• چهارشنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۷
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: 99071612238
  • خبرنگار : 50402

درخواست معاون وزیر ورزش از مدیرکل ورزش همدان:

برای رسیدگی به امور ورزش قهرمانی برنامه‌ریزی شود

برای رسیدگی به امور ورزش قهرمانی برنامه‌ریزی شود

ایسنا/همدان معاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان از مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان همدان درخواست کرد که برنامه ریزی برای رسیدگی به امور ورزش قهرمانی صورت گیرد و قانون‌مداری، اجرای قانون و مقررات و شفاف سازی بر روی امور مالی با دقت انجام شود.

جمشید تقی‌زاده چهارشنبه ۱۶ مهر ماه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان، اظهار کرد: سیاست وزارت ورزش و جوانان این است به صورت چرخشی مدیران را در کشور جا به جا کند.

وی تصریح کرد: خدماتی که جهانشیر، مدیرکل سابق انجام داده، بسیار مؤثر بوده و شبانه روزش را برای ورزش و جوانان وقف کرده است و تا زمانی که سمت جدیدی دریافت کند به عنوان مشاور بنده تعیین می شود.

تقی‌زاده با بیان اینکه همه نمایندگان در کنار سیفی، مدیرکل جدید هستند به طوریکه او فردی است که هیئت علمی دانشگاه و قهرمان بوده و افتخارات بسیار خوبی در سطح کشور داشته است، خاطرنشان کرد: هیچ استانی را ندیدم که همه نمایندگان و استاندار روی یک مدیر توافق داشته باشند اما در همدان هر هشت نماینده باهم در مورد مدیرکل جدید موافق بودند.

وی خطاب به مدیرکل جدید گفت: نخستین درخواست ما این است که برای امور جوانان است، برنامه ویژه داشته باشید. اهتمام در رسیدگی جدی به امور جوانان، هماهنگی و برنامه‌ریزی برای تشکیل ستاد ساماندهی امور جوانان با دستگاه‌های مربوطه برای حل مشکلات جوانان، نظارت و توجه به توسعه ورزش همگانی که در همدان الگوسازی شده، نظارت و اقدامات لازم و دقیق بر پروژه‌های عمرانی اداره کل ورزش و جوانان، نظارت و اقدامات لازم و دقیق به منظور گسترش ورزش بانوان از انتظارات وزارت ورزش از شما است.

تقی‌زاده با بیان اینکه نظارت و بازرسی های ادواری خواهیم داشت و هیچ بی قانونی را از هیچ احدی قبول نمی کنیم، تبیین کرد: درخواستم این است برنامه ریزی برای رسیدگی به امور ورزش قهرمانی صورت گیرد و قانون‌مداری، اجرای قانون و مقررات و شفاف سازی بر روی امور مالی با دقت انجام شود.

وی در پایان خطاب به مدیرکل جدید اظهار کرد: با توجه به منویات مقام معظم رهبری و ایجاد بستر خدمت رسانی صادقانه و فراهم کردن نشاط و خودباوری امیدوارم در انجام وظایف محوله موفق باشید.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار همدان نیز با بیان اینکه مدیرکل سابق همیشه در صحنه حضور داشت و بنده افتخار این را داشتم خدمت او باشم، اظهار کرد: اگر افتخاراتی در زمینه ورزش در همدان به دست آمده با محوریت او بوده است. در این مدت تنگناهای مالی وجود داشت اما او توانست اوضاع را سامان دهد.

مصطفی آزادبخت ادامه داد: ما اعتقاد داریم با انتخابی که صورت گرفته مدیرکل جدید راه مدیرکل سابق را ادامه می‌دهد و همه ما باید قدرشناس افرادی باشیم که به مردم خدمت می‌کنند.

ورزش فقط یکی از نیازهای قشر جوان است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه حوزه ورزش و جوانان گسترده است و نیاز به توجه ویژه دارد، گفت: در حوزه ورزش اقدامان زیادی صورت گرفته اما به صورت متوازن نبوده است بنابراین باید به همه ورزش‌ها با یک دید نگاه کنیم و سرمایه‌های ورزشی از یاد نبریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمدحسن فلاحی تصریح کرد: برخی مکان‌ها کمترین توسعه را داشتند اما در برخی جاها امکانات مضاعف بوده و امیدواریم با حضور مدیرکل جدید به این مسئله توجه شود چراکه مدیریت ورزش باید برای کل استان باشد.

