• چهارشنبه / ۸ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۷:۴۴
  • دسته‌بندی: خراسان رضوی
  • کد خبر: 99110805350
  • خبرنگار : 50404

عضو شورای معاونین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی:

باید در روزهای ملی وحدت آفرینی کنیم

باید در روزهای ملی وحدت آفرینی کنیم

ایسنا/خراسان رضوی عضو شورای معاونین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: مردم باید حساب انقلاب را از عملکرد و اشتباهات برخی مسئولین جدا بدانند، آنها باید مشکلات را ببینند اما لازم است نقاط قوت را هم در نظر گیرند و بگویند که چه نمره‌ای به انقلاب و عملکردها می‌دهند.

حجت‌الاسلام سیدمحسن محمودی با حضور در ایسنا با بیان اینکه در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با هجمه‌های دشمن رو به رو هستیم، اظهار کرد: ما با هجمه‌های وحشیانه رسانه‌ای از سوی رسانه‌های بیگانه، ماهواره‌ها و شبکه‌های مجازی مواجه هستیم که نابرابر و ناجوانمردانه است. آن‌ها می‌خواهند جوانان و جامعه ما را مایوس کنند، نظام را ناکارآمد جلوه بدهند، ضعف‌ها را بزرگنمایی کنند و افکار عمومی را بر هم بزنند.

وی افزود: رسانه‌های بیگانه حتی در موضوع کرونا بر علیه ما تبلیغ می‌کنند و دست‌آوردهای ما را تخریب می‌کنند. ساخت واکسن کرونای ایرانی مایه افتخار و عزت است اما دشمن آن را تخریب می‌کند. 

عضو شورای معاونین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تصریح کرد: جشن انقلاب روز ملی و متعلق به همه است و سعی و سیاست‌گذاری ما بر این است که وحدت آفرینی در روزهای ملی ایجاد شود و به مردم توصیه می‌کنیم که در مراسم ملی به وحدت ملی توجه کنند و نگذارند که مراسم ملی به حاشیه کشیده و خوراکی برای دشمن تهیه شود. قطعا مردم با رشد و بلوغ سیاسی که داشته و دارند، همیشه این موضوعات را رعایت کرده‌اند. به افرادی که تاکنون در حاشیه مراسم هم به این مساله توجه نکردند، توصیه می‌کنیم که نگذارند شیرینی یک روز ملی با حاشیه‌سازی باعث خوشحالی بیگانگان و شبکه‌های ضدانقلاب شود و تمام زحمات دلسوزان را تحت‌الشعاع قرار دهد.

محمودی خاطرنشان کرد: ما همگی سلایق سیاسی داریم و به عنوان یک شخص حقیقی نسبت به مسائل مختلف موضع داریم اما در نهاد شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم تریبون نظام اسلامی و ولایت از چارچوبی که توسط مقام معظم رهبری و نظام اسلامی تعیین شده، فاصله بگیرد. فصل‌الخطاب ما در اداره مراسم انقلاب، مقام معظم رهبری و چارچوب وحدت آفرین است. لذا تمام تراکت ها، شعارها و پوسترهایی که چاپ می‌شود، در همین راستاست و ذره‌ای گرایش سیاسی در این کارها وجود نداشته و نخواهد داشت.

وی با اشاره به برگزاری مراسم ملی و دینی از ابتداء شیوع بیماری کرونا تاکنون بیان کرد: مراسمی که امسال داشتیم، با فراز و نشیب‌های زیادی مواجه شد اما به لطف خداوند متعال هیچ مراسمی را تعطیل نکردیم بلکه به مراسم اضافه نیز کردیم. یعنی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در حوزه مسائل دینی هم به صورت فراگیر ورود پیدا کرد و فرصت ایجاد کرد. در گذشته به دلیل اینکه احساس نیاز نمی‌شد، نهادهای حاکمیتی در حوزه مراسم دینی ورود پیدا نمی‌کردند اما با پیش آمدن بیماری کرونا احساس کردیم که خلا وجود دارد و این خلا را باید پر می‌کردیم.

عضو شورای معاونین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی عنوان کرد: در حوزه مراسم ملی جشن انقلاب نیز ما تمام شرایط را آماده کرده‌ایم. حتی برای برگزاری مراسم میدانی محدود، چون معتقد هستیم که باید فرهنگ‌سازی صورت بگیرد و مشخص نیست که بیماری کرونا تا چه زمانی همراه ما خواهد بود و راهکار مقابله با کرونا در این شرایط تعطیلی نیست بلکه راهکار آن مدیریت و فرهنگ‌سازی است، الحمدالله این موضوع در حال نهادینه شدن است و مردم هم اکنون پروتکل‌ها را به خوبی رعایت می‌کنند.

