اختلافات سیاسی کنیم و موجب فرصت‌سوزری شویم، تصریح کرد: مبنای مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری تعامل با مدیران برای پیشبرد اهداف است، اما با دستگاه و مجموعه‌ای که در آن فساد وجود دارد به شدت برخورد می‌کنیم، همچنین با مدیرانی که توان حل مشکلات را ندارند نیز برخورد خواهد شد.

نیمی از مردم چهارمحال و بختیاری با مشکل تأمین آب شرب مواجه هستند

جعفری با اشاره به اینکه مشکلات چهارمحال و بختیاری احصا و اولویت‌بندی شده است، یادآور شد: در حال حاضر مهم‌ترین مزیت این استان وجود منابع آبی است، اما همین مزیت امروز به بزرگترین چالش برای این استان تبدیل شده است، دشت‌های استان ممنوعه و ممنوعه بحرانی شده‌ است و نیمی از مردم چهارمحال و بختیاری با مشکل تأمین آب شرب مواجه هستند.

رئیس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: مردم با مشکل تأمین آب کشاورزی مواجه هستند، همچنین تعداد قابل توجهی از روستاهای ما با تانکر آبرسانی می‌شوند، ما در استان مشکل کمبود آب نداریم، بلکه در کشور و استان مشکل مدیریت آب داریم.

وی ادامه داد: متأسفانه با وجود ظرفیت‌های بسیار در حوزه کشاورزی عملکرد در این حوزه ضعیف بوده است، باید کشت گلخانه‌ای در این استان توسعه و الگوی کشت نیز تغییر پیدا کند.

جعفری با تأکید بر اینکه برای حل مشکلات چهارمحال و بختیاری باید مدیران از پشت میز بلند شوند، عنوان کرد: متأسفانه تعاملات برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی با مسئولان کشوری ضعیف است، عدم پیگیری مصوبات سفرهای مسئولان کشوری به استان موجب شده پروژه‌ها و مصوبات به کندی اجرا شود.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: برخی از مدیریت‌ها در چهارمحال و بختیاری ناکارآمد است، تعدادی از مدیران خسته و تنبل شده‌اند باید چاره‌ای برای ایجاد تحرک در مجموعه‌های اجرایی استان اندیشیده شود.

اجرای بهشت‌اباد بدون اخذ مجوز زیست‌محیطی تخلف آشکار است

وی در خصوص اجرای پروژه انتقال آب بهشت‌آباد در چهارمحال و بختیاری، خاطرنشان کرد: این پروژه تاکنون مجوزات زیست‌محیطی را اخذ نکرده‌، بنابراین اجرای مجدد این پروژه طبق قوانین یک تخلف آشکار  است و ما نیز خواستار برخورد با متخلفان هستیم.

جعفری با اشاره به اینکه از مدت‌ها قبل برای حل مشکلات آب از رئیس قوه‌قضاییه برای حضور در چهارمحال و بختیاری دعوت شده است، گفت: قول‌هایی برای حضور در آینده‌ای نزدیک از سوی ایشان داده شده است.

رئیس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری افزود: انتقال آب با تونل از بهشت‌آبادی که اکنون آبی برای انتقال ندارد کاملا غیرقانونی است، موضع ما در برابر دفاع از آب استان ضعیف نشده است و از مواضع خود عقب‌نشینی نمی‌کنیم، باب گفت‌وگو برای حل مسائل آبی باز است، اما شرط ما برای گفت‌وگو قانون و اجرای عدالت است.

وی تأکید کرد: نیمی از مردم ما با مشکل تأمین آب شرب مواجه هستند، پروژه بن- بروجن ما عملا تعطیل شده است، ما چگونه اجازه بدهیم آب برای مصارف غیرشرب از این استان منتقل و ۴ شهرستان ما به کویر تبدیل شود.

 برای حل مشکلات معیشتی به دنبال راهکار عملیاتی باشیم

جعفری با بیان اینکه در شرایط فعلی که روز به روز سفره مردم کوچک‌تر می‌شود جای بحث‌های سیاسی نیست، اظهار کرد: باید برای حل مشکلات معیشتی مردم به دنبال راهکار عملیاتی باشیم، اگر در کنار وزیر خارجه ما یک وزیر اقتصادی نیز در جلسات و مذاکرات حضور داشت می‌توانیم بازارهای صادراتی بسیاری در سراسر جهان داشته باشیم.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی افزود: متأُسفانه توجه چندانی به ظرفیت صادراتی به کشورهای همسایه صورت نگرفت، اگر بازارهای کشورهای همسایه در دست ما بود اکنون تحریم‌ها برای ما مشکل به وجود نمی‌آورد.

وی با بیان اینکه تنها ۳۰ درصد مشکلات کشور ناشی از تحریم‌ها است، تأکید کرد: بخش اعظمی از مشکلات کشور ناشی از سوءمدیریت است، نظام بودجه‌ریزی در کشور با اشکالات جدی مواجه است و باید مجلس در گام اول تنظیم لایحه بودجه را اصلاح کند، همچنین در درون خود مجلس نیز نیازمند اصلاحات هستیم.

مبارزه با فساد برای مدیران هزینه دارد

رئیس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه اجرای عدالت بدون مبارزه با فساد معنایی ندارد، یادآور شد: مبارزه با فساد باید از دستگاه‌های اجرایی آغاز شود و این کار برای مدیران هزینه دارد، اما برخی از مدیران نمی‌خواهند هزینه بدهند، مجلسی می‌تواند به موضوع فساد ورود پیدا کند که نمایندگانش درگیر فساد نباشند.

وی بیان کرد: متأسفانه قیمت زمین، مسکن، دلار، طلا و ... در حال افزایش است و هیچ‌گونه نظارتی بر این موضوعات صورت نمی‌گیرد، اگر ما توانستیم جنگ را مدیریت کنیم قطعا می‌توانیم از این گردنه نیز عبور کنیم.

جعفری در پایان در خصوص وضعیت فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی در کشور، گفت: متأسفانه در برخی از آسیب‌های اجتماعی چهارمحال و بختیاری نسبت به شاخص‌ها وضعیت مطلوبی ندارد، می‌طلبد کمیسیون فرهنگی و قضایی مجلس به بحث آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی ورود پیدا کنند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.