وی خاطرنشان کرد: ورزش فقط یکی از نیازهای قشر جوان است و باید به سایر نیازها نیز توجه شود، با وضعیتی که در جامعه وجود دارد نمی‌توانیم جوانان را به ازدواج دعوت کنیم.

علیرضا شهبازی، نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه امیدوارم مدیرکل جدید موجب تحولی در توسعه ورزش همدان شود، خاطرنشان کرد: امیدواریم با حضور مدیرکل جدید تحولی در راستای توسعه ورزش استان داشته و در این زمینه یک استان نمونه باشیم.

افتتاح ۱۰ پروژه ورزشی و تشکیل ۵۰ سمن در همدان

مدیرکل سابق ورزش و جوانان استان همدان نیز گفت: در این دو سال که بنده مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان بودم، ۱۰ پروژه ورزشی افتتاح و ۵۰ سازمان مردم نهاد تشکیل شد.

محسن جهانشیر اظهار کرد: همانطور که امام علی(ع) هنگامیکه حکومت مصر را به مالک اشتر دادند فرمودند که هر نصبی، عزلی دارد و هر آمدنی رفتنی دارد و باید کارها برای رضای خدا باشد، امیدوارم هر چه در زمان مدیریت بنده انجام شده نیز مورد رضایت خدا باشد.

وی با بیان اینکه اگر توفیقی در این دو سال بوده حاصل رویکرد کار تیمی اداره کل ورزش و جوانان استان بوده است، خاطرنشان کرد: با بودجه های درنظر گرفته شده برای اداره ورزش و جوانان در حوزه زیرساخت نیز اتفاقات خوبی افتاد و ما ۱۰ پروژه بزرگ ورزشی را در این دو سال افتتاح کردیم.

مدیرکل سابق ورزش و حوانان استان همدان ادامه داد: افتتاح ۱۷ پروژه را نیز برای سال ۹۹ درنظر گرفته بودیم که سه پروژه را بهره برداری کردیم و مابقی را نیز تصمیم داشتیم تا پایان سال آماده کنیم.

جهانشیر با بیان اینکه در سال ۹۳، ۱۴۳ سمن در استان همدان داشتیم، اظهار کرد: طی این دو سال ۵۰ سمن تشکیل شده و در حال حاضر ۴۰۰ سازمان مردم نهاد نیز در صف تشکیل هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: طرح «هر روستا یک سمن» را اجرا کردیم و با تغییر مدیریت خانه جوان استفاده خوبی از این مکان کردیم و در حال حاضر دبیرخانه فضای مجازی و رسانه کشور به عهده همدان قرار گرفت.

در شرایط فعلی هر خانه باید یک ورزشگاه باشد

مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان همدان نیز با بیان اینکه شرایط کار در استان همدان مهیا است اما باید ورزشکاران نیز در کنار ما باشند وگرنه موفق نخواهیم شد، گفت: امیدوارم بتوانم خدمتگزار ورزش همدان باشم و در حد توان و با کمک اهالی ورزش بتوانم در این سمت موفق باشم.

حمید سیفی با اشاره به اینکه در حال حاضر شرایط فراهم است تا کارهای بزرگی در استان انجام شود چراکه همدان ظرفیت‌های خوبی دارد، افزود: ورزش را نباید فقط از منظر قهرمانی نگاه کنیم بلکه در شرایط فعلی هر خانه باید یک ورزشگاه باشد، ما باید کرونایی زندگی کردن را یاد بگیریم و در همه حوزه ها باید خودمان را بروز کنیم.

وی با تأکید بر اینکه توزیع امکانات باید به صورت عادلانه باشد، اگر ساختار درستی داشته باشیم گله مندی ایجاد نمی شود و نبود ساختار باعث فساد می شود، ادامه داد: باید پیرو سیاست های وزارت ورزش و جوانان باشیم و با فکر کردن باید تصمیم بگیریم در این ایام چه کاری انجام دهیم تا ورزشکاران هجرت نکنند یا افراد اضافه وزن نداشته باشند.

مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان همدان اظهار کرد: مدیون این استان هستم و اگر در مسابقات مختلف بین‌المللی صاحب مدال شدم حاصل زحمات پیشکسوتان کشتی همدان است.

به گزارش ایسنا، امروز با حضور معاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان از زحمات «محسن جهانشیر» مدیرکل سابق ورزش و جوانان استان همدان تقدیر به عمل آمد و به جای او، «حمید سیفی» به عنوان مدیرکل جدید معرفی شد. 

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.