محمودی با بیان اینکه اگر مراسم ملی و دینی را مدیریت نکنیم و آن را به صورت کلی تعطیل کنیم، با خلاءهای بزرگی مواجه خواهیم شد، گفت: در دهه فجر امسال هیچ مراسمی تعطیل نمی‌شود. اکنون همه استان‌ها بر حسب شرایط استان خود در حال هم‌فکری برای برگزاری مراسم هستند. از روز ۱۲ بهمن مراسم به صورت محدود و بعضا در فضای مجازی و با تبلیغات میدانی صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: فضای مجازی که می‌تواند برای ما تهدید باشد، اکنون می‌تواند برای ما تبدیل به فرصت شود. جوانان ما می‌توانند به زبان‌های روز دنیا با جوان‌های دیگر کشورها در رابطه با جشن انقلاب صحبت کنند، هشتگ سازی کنند و... که البته ما نیز طرحی تحت عنوان راهپیمایی مجازی خواهیم داشت و طی روزهای آتی به صورت کامل این موضوع را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران اظهار کرد: اگر ما بتوانیم به جوانان خوراک فکری بدهیم که در رابطه با دستاوردهای انقلاب با آمارهای جهانی که وابسته ما هم نیست، بحث و گفت‌وگو کنند، مناظره کنند و بر سر اصول، مبانی، تبلیغ و ترویج حرف بزنند، اتفاق خوبی است. در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ویژگی ما این بوده است که همیشه از تریبون مراسم در قالب قطعنامه و سخنرانی حرف مردم را بزنیم و با هیچ فرد و جناح سیاسی نیز تعارف نداشته‌ایم. امروز نیز در بحث انقلاب نواقص را می‌پذیریم اما اگر جوان ما تحقیق کند و آمارهای جهانی را بررسی کند، متوجه می‌شود که یک کفه ترازو پر از دستاورد است و در کفه دیگر مقداری ضعف وجود دارد.

تاکید بر بیانیه گام دوم انقلاب در نام‌گذاری روزها و شعارهای دهه فجر امسال

عضو شورای معاونین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان کرد: ما در دهه فجر برای زنده نگه داشتن و مطرح کردن اصول و مبانی کلیدی که در بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری بیان شده، تاکید داریم. لذا در نام‌گذاری روزهای دهه فجر و شعارهای روزانه سعی کردیم که کلیدواژه‌ها از بیانیه گام دوم باشد. جامعه ما پذیرفته است و این را می‌داند که امروز برای پیشرفت، هیچ راهی جز پیروی از اصول و مبانی انقلاب که به خاطر آن انقلاب کردیم و امروز در بیانیه گام دوم انقلاب نیز این دیدگاه‌ها وجود دارد، نیست. لذا بیانیه گام دوم انقلاب برای ما موضوعیت دارد.

محمودی ادامه داد: شعار ملی و محوری دهه فجر امسال، «انقلاب اسلامی، بالنده و مقتدر، چون کوه استوار» است و برگرفته از بیانیه گام دوم انقلاب است. البته هر کدام از ۱۰ روز دهه فجر شعار خاصی دارد که به نوعی به افتخارات انقلاب و بیانیه گام دوم انقلاب اشاره دارد.

وی با بیان اینکه مردم باید حساب انقلاب را از عملکرد و اشتباهات برخی مسئولین جدا بدانند، گفت: مردم باید مشکلات را ببینند اما لازم است نقاط قوت را هم در نظر گیرند و بگویند که چه نمره‌ای به انقلاب و عملکردها می‌دهند. انقلاب ما انقلابی است که رهبر آن امام خمینی(ره) بود. امروز پرچمدار آن حضرت آقا است و خروجی آن حاج قاسم سلیمانی است. اگر انصاف داشته باشیم، کمتر از نمره ۲۰ نمی‌شود به چنین انقلابی داد. مردم باید عملکرد اشتباه و حساب مسئولین را از انقلاب جدا بدانند و اگر اشتباهی از سوی آن‌ها رخ داد، آنان را نقد کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران در خصوص شخصیت امام خمینی(ره) اظهار کرد: پرچمدار انقلاب امام خمینی(ره) بود که در تاریخ اسلام، پس از معصومین(ع) شخصیتی بی‌بدیل بود و شاید ما هنوز حق امام را ادا نکردیم و باید از خود گله کنیم. ایشان ما را از بردگی نجات داد و کاری انجام داد که انبیا(ع) انجام دادند و کاری کرد که معصومین(ع) در طول دوران امامت خود به دلیل مهیا نبودن شرایط نتوانستند انجام دهند. آن‌چه که در دوران انقلاب ما اتفاق افتاد، این بود که امام خمینی(ره) به عنوان نائب امام زمان(عج) بصیر، شجاع و آگاه بود و مردم نیز مردم خوبی بودند.

محمودی در خصوص اهمیت شهر مشهد در برگزاری مراسم مهم ملی و مذهبی بیان کرد: مراسم، تریبون‌ها و شخصیت‌های مشهد، در هر جناحی همیشه در کشور تاثیرگذار بوده‌اند و بخشی از این تاثیرگذاری به برکت وجود حضرت رضا(ع) است. لذا وظیفه و رسالت مردم مشهد سنگین‌تر است. قطعا گاهی دشمن فرهنگ مردم مشهد را مورد هدف قرار می‌دهد اما جوانان و مردم متدین و انقلابی مشهد قطعا با هوشیاری و بیداری خود از فرهنگ پاسداری و توطئه‌های دشمن را خنثی می‌کنند.

وی تاکید کرد: در حوزه مراسم انقلاب بخش عمده‌ای از کار بر عهده رسانه‌هاست و ما همه رسانه‌ها، مخصوصا خبرگزاری ایسنا را بازوی مهم مراسم ملی می‌دانیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.